48 minut

7. říjen 2013

Obsah dílu

Headlines — Prezident Zeman v Izraeli — RPG Byty pod kontrolou — Povolební vyjednávání v Německu — Czech POINT v daňovém ráji — Národní technické muzeum je kompletní — Senátoři o daních — Skiareály před sezonou — Oblečení pro charitu — Opravy poškozených silnic — Sýrie likviduje chemické zbraně — Povodňová pomoc — Remorkér Beskydy znovu na Labi — Olympijský oheň je v Rusku — Designblok - přehlídka současného designu

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:42
  Prezident Zeman v Izraeli
   S teroristy se nevyjednává, ale bojuje, řekl prezident Miloš Zeman během oficiální návštěvy Izraele. Zároveň upřesňoval svůj nedávný výrok, kterým popudil Palestince, o přesunu ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.
   12:35
   RPG Byty pod kontrolou
    Tři týdny po výbuchu plynu v jednom z havířovských domů začala firma RPG s kontrolou bytů. Prověřuje všechny - obydlené i prázdné. Zajímá ji hlavně stav přípojek energií, ale i sousedské vztahy, které jsou v pozadí nedávné exploze.
    14:53
    Povolební vyjednávání v Německu
     Dva týdny po volbách vyjednává vítězná CDU/CSU Angely Merkelové o sestavení koalice s některým ze svých tradičních soupeřů, se Sociálními demokraty a Zelenými. Klasického spojence, FDP, totiž vyřadil ze hry volební debakl.
     17:15
     Czech POINT v daňovém ráji
      Data z Czech POINTů spravuje firma, kterou vlastní neprůhledná společnost se sídlem na Britských Panenských ostrovech. A není jedinou firmou s centrálou v daňovém ráji, která se běžné podílí na zakázkách pro stát.
      19:32
      Národní technické muzeum je kompletní
       Národní technické muzeum v Praze je dokončené. Budovat se začalo už v roce 1938. Práce ale zdržela druhá světová válka a nakonec i povodně 2002. Za dostavbu zaplatilo Ministerstvo kultury 400 milionů korun z fondu národního kulturního pokladu.
       22:16
       Senátoři o daních
        Senátní výbory začaly projednávat první zákonná opatření vlády. Je pravděpdobné, že doprovodné daňové zákony k občanskému zákoníku, vyšší dotace do zdravotnictví nebo novela zákona o veřejných zakázkách tento týden projdou.
        24:54
        Skiareály před sezonou
         Lyžarská střediska se chystají na zimní sezonu. Skipasy zdraží jen mírně a jen někde. Na hlavní nápor hostů se připravují i horské hotely, třeba na silvestrovskou noc je už mnohde vyprodáno.
         27:14
         Oblečení pro charitu
          Sběrné kontejnery na oblečení, které rozmístila minulou zimu Charita, plní účel. Lidi díky nim zrecyklovali jen vloni 200 tisíc tun svršků. V republice je už přes tisíc těchto boxů a další přibývají.
          29:28
          Opravy poškozených silnic
           Silničáři finišují s opravami poničených úseků. Hotovo má být do konce října. Kvůli špatnému počasí je ale předem jasné, že vše nestihnou.
           35:46
           Sýrie likviduje chemické zbraně
            Spojené státy chválí syrský režim za spolupráci při likvidaci chemických zbraní. Ta má skončit do konce roku.
            38:13
            Povodňová pomoc
             Distributoři elektřiny odpustily 40 milionů korun lidem, které letos v červnu zasáhla povodeň. Pomoct se společnosti rozhodly domácnostem firmám i radnicím.
             40:49
             Remorkér Beskydy znovu na Labi
              Loď Beskydy, poslední říční remorkér v Evropě poháněný zadními kolesy, se znovu vrátil na Labe. Technická památka má díky opravě za 4 miliony korun nové dno a část trupu. Pokud je na Labi nízký stav vody, ostatní lodě se bez pomoci remorkéru neobejdou.
              42:51
              Olympijský oheň je v Rusku
               Olympijská pochodeň dorazila z řecké Olympie do Ruska. Do černomořského Soči, dějiště zimních olympijských her 2014, doputuje za čtyři měsíce. Cesta pochodně v reportáži.
               45:13
               Designblok - přehlídka současného designu
                Přehlídka českých i zahraničních designérů. Patnáctý ročník týdenní akce, která představí originální módu, šperky, nábytek a další tvorbu.
                Přehrát celé video
                Stopáž48 minut
                Další díl
                8. říjen 2013

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                22. září

                Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                22. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                22. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                22. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                21. září

                Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                21. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                21. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                20. září

                Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                20. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                20. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                20. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                19. září

                Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                19. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                19. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                19. 9. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                18. září

                Ceny v zemědělské výrobě — Ceny potravin — Dovoz obilí z Ukrajiny — Ceny průmyslových výrobců — Klimatičtí aktivisté blokovali dopravu v Berlíně — Dotace pro úsporné bydlení — Toyota v Kolíně obnovila výrobu — Ukrajinské útoky na ruské pozice — Obnova osvobozených ukrajinských vesnic vázne — Zabavování aut s ruskými značkami — Stát koupil plynové zásobníky — Bod obnovy vstupuje do kin — Navržené změny konsolidačního balíčku — V Brně začala stavba multifunkční arény — Soud schválil dohody v kauze nemocničních zakázek — Žatec na seznamu UNESCO — České dědictví UNESCO — Milostivé léto pomáhá dlužníkům — Dluhy českých domácností — Evidence exekucí — Věznice v Říčanech nebude — Piráti o ministrovi Blažkovi — Polsko buduje novou armádu — Tchaj-wan zaznamenal ve svém okolí stovku čínských vojenských letadel — Výstraha před bouřkami — Sportovní protézy — České oběti v Plötzensee — Posílení bezpečnostních opatření na nádraží v Bruselu — Výměna vězňů s Íránem — Turisté se vrací do Česka — Obchvat Dasného a Češnovic na Českobudějovicku — Genová terapie

                18. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                18. září

                Znakový jazyk a skryté titulky

                18. 9. 2023 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám