Události

1. září 2013

44 minut

1. září 2013

Obsah dílu

Headlines — Dotace pro solárníky — Útok v Sýrii — Prezidentské řešení církevních restitucí — Prázdniny na silnicích — Zátah na squattery — Radiace ve Fukušimě — Nelson Mandela je doma — Nová svědectví ze srpna 1968 — Sněmovna bez poslanců — Koupě kradené věci — Zemřela herečka Viera Strnisková — Na kolo jen s přilbou — Co vše pro psa? — Školní rok 2013/2014 — Rozedma: nemoc kuřáků — Vzpomínka na legionáře — Předvolební duel — Hlemýždí delikatesy — Čištění Labe — Jedna hra, dvě divadla

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:37
  Dotace pro solárníky
   Stovky výrobců solární elektřiny jsou v podezření, že neoprávněně pobírali dotace. Energetický regulační úřad je proto masivně kontroluje.
   04:05
   Útok v Sýrii
    Spojené státy mají důkazy, že syrský režim použil při nedávném chemickém útoku u Damašku nervový plyn sarin. Řekl to ministr zahraničí John Kerry.
    06:20
    Prezidentské řešení církevních restitucí
     Nová sněmovna by podle Miloše Zemana měla změnit zákon o církevních restitucích, zejména pak část o finančním vyrovnání.
     08:43
     Prázdniny na silnicích
      Poslední prázdninový den se z dovolených vrací stovky rodin.
      13:23
      Zátah na squattery
       Dům v centru Prahy, který od včerejška obývala skupina squaterů, vyklidila policie. Těžkooděnci postupně vyvedli 27 mladých lidí.
       15:14
       Radiace ve Fukušimě
        Radiace v nádržích s vodou v japonské jaderné elektrárně Fukušima prudce vzrostla. Oproti minulému měření je 18krát vyšší.
        17:07
        Nelson Mandela je doma
         Bývalý jihoafrický prezident Nelson Mandela se vrátil z nemocnice domů, skoro po třech měsících. Jeho stav ale zůstává kritický a ne zcela stabilizovaný.
         17:29
         Nová svědectví ze srpna 1968
          I po pětačtyřiceti letech se objevují další nová svědectví z posledních srpnových dnů roku 1968. Unikátní soubor barevných fotografií přinesl do České televize divák.
          20:10
          Sněmovna bez poslanců
           Bývalí poslanci si zvykají na život bez funkce. Část z nich dostane odstupné - ti, kteří vyklidí kanceláře definitivně. Vyplácet se bude částka ve výši desítek milionů.
           22:20
           Koupě kradené věci
            Kdo nevědomky koupí kradenou věc, může si ji nechat a nemusí ji jako dnes vracet původnímu majiteli – hlásaly titulky s odkazem na nový občanský zákoník.
            24:35
            Zemřela herečka Viera Strnisková
             Ve věku 83 let zemřela herečka Viera Strnisková. Od šedesátých let působila ve Slovenském národním divadle.
             24:52
             Na kolo jen s přilbou
              Na kolo vždy jen s přilbou - znovu apelují na samém konci prázdnin policisté a lékaři. 90 procent cyklistů, kteří zemřeli v létě na silnici, přilbu nemělo.
              26:53
              Co vše pro psa?
               Kadeřnické salony nebo výchova v internátu. Psi už mají stejnou nabídku služeb jako jejich majitelé a zájem o ně roste. Lidé ročně utratí i desetitisíce korun.
               32:01
               Školní rok 2013/2014
                Už zítra se znovu zaplní lavice – začíná nový školní rok. Stejný jako ten minulý ale nebude. Poprvé po sedmi letech se totiž mění rámcové vzdělávací programy, které nahradily jednotné osnovy.
                34:30
                Rozedma: nemoc kuřáků
                 V Česku přibývá lidí s rozedmou - chronickou obstrukční plicní nemoc jich podle lékařů má přes 800 tisíc.
                 36:33
                 Vzpomínka na legionáře
                  Třicetikilometrovým pochodem připomněla Československá obec legionářská oběti konfliktu mezi ČSR a komunistickou Maďarskou republikou rad z let 1918 a 19.
                  38:07
                  Předvolební duel
                   Německo se chystá na předvolební duel: v televizní debatě se večer utká kancléřka Merkelová se sociálnědemokratickým vyzyvatelem Steinbrückem.
                   38:32
                   Hlemýždí delikatesy
                    Hlemýždí maso je v Česku stále oblíbenější. Podnikatelé nový trend rychle následují a zakládají hlemýždí farmy. Jenom v tuzemsku je jich minimálně 30. Jejich produkty jsou vyhlášené po celé Evropě.
                    40:40
                    Čištění Labe
                     Řeka Labe bude po povodních vyčištěná nejdřív příští rok. Správce od úklidu zdržuje zákon o veřejných zakázkách.
                     40:58
                     Jedna hra, dvě divadla
                      Stejná hra dvakrát. V nové divadelní sezoně se v pražských divadlech setkají dvě inscenace hry klasika ruského dramatu Alexandra Nikolajeviče Ostrovského Les.
                      Přehrát celé video
                      Stopáž48 minut
                      Další díl
                      2. září 2013

                      Přehled dílů

                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Headlines — Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      20. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      19. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
                      Stopáž54 minut

                      18. květen

                      Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                      Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                      Stopáž54 minut

                      18. květen

                      Ve znakovém jazyce

                      Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24

                      Události na sociálních sítích

                      Napište nám