19. duben 2013

Obsah dílu

Headlines — Hon na útočníky z Bostonského maratonu — Profil útočníků — Boston - uzavřené město — Hrdina z maratonu — Výbuch v texaském Westu — West se vzpamatovává z výbuchu — Dotace a dluhy obcí — Připomínka největšího ozbrojeného povstání holocaustu — Stíhání soudce Berky — Jak zbavit politiky mandátu? — Rostoucí zájem o ekologické výrobky — Kauza provozování vrtulníků letecké záchranné služby — Politická kariéra Tomáše Julínka — Přípravy na opravu D1 — Čtyři roky od žhářského útoku ve Vítkově — Jednání premiéra Nečase v Estonsku a Finsku — Karosa ve výslužbě — Výstava fotografií Tona Stana

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:52
  Hon na útočníky z Bostonského maratonu
   Jeden podezřelý je mrtvý, druhý je na útěku. Pátrá po něm 10 tisíc policistů a vojáků. Uprchlý terorista je podle nich mimořádně nebezpečný a má na sobě vestu s výbušninami.
   06:14
   Profil útočníků
    Čečenci mají na svědomí řadu teroristických útoků. Vždycky si ale vybírali cíle v Rusku. Pokud se podezření v Bostonu potvrdí, bude to poprvé, co rebelové ze Severního Kavkazu udeřili na Západě.
    07:40
    Boston - uzavřené město
     Kvůli zátahu na pachatele útoků ochromila jedno z největších amerických měst. V Bostonu nejezdí veřejná doprava ani taxíky, úřady vyzývají obyvatele, aby zůstali doma. V některých oblastech dokonce aby ani netelefonovali.
     11:17
     Hrdina z maratonu
      Policisté prošli tisíce záznamů od velkých televizních stanic až po amatérské fotografie a videa od diváků v cíli. Klíčovým kamínkem do mozaiky ale nakonec bylo svědectví jedné z obětí výbuchu.
      13:01
      Výbuch v texaském Westu
       Texaský West dál počítá mrtvé a sčítá škody po výbuchu chemické továrny. Oficiálně se teď mluví o 12 obětech a dvou stech zraněných. Čísla ale nemusí být konečná.
       15:12
       West se vzpamatovává z výbuchu
        Druhá noc po výbuchu. Policie uzavřela ulice. Až skončí záchranné práce, přijde na řadu těžká technika. Úklid potrvá několik měsíců.
        18:17
        Dotace a dluhy obcí
         Rekordní dluhy tuzemských radnic. Podle aktuálního součtu z Ministerstva financí už dohromady obce a města v Česku dluží 90 miliard korun. Kraje dalších 24 a půl miliardy. Ministerstvo teď prověřuje, kolik z nich má problém svoje závazky splácet.
         20:49
         Připomínka největšího ozbrojeného povstání holocaustu
          Před 70 lety 19. dubna 1943 vypuklo v tehdejším židovském ghettu ve Varšavě povstání. Tisíce Židů se v něm rozhodly raději zemřít se zbraní v ruce než odjet do vyhlazovacích táborů.
          24:01
          Stíhání soudce Berky
           Ústecký soudce Jiří Berka bude dál stíhán - alespoň za některé případy konkurzů, které měl zmanipulovat. Vyhlašoval konkurzy na společnosti, aniž by měl dostatečné podklady o tom, že jsou skutečně v úpadku.
           24:34
           Jak zbavit politiky mandátu?
            Ústavně-právní výbor sněmovny se neshodl na podmínkách, za jakých by poslanci nebo senátoři mohli být zbaveni mandátu.
            26:43
            Rostoucí zájem o ekologické výrobky
             Potravinové skandály poslední doby, třeba zatajená konina nebo polská posypová sůl, mají prvního jasného vítěze - biopotraviny. Prodává se jich čím dál víc, za poslední rok vzrostl trh o deset procent.
             28:41
             Kauza provozování vrtulníků letecké záchranné služby
              Protikorupční policie obvinila bývalého vrcholného představitele Ministerstva zdravotnictví. Podle informací České televize je stíhaným politikem exministr resortu Tomáš Julínek.
              31:33
              Politická kariéra Tomáše Julínka
               Tomáš Julínek patřil mezi nejvýraznější členy vlády Mirka Topolánka. Před pěti lety prosadil reformu zdravotnictví, která byla zlomová. Mimo jiné zavedla poplatky za návštěvy u lékaře.
               35:38
               Přípravy na opravu D1
                Hledání objízdných tras nebo slevy na jízdném v případě zpoždění, tak se připravují dopravci na modernizace D1.
                37:57
                Čtyři roky od žhářského útoku ve Vítkově
                 V noci na dnešek to byly přesně čtyři roky, co Natálii z Vítkova a její rodinu vzbudil požár jejich domu. Způsobily ho zápalné lahve neonacistů. Žhářský útok ve Vítkově stále zůstává nejzávažnějším rasovým zločinem v novodobé historii naší země.
                 41:58
                 Jednání premiéra Nečase v Estonsku a Finsku
                  Finsko kdysi vsadilo na nové technologie a dnes je v nich světovou špičkou. Estonsko úspěšný model napodobilo a přes drastické škrty naopak výdaje na výzkum ještě zvýšilo. V obou zemích jednal o vzájemném obchodě premiér Petr Nečas.
                  44:19
                  Karosa ve výslužbě
                   B732. Běžný městský autobus. V dobách jeho největší slávy mohl pražský dopravní podnik nasadit v jednom okamžiku 854 kusů. Dnes, po šestadvaceti letech provozu, vyjel naposledy.
                   46:16
                   Výstava fotografií Tona Stana
                    Charakteristické černobílé portréty a akty proslavily fotografa Tona Stana po celém světě. Pražská galerie Leica teď nabízí jeho ojedinělý soubor snímků pod názvem Moje barva.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž44 minut
                    Další díl
                    20. duben 2013

                    Přehled dílů

                    Stopáž50 minut

                    4. červen

                    Headlines — Škrty ve státním rozpočtu — Snížení výdajů státu — Vývoj schodku státního rozpočtu — Plánovaný schodek rozpočtu — Protivládní demonstrace ve Varšavě — Srážku vlaků v Indii způsobila chyba elektronického signalizačního systému — Rizika úvěrů a půjček — Ostřelování ukrajinského Dnipra — Zadržení na výročí masakru na náměstí Nebeského klidu — Verdikt v kauze trafik pro exposlance — Prohlídka lipenské elektrárny — Zlín Film Festival — Vladimír Sládeček opouští Ústavní soud — Robotické cévní operace na Homolce — Protest proti protipovodňovým opatřením — 10 let od ničivých povodní v Česku — Průměrný starobní důchod — Změny valorizace důchodů — V Česku pracuje čtvrt milionu důchodců — Do Chorvatska bez kontrol — Cestování do Chorvatska — Chorvatsko zavedlo euro — Fond Carlyle kupuje většinu v Meoptě-optice — Nehody na silnicích — Více léků na předpis od praktika — Šedesátiny okruhu ve Velimi — Požár lesa v Krušných horách — Problémy s odpadem na Sněžce — Jahodová sezona začala — Jednání o přijetí Švédska do NATO — Le Mans slaví 100 let — Nový film Ondřeje Provazníka Sbormistr

                    4. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    4. červen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    4. 6. 2023 na ČT24
                    Stopáž50 minut

                    3. červen

                    Headlines — Tragická srážka vlaků v Indii — Železniční neštěstí v Indii — Nejhorší vlaková neštěstí — Obnova lesů po kůrovcové kalamitě — Těžba dřeva — Opatření na ochranu lesů — Kalamitní stav v lesích — Nedostatek protivzdušné obrany na Ukrajině — Škrty v rozpočtu a reakce odborů — Egyptský policista zastřelil tři izraelské vojáky na hranici — Turecký prezident Erdogan začal třetí mandát — V Pardubicích si připomněli 80. výročí heydrichiády — Liebiegův palác je po rekonstrukci znovu otevřen — Ruské majetky v Česku — Vládní Challenger ve Kbelích — Požár skládky na Přerovsku — Interview Speciál s Danou Kolářovou a Zdeňkem Svěrákem — Náhradní výživné — Podvody s prodejem auta — Dovoz ojetých osobních aut do ČR — Rizika nákupu aut přes internet — 70 let od měnové reformy — Obavy ze stávky v Lipsku — Kdo je nejčastější obětí komárů? — Požár pily ve Slavonicích — To nejlepší z historie železnice — Belgie a Írán si vyměnily vězně — Boj proti znečištění planety plasty — Muzeum fotografa Šumavy Josefa Seidla — Akce Nežij vteřinou — Letní hudební festivaly

                    3. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž50 minut

                    3. červen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    3. 6. 2023 na ČT24
                    Stopáž54 minut

                    2. červen

                    Headlines — Hledání úspor v rozpočtu — Národní rozpočtová rada o hospodaření státu — Hospodaření státu — Škrty ve státním rozpočtu — Schůzka prezidenta Pavla s Fialou a Babišem — Kyjev čelil dalším ruským útokům — Ukrajinský útok na okupovaná území — Finanční rezervy českých domácností — Dokončení opravy mostu přes Huťskou ulici v Kladně — Jednání o balíku sankcí — Jednání o dodávkách plynu z Ázerbjadžánu — Tresty za útok na Kapitol — Návrhy na státní vyznamenání — Závěr Pražského jara tradičně s Beethovenem — Sněmovna odmítla zvýšit poplatky za komunální odpad — Dezinformace o prezidentu Pavlovi — Významný archeologický objev na výstavě v Římě — Písečná bouře nad suezským průplavem — Pokuty za poškození půdy — Česká města pohledem satelitu — Různé oči projektu Copernicus — Data družicových snímků pomáhají zemědělcům — Snímky Copernicu při požáru v Českém Švýcarsku — Zdravotní stav Joea Bidena — Schůzka ministrů obrany — Důstojník BIS vynášel informace na Hrad — Elektrifikace tratí — Nejvyšší platba daně z příjmů firem — Debata o 5. stupni příspěvku na péči o handicapované — Přípravy na turistickou sezonu — Švýcarský parlament hlasoval proti vývozu zbraní na Ukrajinu — Jordánská královská svatba — Nová podoba módního domu Ostravica — Noc kostelů — Virtuální prohlídka sovětských lágrů — Na Olomoucku se podařilo chytit nandu pampového

                    2. 6. 2023 na ČT1
                    Stopáž54 minut

                    2. červen

                    Znakový jazyk a skryté titulky

                    2. 6. 2023 na ČT24

                    Události na sociálních sítích

                    Napište nám