1. září 2013

Obsah dílu

Headlines — Dotace pro solárníky — Útok v Sýrii — Prezidentské řešení církevních restitucí — Prázdniny na silnicích — Zátah na squattery — Radiace ve Fukušimě — Nelson Mandela je doma — Nová svědectví ze srpna 1968 — Sněmovna bez poslanců — Koupě kradené věci — Zemřela herečka Viera Strnisková — Na kolo jen s přilbou — Co vše pro psa? — Školní rok 2013/2014 — Rozedma: nemoc kuřáků — Vzpomínka na legionáře — Předvolební duel — Hlemýždí delikatesy — Čištění Labe — Jedna hra, dvě divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Dotace pro solárníky
   Stovky výrobců solární elektřiny jsou v podezření, že neoprávněně pobírali dotace. Energetický regulační úřad je proto masivně kontroluje.
   04:05
   Útok v Sýrii
    Spojené státy mají důkazy, že syrský režim použil při nedávném chemickém útoku u Damašku nervový plyn sarin. Řekl to ministr zahraničí John Kerry.
    06:20
    Prezidentské řešení církevních restitucí
     Nová sněmovna by podle Miloše Zemana měla změnit zákon o církevních restitucích, zejména pak část o finančním vyrovnání.
     08:43
     Prázdniny na silnicích
      Poslední prázdninový den se z dovolených vrací stovky rodin.
      13:23
      Zátah na squattery
       Dům v centru Prahy, který od včerejška obývala skupina squaterů, vyklidila policie. Těžkooděnci postupně vyvedli 27 mladých lidí.
       15:14
       Radiace ve Fukušimě
        Radiace v nádržích s vodou v japonské jaderné elektrárně Fukušima prudce vzrostla. Oproti minulému měření je 18krát vyšší.
        17:07
        Nelson Mandela je doma
         Bývalý jihoafrický prezident Nelson Mandela se vrátil z nemocnice domů, skoro po třech měsících. Jeho stav ale zůstává kritický a ne zcela stabilizovaný.
         17:29
         Nová svědectví ze srpna 1968
          I po pětačtyřiceti letech se objevují další nová svědectví z posledních srpnových dnů roku 1968. Unikátní soubor barevných fotografií přinesl do České televize divák.
          20:10
          Sněmovna bez poslanců
           Bývalí poslanci si zvykají na život bez funkce. Část z nich dostane odstupné - ti, kteří vyklidí kanceláře definitivně. Vyplácet se bude částka ve výši desítek milionů.
           22:20
           Koupě kradené věci
            Kdo nevědomky koupí kradenou věc, může si ji nechat a nemusí ji jako dnes vracet původnímu majiteli – hlásaly titulky s odkazem na nový občanský zákoník.
            24:35
            Zemřela herečka Viera Strnisková
             Ve věku 83 let zemřela herečka Viera Strnisková. Od šedesátých let působila ve Slovenském národním divadle.
             24:52
             Na kolo jen s přilbou
              Na kolo vždy jen s přilbou - znovu apelují na samém konci prázdnin policisté a lékaři. 90 procent cyklistů, kteří zemřeli v létě na silnici, přilbu nemělo.
              26:53
              Co vše pro psa?
               Kadeřnické salony nebo výchova v internátu. Psi už mají stejnou nabídku služeb jako jejich majitelé a zájem o ně roste. Lidé ročně utratí i desetitisíce korun.
               32:01
               Školní rok 2013/2014
                Už zítra se znovu zaplní lavice – začíná nový školní rok. Stejný jako ten minulý ale nebude. Poprvé po sedmi letech se totiž mění rámcové vzdělávací programy, které nahradily jednotné osnovy.
                34:30
                Rozedma: nemoc kuřáků
                 V Česku přibývá lidí s rozedmou - chronickou obstrukční plicní nemoc jich podle lékařů má přes 800 tisíc.
                 36:33
                 Vzpomínka na legionáře
                  Třicetikilometrovým pochodem připomněla Československá obec legionářská oběti konfliktu mezi ČSR a komunistickou Maďarskou republikou rad z let 1918 a 19.
                  38:07
                  Předvolební duel
                   Německo se chystá na předvolební duel: v televizní debatě se večer utká kancléřka Merkelová se sociálnědemokratickým vyzyvatelem Steinbrückem.
                   38:32
                   Hlemýždí delikatesy
                    Hlemýždí maso je v Česku stále oblíbenější. Podnikatelé nový trend rychle následují a zakládají hlemýždí farmy. Jenom v tuzemsku je jich minimálně 30. Jejich produkty jsou vyhlášené po celé Evropě.
                    40:40
                    Čištění Labe
                     Řeka Labe bude po povodních vyčištěná nejdřív příští rok. Správce od úklidu zdržuje zákon o veřejných zakázkách.
                     40:58
                     Jedna hra, dvě divadla
                      Stejná hra dvakrát. V nové divadelní sezoně se v pražských divadlech setkají dvě inscenace hry klasika ruského dramatu Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      2. září 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž50 minut

                      4. červen

                      Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                      4. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      4. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      4. 6. 2023 na ČT24
                      Stopáž50 minut

                      3. červen

                      Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                      3. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž50 minut

                      3. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      3. 6. 2023 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      2. červen

                      Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                      2. 6. 2023 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      2. červen

                      Znakový jazyk a skryté titulky

                      2. 6. 2023 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám