44 minut

10. březen 2013

Obsah dílu

Spolupracovníci nového prezidenta — Mimopražská sídla prezidenta a jeho kancléře — Nové sídlo prezidenta — Referendum o Falklandy — Smrt Luboše Měkoty — ČSSD odmítá vznik národní rozpočtové rady — Čína odmítá, že by stála za útoky hackerů — Spor o cenu potravin v ČR — Předražené telefonování z věznic — Odklad nástupu do školy se rodičům prodražuje. — Co čeká novou první dámu — Pohled na naše první dámy — Skončil cestovatelský veletrh — On-line přenosy z jednání zastupitelstev — 70 let od bitvy u Sokolova — Komiksová výstava o svatém Václavu

Části dílu

00:39
Spolupracovníci nového prezidenta
  Miloš Zeman oznámil, kdo budou jeho nejbližší spolupracovníci. Nový prezident odkryl plány a oznámil svá první rozhodnutí.
  03:51
  Mimopražská sídla prezidenta a jeho kancléře
   Prezident a jeho kancléř se teď do svých oblíbených míst budou vracet jen o dovolených a některých víkendech. Jak vypadají jejich venkovská sídla?
   05:32
   Nové sídlo prezidenta
    Miloš Zeman bude stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus bydlet s rodinou v Lumbeho vile u Jeleního příkopu poblíž Pražského hradu.
    07:40
    Referendum o Falklandy
     Obyvatelé Falklandských ostrovů v referendu rozhodují, jestli zůstanou britským zámořským územím. Očekává se drtivé ano. Otázkou je účast a to, jestli hlasování oslabí vliv Argentiny, která si na souostroví dělá dlouhodobé nároky.
     10:00
     Smrt Luboše Měkoty
      Zemřel Luboš Měkota - jedna z hlavních postav kauzy Mostecké uhelné společnosti. Pětapadesátiletému manažerovi selhalo srdce při golfu.
      12:45
      ČSSD odmítá vznik národní rozpočtové rady
       ČSSD odmítá vznik Národní rozpočtové rady. Ta má kontrolovat, jak stát šetří. Podle koalice tak ČSSD brání přijetí chystané finanční ústavy.
       15:26
       Čína odmítá, že by stála za útoky hackerů
        Čína odmítla, že její armáda stojí za nedávnými rozsáhlými útoky hackerů na počítače ve Spojených státech. Za strůjce ji označila firma sledující bezpečí v kyberprostoru.
        18:05
        Spor o cenu potravin v ČR
         Zatímco majitel zemědělsko-chemického impéria Agrofert Andrej Babiš považuje tuzemské výdaje za jedny z nejnižších v Evropě - předseda Věcí veřejných Vít Bárta tvrdí opak.
         23:26
         Předražené telefonování z věznic
          Telefonování stojí vězně třikrát víc než lidi na svobodě. Spornou exkluzivní smlouvu obstarává Telefónica O2.Pilotní provoz systému, který může být levnější, ale Vězeňská služba ČR zmrazila.
          27:22
          Odklad nástupu do školy se rodičům prodražuje.
           Poslat dítě do školy o rok později se rodičům prodraží. Od ledna totiž musí za tento rok navíc ve školce platit školné a to se pohybuje ve stovkách korun měsíčně. Ministerstvo školství si od toho slibuje, že se sníží počet zbytečných odkladů.
           29:05
           Co čeká novou první dámu
            Ivana Zemanová se po boku nového prezidenta proměnila v Češku číslo jedna. Status první dámy nevymezuje žádné jasné povinnosti; v Česku záleží jen na manželce, jakých aktivit se ujme.
            31:27
            Pohled na naše první dámy
             Fenomén první dámy. Některé skrze své muže zasahovaly do chodu země - jiné zůstaly spíš v pozadí. Lidé vždy bedlivě sledovali, jak se chovají a co mají na sobě.
             36:14
             Skončil cestovatelský veletrh
              Celý svět na půl kilometru čtverečním - v Berlíně právě skončil vůbec největší cestovatelský veletrh. O pozornost turistů se letos ucházelo 187 zemí.
              38:13
              On-line přenosy z jednání zastupitelstev
               Z internetu postupně mizí přenosy z jednání zastupitelstev. Radnice argumentují malým zájmem diváků a vysokými náklady. Nově s vysíláním skončilo například Uherské Hradiště.
               40:29
               70 let od bitvy u Sokolova
                Česká armáda si připomene 70. výročí bitvy u Sokolova. Šlo o první nasazení samostatné československé bojové jednotky na východní frontě.
                42:42
                Komiksová výstava o svatém Václavu
                 Národní knihovna oživuje legendu o svatém Václavu výstavou, která vznikla zvětšením převážně knižních iluminací. Příběh tak zpracováním připomíná komiks.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž48 minut
                 Další díl
                 11. březen 2013

                 Přehled dílů

                 Stopáž50 minut

                 5. červenec

                 Headlines — Nedělní sesuv ledovce — Hledání obětí po pádu ledovce — Tragický pád ledovce v Dolomitech — Omezení obstrukcí ve sněmovně — Finsko a Švédsko na cestě do NATO — Boje na Ukrajině — Sedm principů pro obnovu Ukrajiny — Bouřky a deště v ČR — Platy policistů a hasičů — Geoffrey Rush v Karlových Varech — Střelba na předměstí Chicaga — Zdražení komodit — Opilý řidič — Dotace pro malé obchody — Náhradní výživné na děti — Žadatelé o náhradní výživné — Finančně náročné prázdniny — Regulace internetového prostředí — Priority českého předsednictví — Vývoj počtu nově nakažených — Dny lidí dobré vůle na Velehradě — Pouť na počest svátku Cyrila a Metoděje — Nová vláda ve Francii — Požár v Kralupech — Sanace skály nad železniční tratí — Otevření jinak neveřejných míst — Zastavování krajiny — Série Svatovítských varhanních večerů — Začala hlavní vodácká sezona

                 5. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 5. červenec

                 Ve znakovém jazyce

                 5. 7. 2022 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 4. červenec

                 Headlines — Karenční doba — Zavedení karenční doby — Nárůst počtu nakažených koronavirem — Luhansko pod kontrolou ruské armády — Přípravy na ruskou ofenzívu — Jednání o Ukrajině v Luganu — Účtenková loterie — Pondělí na karlovarském festivalu — Mimořádný sněm hnutí STAN — Ničivé povodně v Česku — Napadení žralokem — Odškodnění za pozdě odhalený melanom — Oběti po zřícení ledovce — Samovolný pád ledu — Výstupy na ledovcové hory — Útok v nákupním centru v Kodani — ČD vs. Škoda Transportation — Odhady letošní sklizně — Pouť ve Velehradu — Zastavený provoz na železnici — Málo peněz pro vodní záchranáře — Zavřený nájezd na dálnici — Vyšetřování smrti novinářky — Osud klientů z vyhořelého domu — Pokles prodejů počítačů — Kvalita vody v rybnících — Kozy jako ochrana stepních trávníků — Koncert v Hanáckých kasárnách

                 4. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 4. červenec

                 Ve znakovém jazyce

                 4. 7. 2022 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 3. červenec

                 Novela zákona o státním rozpočtu — Vláda hledá další příjmy pro rozpočet — Plnění státního rozpočtu — Válka na Ukrajině — Ostřelování města Slovjansk — Pomoc ČR s výcvikem ukrajinských vojáků — Obce hledají úspory — Lidé vyrazili na dovolenou — Dopravní komplikace na silnících v Evropě — Sesuv ledovce v Alpách — Filmový festival v Karlových Varech — Ochrana slovenského vzdušného prostoru — Neprůjezdná trať Praha–Plzeň — Uzavřená trať na Strakonicku — Útok žraloka u pobřeží Hurghady — Volba prezidenta v červenci 1992 — Střídavé počasí na začátku července — Červnové bouřky — Lovci bouřek — Předpověď počasí — Protesty v Uzbekistánu — Konzumace alkoholu na veřejnosti v Praze — Vědecký průzkum jezera Most — Pouť na Velehrad — Střelba v nákupním centru v Kodani — Produkce léčebného konopí v Izraeli — Zemřel Peter Brook — Synchronizovaný koncert na dálku

                 3. 7. 2022 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 3. červenec

                 Ve znakovém jazyce

                 3. 7. 2022 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám