19. únor 2013

Obsah dílu

Headlines — Výbuch domu ve Frenštátu — ČEZ v Bulharsku — Severní Korea pohrozila svému jižnímu sousedovi „konečným zničením“ — Novela na regulaci anonymních akcií — Konec anonymních akcií — Nákup umění ve dražbách — Belgií otřásla jedna z největších loupeží posledních desetiletí — Miloš Zeman už ví, kdo bude jeho kancléřem — Smutek, slzy a v mnoha případech i zlost — Zpoplatněné plomby — Vrchní státní zastupitelství může dostat až pětimilionovou pokutu — Arméni na cestě do Švédska — Průlom ve slovensko-maďarských vztazích — Skandál s masem — Propuštění O. Pistoriuse — Kůrovec na Šumavě

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:40
  Výbuch domu ve Frenštátu
   Exploze v panelovém domě ve Frenštátu pod Radhoštěm byl úmyslný zločin. V Ostravě to dnes, dva dny po tragédii, poprvé potvrdil policejní prezident Martin Červíček.
   10:25
   ČEZ v Bulharsku
    Situace kolem působení společnosti ČEZ v Bulharsku nabrala dramatický spád. Premiér Borisov oznámil, že firma dnes přijde o licenci na distribuci elektřiny.
    13:24
    Severní Korea pohrozila svému jižnímu sousedovi „konečným zničením“
     Řekli to její diplomaté s tím, že by mělo jít o kroky navazující na nedávný test jaderné zbraně.
     13:44
     Novela na regulaci anonymních akcií
      Sněmovna dnes podpořila vládní novelu na regulaci anonymních akcií.
      14:53
      Konec anonymních akcií
       Vláda si od zákona slibuje snadnější rozkrývání korupce i praní špinavých peněz. I přesto, že jde o vládní novelu, podpořila ji nejsilnější opoziční strana. Naopak část koaličních poslanců z ODS pro ni ruku nezvedla.
       19:59
       Nákup umění ve dražbách
        Rekordních 881 milionů korun. Tolik utratili minulý rok Češi za nákup umění na veřejných dražbách.
        22:16
        Belgií otřásla jedna z největších loupeží posledních desetiletí
         Ozbrojený gang v kuklách prorazil plot mezinárodního letiště v Bruselu a přímo na ranveji uloupil náklad diamantů v hodnotě skoro jedné miliardy korun.
         26:58
         Miloš Zeman už ví, kdo bude jeho kancléřem
          Jméno ale zatím neřekl. Naopak prozradil, že spolupracovat by chtěl s bývalým předsedou slušovického družstva Františkem Čubou.
          29:15
          Smutek, slzy a v mnoha případech i zlost
           Frenštát pod Radhoštěm se stále nevzpamatoval z nedělní tragédie, při které po výbuchu bytového domu zahynulo pět lidí včetně tří dětí.
           36:52
           Zpoplatněné plomby
            Plán ministra zdravotnictví Leoše Hegera zpoplatnit obyčejné amalgámové plomby narazil ve vládní koalici. Odmítá ho totiž nejmenší vládní strana LIDEM.
            38:49
            Vrchní státní zastupitelství může dostat až pětimilionovou pokutu
             Za to, že zveřejnilo platy žalobců a dalších zaměstnanců. Úřad pro ochranu osobních údajů už zahájil správní řízení.
             39:07
             Arméni na cestě do Švédska
              Cizinecká policie na letišti Václava Havla během 13 dnů zabránila 63 Arménům v cestě do Švédka. Tam chtěli žádat o azyl nebo žít v ilegalitě.
              41:35
              Průlom ve slovensko-maďarských vztazích
               O průlom ve vztazích se pokusili prezidenti Ivan Gašparovič a János Áder. Oba po společném jednání poprvé veřejně řekli, že národnostní rozepři je třeba rychle vyřešit.
               43:22
               Skandál s masem
                Státní veterinární inspekce už od začátku měsíce provedla 20 testů na přítomnost koňského masa v potravinách.
                43:45
                Propuštění O. Pistoriuse
                 Jihoafrický soud odročil projednávání o tom, jestli propustí Oscara Pistoriuse z vazby. Obžaloba ho viní z úkladné vraždy přítelkyně.
                 45:28
                 Kůrovec na Šumavě
                  Správa šumavského parku letos pokácí nejméně stromů napadených kůrovcem.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž48 minut
                  Další díl
                  20. únor 2013

                  Přehled dílů

                  Stopáž54 minut

                  28. březen

                  Headlines — Vládní slib o dodržení deficitu — Opozice čeká vyšší schodek — Schodky státních rozpočtů ČR — Regulace aut se spalovacími motory — Trest za protiválečný obrázek dcery — Zánik českých značek — Očkování proti covidu-19 — Boje o Bachmut — Politická krize v Izraeli — Prezidentova návštěva Moravskoslezského kraje — Kauza vraždy muže v Praze — Divadelní hra Přípravy na všechno — Protest vysokoškolských učitelů — Platy vysokoškolských pedagogů — Přístup ke zbraním v USA — Obžaloba učiteky kvůli popírání války na Ukrajině — Hodiny čekání na zubaře — Nehody kvůli počasí — Odklízení následků havárií — Zimní údržba silnic — Předpověď počasí — Digitalizace veřejné správy — Stávka ve Francii — Zrušené stíhání Tomáše Voráče — Mrtví migranti po požáru v USA — Vyšetřování kvůli azbestu v Milovicích — Závěr soudu v kauze sportovních dotací — Dopady vyššího cholesterolu — Spory o lom u Hlinek — Návrat Sojuzu z ISS — Spor o Zámecké lázně — Česká podpora Tchaj-wanu — Pár metrů od srážky — Rozšíření D6 — Senioři jako školáci v lavicích

                  28. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  28. březen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  28. 3. 2023 na ČT24
                  Stopáž54 minut

                  27. březen

                  Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                  27. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž54 minut

                  27. březen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  27. 3. 2023 na ČT24
                  Stopáž50 minut

                  26. březen

                  Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                  26. 3. 2023 na ČT1
                  Stopáž50 minut

                  26. březen

                  Znakový jazyk a skryté titulky

                  26. 3. 2023 na ČT24

                  Události na sociálních sítích

                  Napište nám