50 minut

28. června 2013

Obsah dílu

Headlines — Politický vývoj a "druhý pokus pro ČSSD" — Další vyjednávání Jiřího Rusnoka o nové vládě — Petr Nečas naposledy zastupoval ČR v Bruselu — 48. ročník karlovarského filmového festivalu odstartoval — Další únik tajných informací v USA — Antibiotika v mase? — Okamura: Romové by měli usilovat o vlastní stát — Poslední školní den = bezpečnostní opatření na silnicích — Samovolné spuštění sirén — Vysvědčení rozdána, začaly prázdniny — Příběh chlapce, který chtěl kvůli špatnám známkám spáchat sebevraždu — Rozčeřené vody kolem vatikánské banky — Převoz vzácné poštovní známky — Pád podmáčené louky odkryl unikátní sklepy — Projekt ČT: Raport o velké válce

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:44
  Politický vývoj a "druhý pokus pro ČSSD"
   Do možného politického vývoje následujících týdnů dnes promluvili sociální demokraté. Vedení strany chce, aby prezident v případě, že vláda Jiřího Rusnoka nedostane důvěru, dal druhý pokus sestavit vládu jim.
   06:29
   Další vyjednávání Jiřího Rusnoka o nové vládě
    Už 29 hodin vyjednává ve vile premiérů Jiří Rusnok o obsazení své vlády. Přijal v ní už víc než 10 kandidátů. Jenže zatím mu na nabídku kývli jen tři.
    09:12
    Petr Nečas naposledy zastupoval ČR v Bruselu
     Jednání se Srbskem o vstupu do Evropské unie začnou nejpozději v lednu 2014, rozhodl summit sedmadvacítky. Další země bývalé Jugoslávie - Chorvatsko - rozšíří její řady už v pondělí. Českou republiku naposledy zastupoval Petr Nečas.
     11:22
     48. ročník karlovarského filmového festivalu odstartoval
      Živé vstupy Jakuba Železného a reportáže z místa.
      18:07
      Další únik tajných informací v USA
       Ministerstvo spravedlnosti prošetřuje, kolik toho generál James Cartwright vyzradil o kyberútoku na íránský jaderný program. A nekončí ani sága Edwarda Snowdena.
       20:38
       Antibiotika v mase?
        Další potravinová kauza míří z Polska. Tamní kontroloři se po týdením mlčení rozhodli vyjádřit, zda do Čech poslali drůbež, která obsahuje zakázaná antibiotika. Podle jejich testů ne.
        22:59
        Okamura: Romové by měli usilovat o vlastní stát
         Romové by měli usilovat o vlastní stát. S touto myšlenkou přišel senátor a kandidát na prezidenta Tomio Okamura. Reagoval tak na článek na serveru Týden.cz, který ho označil za nejhlasitějšího odpůrce "pozitivní diskriminace" v Česku.
         25:13
         Poslední školní den = bezpečnostní opatření na silnicích
          Živý vstup Richarda Samka z D1
          31:40
          Samovolné spuštění sirén
           38 sirén ve čtyřech krajích v noci bezdůvodně spustilo výstražný signál ohrožení. Některé se pak rozezněly ještě znovu ráno. Příčinu zatím hasiči zjišťují.
           33:51
           Vysvědčení rozdána, začaly prázdniny
            Školákům začaly dvouměsíční prázdniny. Vysvědčení dnes dostaly statisíce žáků středních a základních škol a mnozí z nich dost netradičně. Třeba na lodi.
            39:12
            Příběh chlapce, který chtěl kvůli špatnám známkám spáchat sebevraždu
             Končící školní rok byl výjimečný pro čtrnáctiletého Filipa z Krupky. Na jeho začátku se totiž kvůli špatným známkám pokusil o sebevraždu. Život mu ale úplně změnila škola přímo v nemocnici a její individuální přístup.
             40:44
             Rozčeřené vody kolem vatikánské banky
              Italská policie zadržela tři lidi podezřelé z podvodu a korupce - včetně vysoce postaveného kněze.
              42:47
              Převoz vzácné poštovní známky
               Ozbrojená kolona atakující 150kilometrovou rychlost i mimo dálnice - tak policie převážela zdejší nejvzácnější poštovní známku. Modrý Merkur je magnetem Česko-rakouské zemské výstavy ve Vyšším Brodě - ode dneška do neděle.
               44:45
               Pád podmáčené louky odkryl unikátní sklepy
                Část podmáčené louky se propadla v Kadani - když na ni vjel traktor sekající trávu. Jáma na místě bývalého Špitálského předměstí odkryla zbytky sklepů, podle archeologů ze 16. století.
                46:17
                Projekt ČT: Raport o velké válce
                 Kulka, která v první světové válce zranila českého vojáka - odborníci teprve teď zjistili, z jaké zbraně vyšla. Nový projekt České televize Raport o velké válce našel takových příběhů spoustu.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž45 minut
                 Další díl
                 29. června 2013

