44 minut

5. květen 2013

Obsah dílu

Headlines — Důkazy o autorství novoroční amnestie — 68. výročí od Pražského povstání — Budoucnost odstupujícího šéfa protikorupční policie — Výbuch v syrském Damašku — Nevyhovující podmínky v karvinské ubytovně — Sexuální skandál ve Velké Británii — Nové české památky na seznamu UNESCO? — Revoluce v elektronice z rukou českých vědců — Spory o povinnostech NKÚ — Poslední klapka seriálu Vyprávěj — Hodnocení českých hotelů — Revoluční plány plastického chirurga Bohdana Pomahače — Znovuobjevené Slovensko — Do Středomoří s all inclusive — Jeden z největších českých projektů na revitalizaci sídlišť může mít problémy — Proces s německou neonacistkou — Záchrana památkově chráněné restaurace v Pustevnách — Film o robotickém dědečkovi

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Důkazy o autorství novoroční amnestie
   Bývalý hradní poradce Pavel Hasenkopf předal kanceláři prezidenta Miloše Zemana důkazy o autorství amnestie. Pokud hlava státu tvůrce nezveřejní, je Hasenkopf odhodlán jeho jméno veřejně oznámit.
   08:05
   68. výročí od Pražského povstání
    Před 68 lety 5. 5. 1945 začalo v Praze povstání proti nacistům. Vyvrcholil tak celonárodní odpor, který začal už 1. května povstáním v moravském Přerově.
    09:45
    Budoucnost odstupujícího šéfa protikorupční policie
     Policejní prezident Martin Červíček chce, aby odstupující šéf protikorupční policie Tomáš Martinec v budoucnu působil na Policejním prezidiu ČR.
     12:15
     Výbuch v syrském Damašku
      V syrském Damašku došlo v noci na dnešek k silnému výbuchu. Podle státní televize zaútočily izraelské stíhačky na vojenský výzkumný komplex na předměstí. Ani opozice nemá jasno.
      14:24
      Nevyhovující podmínky v karvinské ubytovně
       Na Českou televizi se obrátila žena, která se už přes dva měsíce nemá přístup do koupelny a spolu s desítkami dalších lidí se myje a pere v dřezu. Kontrola hygieniky závažné nedostatky v ubytovně potvrdila.
       16:25
       Sexuální skandál ve Velké Británii
        Policie zadržela a zatím propustila na kauci místopředsedu dolní komory britského parlamentu. Nigel Evans čelí obvinění ze znásilnění. Je to za poslední měsíc další v řadě sexuálních skandálů známých britských osobností.
        18:13
        Nové české památky na seznamu UNESCO?
         Česko má po deseti letech neúspěchů podle odborníků reálnou šanci dostat na seznam světového dědictví UNESCO nové památky. Konkrétně jde o historické doly v Krušných horách.
         19:46
         Revoluce v elektronice z rukou českých vědců
          Objev, který slibuje revoluci v elektronice, udělala skupina českých fyziků. Prvenství ve výzkumu uznal i prestižní vědecký časopis Nature. Popsaný princip směřuje k razantnímu zrychlení veškeré elektroniky.
          21:56
          Spory o povinnostech NKÚ
           Poslední návrh vicepremiérky Karolíny Peake a poslance Stanislava Polčáka sice pravomoci NKÚ rozšiřuje, v případě obcí ale jen omezeně. Podle prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu by ale takové prověřování bylo bezzubé.
           24:22
           Poslední klapka seriálu Vyprávěj
            Jeden z nejoblíbenějších televizních příběhů současnosti po čtyřech letech končí - tento týden se natáčejí poslední epizody seriálu Vyprávěj.
            26:07
            Hodnocení českých hotelů
             Vybraná ubytovací zařízení v příštím roce navštíví tajní inspektoři – a na základě jejich informací vznikne nový systém hodnocení. Za projekt chce stát utratit 150 milionů korun z veřejných prostředků.
             28:11
             Revoluční plány plastického chirurga Bohdana Pomahače
              Nově se chce Bohdan Pomahač pokusit nahradit protézu skutečnou nohou - opět od mrtvých dárců.
              31:08
              Znovuobjevené Slovensko
               Češi znovu začínají objevovat Slovensko, a to jak pro zimní, tak i letní dovolenou. Zájem o něj po letech rychle stoupá.
               34:09
               Do Středomoří s all inclusive
                Zatímco na Slovensko Češi jezdí hlavně na kola, do hor a termálních lázní, ve Středomoří je přitahuje oproti tomu pláž a neomezené množství předem zaplaceného jídla.
                36:31
                Jeden z největších českých projektů na revitalizaci sídlišť může mít problémy
                 V Českých Budějovicích žádají někteří místní zastavení prací. Nelíbí se jim, že největší sídliště Máj se nemění v obří park, jak radnice slibovala, ale naopak z něj mizí stromy. Některá místa jsou navíc pro chodce nebezpečná.
                 38:07
                 Proces s německou neonacistkou
                  V německých očích proces století začne už za několik hodin v Mnichově. Před soud předstoupí neonacistka Beate Zchäpeová. Spolu se dvěma komplici měla z rasových důvodů chladnokrevně zavraždit deset lidí.
                  40:34
                  Záchrana památkově chráněné restaurace v Pustevnách
                   Památkově chráněnou restauraci Libušín na beskydských Pustevnách se podařilo na poslední chvíli zachránit. Po letošní zimě hrozilo vzácné stavbě zřícení.
                   42:22
                   Film o robotickém dědečkovi
                    Student Jakub Kouřil si vymyslel bizarní příběh osamělé babičky, která si pro zpestření svých dnů objedná poštou mechanického dědečka. Stačí ho jen složit, otočit klíčkem a má doma partnera. A nejen partnera. Robot dokonce funguje i jako uklízečka.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž48 minut
                    Další díl
                    6. květen 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž54 minut

