Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Spolupracovníci nového prezidenta

Miloš Zeman oznámil, kdo budou jeho nejbližší spolupracovníci. Nový prezident odkryl plány a oznámil svá první rozhodnutí.

Mimopražská sídla prezidenta a jeho kancléře

Prezident a jeho kancléř se teď do svých oblíbených míst budou vracet jen o dovolených a některých víkendech. Jak vypadají jejich venkovská sídla?

Nové sídlo prezidenta

Miloš Zeman bude stejně jako jeho předchůdce Václav Klaus bydlet s rodinou v Lumbeho vile u Jeleního příkopu poblíž Pražského hradu.

Referendum o Falklandy

Obyvatelé Falklandských ostrovů v referendu rozhodují, jestli zůstanou britským zámořským územím. Očekává se drtivé ano. Otázkou je účast a to, jestli hlasování oslabí vliv Argentiny, která si na souostroví dělá dlouhodobé nároky.

Smrt Luboše Měkoty

Zemřel Luboš Měkota - jedna z hlavních postav kauzy Mostecké uhelné společnosti. Pětapadesátiletému manažerovi selhalo srdce při golfu.

ČSSD odmítá vznik národní rozpočtové rady

ČSSD odmítá vznik Národní rozpočtové rady. Ta má kontrolovat, jak stát šetří. Podle koalice tak ČSSD brání přijetí chystané finanční ústavy.

Čína odmítá, že by stála za útoky hackerů

Čína odmítla, že její armáda stojí za nedávnými rozsáhlými útoky hackerů na počítače ve Spojených státech. Za strůjce ji označila firma sledující bezpečí v kyberprostoru.

Spor o cenu potravin v ČR

Zatímco majitel zemědělsko-chemického impéria Agrofert Andrej Babiš považuje tuzemské výdaje za jedny z nejnižších v Evropě - předseda Věcí veřejných Vít Bárta tvrdí opak.

Předražené telefonování z věznic

Telefonování stojí vězně třikrát víc než lidi na svobodě. Spornou exkluzivní smlouvu obstarává Telefónica O2.Pilotní provoz systému, který může být levnější, ale Vězeňská služba ČR zmrazila.

Odklad nástupu do školy se rodičům prodražuje.

Poslat dítě do školy o rok později se rodičům prodraží. Od ledna totiž musí za tento rok navíc ve školce platit školné a to se pohybuje ve stovkách korun měsíčně. Ministerstvo školství si od toho slibuje, že se sníží počet zbytečných odkladů.

Co čeká novou první dámu

Ivana Zemanová se po boku nového prezidenta proměnila v Češku číslo jedna. Status první dámy nevymezuje žádné jasné povinnosti; v Česku záleží jen na manželce, jakých aktivit se ujme.

Pohled na naše první dámy

Fenomén první dámy. Některé skrze své muže zasahovaly do chodu země - jiné zůstaly spíš v pozadí. Lidé vždy bedlivě sledovali, jak se chovají a co mají na sobě.

Skončil cestovatelský veletrh

Celý svět na půl kilometru čtverečním - v Berlíně právě skončil vůbec největší cestovatelský veletrh. O pozornost turistů se letos ucházelo 187 zemí.

On-line přenosy z jednání zastupitelstev

Z internetu postupně mizí přenosy z jednání zastupitelstev. Radnice argumentují malým zájmem diváků a vysokými náklady. Nově s vysíláním skončilo například Uherské Hradiště.

70 let od bitvy u Sokolova

Česká armáda si připomene 70. výročí bitvy u Sokolova. Šlo o první nasazení samostatné československé bojové jednotky na východní frontě.

Komiksová výstava o svatém Václavu

Národní knihovna oživuje legendu o svatém Václavu výstavou, která vznikla zvětšením převážně knižních iluminací. Příběh tak zpracováním připomíná komiks.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2013
 P ST