                 Přehled dílů

                 8327 dostupných
                 Stopáž54 minut

                 22. července

                 Headlines — Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 22. července

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 22. 7. 2024 na ČT24
                 Stopáž49 minut

                 21. července

                 Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                 21. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž49 minut

                 21. července

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 21. 7. 2024 na ČT24
                 Stopáž49 minut

                 20. července

                 Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                 20. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž49 minut

                 20. července

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 20. 7. 2024 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 19. července

                 Globální výpadek IT služeb — Problémy na letištích, v bankách i maloobchodech po celém světě — Výpadky IT systémů v ČR — Vadná aktualizace — Situace na pražském letišti — Oficiální kandidatura Donalda Trumpa — Od spolustraníků sklidil Trump bouřlivé ovace — Další fáze prezidentské kampaně — Stav prezidenta Bidena — Státní dluh — Nehoda mikrobusu — Nevystavené fotografie Josefa Sudka — Dostupnost léků — Zdanění tichého vína — Trest pro novináře deníku Wall Street Journal — Trest smrti pro Němce v Bělorusku — Exploze bezpilotního letounu — Týden do začátku olympijských her v Paříži — LOH Paříž — Nehody motorkářů — Nehody s účastí motocyklu — Úrazy na elektrických koloběžkách — Odboráři ostravské huti Liberty — Hygienická pravidla na trzích — Nebe nad Brnem jako astronomický snímek dne — Kvalita vody na koupalištích — Výzkum dřevěných ukrajinských kostelů — Stavba ostravského koncertního sálu — Odškodnění nezákonně sterilizovaných žen — Požár vzrostlého pole u Terezína na Hodonínsku — Colours of Ostrava všemi smysly — Stížnosti na obyvatele domu — Začaly Horňácké slavnosti — Z přírody mizí motýli

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 19. července

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 19. 7. 2024 na ČT24
                 Stopáž55 minut

                 18. července

                 Volba předsedkyně Evropské komise — Europoslanci zvolili Ursulu von der Leyenovou — Plány na další funkční období — Dostavba jaderné elektrárny Dukovany — Zapojení českých firem — Přípravy stavby jaderných bloků — Jednání o platech ve zdravotnictví — Finanční rezervy nemocnic — Nefunkční humanitární molo v Gaze — Animovaný film V hlavě 2 — Summit Evropského politického společenství — Obranná dohoda — Zadržení pašeráků drog do věznic — Ceny benzinu — Riziko vysokých teplot — Dlouhodobý výhled počasí — Trendy v dovolených — Platné zákazy pro turisty — Vývoz vzácných rostlin a živočichů — Transplantace pěti orgánů najednou — Sjezd čínské komunistické strany — Sjezd amerických republikánů — Dohoda Ministerstva obrany s Tatrou — Letiště v Mošnově — Regulace krátkodobých ubytování — Požár české ambasády v Paříži — Prodej kompletní kostry dinosaurra — Proukrajinští aktivisté podezřelí z vandalismu — Uschlé stromy na Šumavě — Zobrazení povrchové struktury chromozomu — Výroba osobních aut — Znečištěná hladina přehradní nádrže Seč — České šampionky z Wimbledonu u prezidenta

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž55 minut

                 18. července

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 18. 7. 2024 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám