2 minuty

17. října 2013

Část: Jednání tripartity

Obsah dílu

Do Kanady bez víza — Kauza předražené zakázky na jizdenky — Jednání tripartity — Dluhová krize USA odvrácena — Osm dní do voleb — Armáda a zakázka na útočné pušky — Velká koalice v Německu? — Opravené sousoší na Karlově mostě — Agrément pro Livii Klausovou — Peníze na léčbu rakoviny v Protonovém centru — Licence na alkohol — Prodej výrobků studentů odborných škol — Volební téma: ghetta — Předvolební kampaň: dobrovolníci — Případ masakru v keňském nákupním centru — Pohřeb nacistického zločince Priebkeho — Kauza MUS a Miloš Zeman — Dražba zabaveného benzinu — Festival světel v Praze

Části dílu

00:37
Do Kanady bez víza
Do Kanady bez víza
    Do Kanady opět bez víz, možná už za pár týdnů. Zpráva, na kterou Češi dlouho čekali, se objevila v kanadském tisku a potvrdila ji taky ambasáda v Praze.
    06:42
    Kauza předražené zakázky na jizdenky
    Kauza předražené zakázky na jizdenky
      Protikorupční policie obvinila pět lidí kvůli předraženému tisku jízdenek a projektu SMS jízdenek pro pražský dopravní podnik.
      09:22
      Jednání tripartity
      Jednání tripartity
        Vláda Jiřího Rusnoka pošle ještě do konce roku VZP finanční injekci. Premiér to řekl po dnešním jednání tripartity.
        11:15
        Dluhová krize USA odvrácena
        Dluhová krize USA odvrácena
          Světové trhy přivítaly s úlevou rozhodnutí amerického Kongresu. Ten těsně před půlnocí schválil peníze pro vládu a umožnil jí znovu si půjčovat.
          13:26
          Osm dní do voleb
          Osm dní do voleb
            Hlasovací lístky už dostávají do poštovních schránek první voliči.
            17:07
            Armáda a zakázka na útočné pušky
            Armáda a zakázka na útočné pušky
              Armáda žádá po České zbrojovce, aby jí dodala dalších devět tisíc kusů útočných pušek Bren s jiným druhem zásobníku, než dosud používá.
              19:33
              Velká koalice v Německu?
              Velká koalice v Německu?
                Velká koalice v Německu je na obzoru. CDU/CSU Angely Merkelové se rozhodla jednat o nové vládě se sociálními demokraty.
                21:48
                Opravené sousoší na Karlově mostě
                Opravené sousoší na Karlově mostě
                  Tři sta let čekalo na opravu a dnes se jeho poslední část vrátila na místo v novém. Řeč je o sousoší Krista Salvátora, svatého Kosmy a svatého Damiána z Karlova mostu.
                  24:37
                  Agrément pro Livii Klausovou
                  Agrément pro Livii Klausovou
                    Livia Klausová bude velvyslankyní na Slovensku. Manželka exprezidenta získala takzvaný agrément – listinu, ve které ji Slovensko oficiálně jako diplomatku schvaluje.
                    26:30
                    Peníze na léčbu rakoviny v Protonovém centru
                    Peníze na léčbu rakoviny v Protonovém centru
                      V kauze Protonového centra, které v Praze postavila za čtyři miliardy soukromá firma, došlo k obratu. VZP teď nabídla klinice na léčbu rakoviny smlouvu, díky které by se tady mohlo za víc než 90 milionů léčit za rok 150 pacientů.
                      28:50
                      Licence na alkohol
                      Licence na alkohol
                        Živnostenské úřady začaly přijímat žádosti prodejců alkoholu o koncese. Musejí je mít nejpozději v dubnu.
                        30:39
                        Prodej výrobků studentů odborných škol
                        Prodej výrobků studentů odborných škol
                          O produkty studentů odborných škol je čím dál větší zájem a desítky takových škol otevírají vlastní prodejny. Zboží tam vyjde i několikanásobně levněji.
                          32:54
                          Volební téma: ghetta
                          Volební téma: ghetta
                            Sociální vyloučení - problém, který poslední tři roky přivádí lidi do ulic.
                            35:34
                            Předvolební kampaň: dobrovolníci
                            Předvolební kampaň: dobrovolníci
                              Důležitou roli při lákání voličů hrají taky dobrovolníci. Strany pro ně zakládají speciální internetové stránky, kde se můžou zaregistrovat. Některé za pomoc nabízejí benefity.
                              38:39
                              Případ masakru v keňském nákupním centru
                              Případ masakru v keňském nákupním centru
                                Na veřejnost se dostal skoro měsíc starý záznam z průmyslových kamer z nákupního centra v keňském Nairobi. Odhaluje, co se v něm dělo během čtyřdenního útoku somálského Šabábu.
                                40:10
                                Pohřeb nacistického zločince Priebkeho
                                Pohřeb nacistického zločince Priebkeho
                                  Rodina nacistického zločince Ericha Priebkeho vyjednává o jeho pohřbu v rodném Německu.
                                  40:27
                                  Kauza MUS a Miloš Zeman
                                  Kauza MUS a Miloš Zeman
                                    Miloš Zeman jako premiér podle svých slov nevěděl, že Mosteckou uhelnou společnost vláda prodává jejím manažerům, skrytým za skupinou Appian.
                                    43:13
                                    Dražba zabaveného benzinu
                                    Dražba zabaveného benzinu
                                      Druhý největší případ zabaveného bio paliva FAME skončil dražbou.
                                      45:00
                                      Festival světel v Praze
                                      Festival světel v Praze
                                        Živý vstup Terezy Radvákové.
                                        Přehrát celé video
                                        Události - 18. října 2013
                                        Stopáž49 minut
                                        Další díl
                                        18. října 2013

                                        Přehled dílů

                                        9412 přehratelných
                                        Události - 21. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        21. ledna

                                        Headlines — Trump vyloučil převzetí Grónska silou — Trumpův projev v Davosu — Zájem USA o získání Grónska — Sněmovní opozice vyjádřila podporu Dánsku — Europarlament vyjádřil podporu Grónsku — Vláda finalizuje návrh státního rozpočtu — Jednání Vladimira Putina a zástupců USA v Moskvě — Španělští strojvedoucí hrozí stávkou — Blíží se termín daně z nemovitosti — Provoz na pražském letišti roste — Czech Press Photo vyhrál snímek horníka v dole — Soudní dvůr EU přezkoumá dohodu Mercosur — Obranyschopnost ČR — Senátoři jednali o koncesionářských poplatcích — Spory mezi Muskem a majitelem Ryanair — Kriminalita v loňském roce — Záchrana tonoucích se dívěk v Litvínovicích — Analýza říjnových sněmovních voleb — Nová data o chování voličů — Preference podle věkových kategorií — Únik kejdy na Rychnovsku — Ražba tunelu na trase budované dálnice D11 — Změny v rámcovém vzdělávacím programu — Návrh na očkování proti chřipce v lékárnách — Vrah bývalého japonského premiéra Abeho dostal doživotí — Napětí mezi vládou a prezidentem v Polsku — Zájem českých firem o dostavbu Dukovan — Česká centrální banka slaví 100 let — Začíná světový pohár v biatlonu na Vysočině — Platba pojistného za mladistvé v ústavech — Protesty v USA kvůli protiimigrační politice — Právní pomoc samoživitelkám

                                        Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 21. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        21. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 20. ledna
                                        Stopáž54 minut

                                        20. ledna

                                        Headlines — Trump zopakoval úmysl ovládnout Grónsko — Reakce zemí EU na slova z Bílého domu — Reakce ČR na požadavky USA vůči Dánsku — Další problémy v britsko-amerických vztazích — Imunitní výbor řešil Babiše a Okamuru — Střelbu v Chřibské řeší GIBS — Ruský útok na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Ukrajina po ruských úderech bez proudu — Nová čínská ambasáda v Londýně — Využívání bankovní identity — Příprava na stavbu tunelu na dálnici D3 — Propad akcií ČEZ — Petr Šereda rezignoval na post šéfa odboru VSZ — Němé drama Erotikon s novou hudbou — Debaty o bitevních letounech L-159 — Rostou zahraniční dodávky plynu — Demolice domů v Bedřišce byla rozporu s předpisy — Hledání náhradního bydlení pro evakuované z vyhořelého domu — Nehoda na dálnici u Brna — Polární záře nad Českem — Rok Donalda Trumpa v Bílém domě — Trumpovy prezidentské dekrety — Donald Trump a sociální sítě — Proměna Bílého domu — Spor o Grónsko — Vyšetřování pašování kokainu do ČR — Bilance žloutenky v Česku — Oběti vlakové nehody ve Španělsku — Podmínky pro sociálně znevýhodněné děti — Kejda v Národním parku Podyjí — Izrael blokuje hraniční přechod Rafáh — Obavy syrských menšin — Prevence rakoviny — Soud v kauze manipulace zakázek v Havířově — Dovolené pro klienty na vozíčku — Protest zemědělců ve Štrasburku — Horší kvalita pitné vody v Sušici — Vítězové Czech Press Photo

                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 20. ledna
                                        Stopáž54 minut

                                        20. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 19. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        19. ledna

                                        Headlines — Česko neprodá L-159 Ukrajině — Spor ohledně letounů L-159 — Bitevník L-159 ALCA — Reakce Ukrajiny na nejisté dodávky letounů — Dva mrtví po střelbě na úřadě v Chřibské — Vyšetřování střelby v Chřibské — Napětí mezi USA a EU kvůli Grónsku — Postoj české vlády k situaci kolem Grónska — Desítky mrtvých po srážce vlaků ve Španělsku — Ceny zemědělských výrobců — Nominace na České lvy — Oběti protestů v Íránu — Prezident se ve Vatikánu setkal s papežem — Dohoda koalice na růstu platů ve veřejné sféře — Koalice chce zrušit poplatky za veřejnoprávní média — Kybernetický útok na portál veřejných zakázek — Návrat českého občana vězněného ve Venezuele — Stav silnic po silných mrazech — Výtluky na silnicích — Auta poškozená výtlkuy a výmoly — Trump pozval do Rady míru Putina — Čeští zbrojaři investují v zahraničí — Změny ve Správní radě VZP — Zvuková rekonstrukce mrtvých jazyků — Zápasník Vémola propuštěn na kauci z vazby — OKD se chystá na ukončení těžby — Boje v Sýrii — 20 let od letecké havárie na Slovensku — Hradec Králové chce odkoupit kulturní dům Střelnice — Protržená jímka na Znojemsku — Unikátní nález v Moravském krasu

                                        Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 19. ledna
                                        Stopáž56 minut

                                        19. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 18. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        18. ledna

                                        Headlines — Krizové jednání kvůli clům — Bruselská schůzka velvyslanců — Mimořádné jednání v Bruselu — Český postoj k situaci s Grónskem — Velké změny v českých nemocnicích — Pokles akutních hospitalizací — Tři mrtví Češi po pádu laviny v Rakousku — Nabídka letounů pro Ukrajinu — Ranní problémy kvůli náledí — Správa Gazy — Citová hodnota evropským snímkem roku — Návrat Jana Darmovzala do Česka — Nové vedení ODS — Tragická procházka na zamrzlé Vltavě — Zásah záchranářů na jihu Moravy — Povinné prohlídky řidičů seniorů — Vysoká spotřeba elektřiny a plynu — Ceny za vytápění — Zásoby v uhelných skladech — Topení dřevem — Rušení části okresních soudů — Ofenziva proti Kurdům — Přípravy Itálie na zimní olympiádu — Světla na kolejích — Opatření kvůli smogu v r. 1991 — Hrozba amerických cel kvůli Grónsku — Zájem Čechů o deskové hry — Úklid za asistence hasičů — Ceny Neuron pro české vědce

                                        Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 18. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        18. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 18. 1. 2026 na ČT24
                                        Události - 17. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        17. ledna

                                        Headlines — Volební sněm ODS — Nové vedení ODS — Předsedové ODS — Nový předseda ODS — Zdeněk Hřib zůstává v čele Pirátů — USA uvalily cla kvůli Grónsku — Největší zóna volného obchodu na světě — Dohoda Mercosur — Návrat Darmovzala — Situace v Íránu — 20 let druhého terminálu na pražské Ruzyni — Útoky na energetickou infrastrukturu — Ukrajinský tým na ZOH — Stavební spoření — Varování před silným větrem — Agresivní řídiči na silnicích — Přísnější normy proti týrání zvířat — Podezření na týrání a nevhodný chov zvířat — Tresty za týrání — Záchrana týraných zvířat — Lavina v Rakousku — Posilování francouzské armády — Syrská vojska obsazují další území — Požáry chat a chalup — Artemis II — Operace Pouštní bouře — Horská služba — Vzpomínka na Michala Tučného

                                        Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT1
                                        Události - 17. ledna
                                        Stopáž50 minut

                                        17. ledna

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Znakový jazyk a skryté titulky

                                        Poslední vysílání 17. 1. 2026 na ČT24