                    28. listopad

                    Headlines — Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Vánoční strom pro Prahu

                    28. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    28. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    28. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    27. listopad

                    Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                    27. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    27. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    27. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    26. listopad

                    Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                    26. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    26. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    26. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    25. listopad

                    Druhý den příměří v Pásmu Gazy — Návrat rukojmích k rodinám — Vývoj příměří v Gaze — Úprava daní — Vyšší daně na alkohol a cigarety — Tiché víno — Hodnocení české ekonomiky — Úhrady za pobyt v sociálních službách — Spadlé letadlo — První sníh v Česku — Adventní koncerty — Taneční večer pro Centrum Paraple — Česká delegace na Ukrajině — Plány českých firem — Myslivec zastřelil rybáře — Kampaň o nebezpečí drog — Vánoční strom v Ostravě — Vánoční strom pro Prahu — Zimní počasí v Česku — Čerstvý sníh a problémy na silnicích — Zimní počasí v příštích dnech vydrží — Zimní dovolené na českých horách — Odměny obecních zastupitelů — Noční zákaz vjezdu — Aktivní sopka Etna — Maďarsko a finanční podpora ze zahraničí — Portál občana — Oprava parní lokomotivy — Dvojčata s cíleně upraveným genomem — Mezinárodní festival stepu v Brně

                    25. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    25. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    25. 11. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    24. listopad

                    Příměří v Pásmu Gazy — Propuštění části rukojmích — Okolnosti¨propuštění rukojmích — Návrat obyvatel do Sderotu — Robert Fico v Praze — Vir čínských dětí — Omezování firemních benefitů — Podmínečné propuštění Oscara Pistoriuse — Jednání koalice v Pardubicích — Spotřeba zemního plynu v ČR — Spor o zákaz vjezdu do části Prahy — Ukrajinci pracující v Česku — Filmové a hudební Variace ve Varech — Pondělní stávka odborů — Nepokoje v Dublinu — Největší ledovec světa v pohybu — Řidička v protisměru na D6 — Drony pomáhají záchranným složkám — Nákupy ve slevách během Black Friday — Plánovaná útrata za vánoční dárky — Jak poznat slevu — Důvěra v českou ekonomiku — Soud rozhodl o výbuchu v Koryčanch — Windfall tax — Svědectví z ukrajinské fronty — Správa městského mobiliáře v Praze — STAN místo ODS povede dopravu v Olomouckém kraji — Požár v Nemocnici Na Homolce — Zahájení adventních trhů — Část Prahy bez tepla a teplé vody — Smrtící droga fentanyl mezi americkými bezdomovci — Zahraniční lékaři v Česku — Průsak vody do domů v ostravské Nové Vsi — Osudy československých legionářů v počítačové hře — Háčkovací maraton v Kroměříži

                    24. 11. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    24. listopad

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    24. 11. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám