47 minut

10. února 2013

Obsah dílu

Headlines — Jak to bude s daněmi? — Den po sněhové bouři — Nové vedení ISAF — Bilion za fotovoltaiku? — Lubomír Zaorálek žádal od Hradu jméno autora novoroční amnestie — Po metanolové kauze první změny na obzoru — Výzkum o metylu — Církevní restituce — Mnohem víc dětí než loni míří k zápisům do prvních tříd — Úspěch Curiosity na Marsu — Pátrání po Petru Wolfovi — Spokojenost rodiček s porodnicemi — Domácí porody v Česku — Masopust — Americké Chicago zbrojí proti gangům — Tisíce Bulharů dnes po celé zemi protestovaly proti vysokým cenám elektřiny — Přemnožení holubi — Poláci ve středověkých vesnicích — Kniha J. Pelcla o designu

Části dílu

00:02
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Jak to bude s daněmi?
   Přestože premiér Petr Nečas ve středu oznámil, že už vláda už nebude do konce volebního období zvyšovat žádné daně, některé odvody mají od příštího roku znovu vzrůst.
   07:33
   Den po sněhové bouři
    Severovýchod Spojených států a část Kanady se vzpamatovává ze sněhové bouře, která zabila nejméně 9 lidí.
    09:30
    Nové vedení ISAF
     Mezinárodní síly ISAF v Afghánistánu mají nové vedení - dosavadního generála Johna Allena nahradil generál námořní pěchoty Joseph Dunford.
     09:46
     Bilion za fotovoltaiku?
      Špatně nastavený systém podpory fotovoltaiky může české daňové poplatníky stát až bilion - tedy tisíc miliard korun. V televizi Prima to řekl ministr životního prostředí Tomáš Chalupa.
      11:43
      Lubomír Zaorálek žádal od Hradu jméno autora novoroční amnestie
       To mu ale prezidentská kancelář neřekla. Místopředseda Poslanecké sněmovny se teď chce odvolat přímo k Václavu Klausovi.
       12:43
       Po metanolové kauze první změny na obzoru
        Od půlky roku mají obchody s alkoholem podléhat koncesi a stát chce zakázat i prodej z obřích barelů.
        14:52
        Výzkum o metylu
         Dvě pražské nemocnice si teď postupně znovu zvou všechny ty, kteří otravu metanolem v Česku přežili - jde víc než o sto lidí. Lékaři a vědci je teď podrobně vyšetřují.
         17:05
         Církevní restituce
          Částka vyplacená církvím v restitucích může být vyšší, než se předpokládalo. Pokud by byla inflace stejně vysoká jako v posledních 15 letech, vyplatí stát církvím vedle vráceného majetku až 92 miliard.
          20:36
          Mnohem víc dětí než loni míří k zápisům do prvních tříd
           Podle odhadů ministerstva k nim letos přijde přes 140 tisíc.
           22:45
           Úspěch Curiosity na Marsu
            Sonda Curiosity vůbec poprvé vyvrtala díru do povrchu rudé planety. Rozbor prášku získaného z kamene může ukázat, jestli na Marsu existoval život.
            24:26
            Pátrání po Petru Wolfovi
             Policie zatím nezjistila, jestli odsouzený exposlanec Petr Wolf skutečně uprchl do zahraničí. Kriminalisté se teď pokoušejí zmapovat poslední dny Wolfova života před jeho zmizením.
             28:10
             Spokojenost rodiček s porodnicemi
              Až 7 maminek z 10 odchází z českých porodnic spokojených. Péče se podle několikaletého výzkumu Katedry psychologie Filozofické fakulty UK dlouhodobě zlepšuje, zároveň má ale pořád ještě značné rezervy.
              32:52
              Domácí porody v Česku
               U porodu Kateřiny Juřenčákové byla porodní asistentka. Po dvou zkušenostech z porodnic chtěla třetí dítě rodit jinak a inspirovala se v Anglii.
               35:02
               Masopust
                I když se k masopustním průvodům přidává stále víc masek, které s folklorem nemají nic společného, i letos slavili Češi svátek hodování hlavně v dobových krojích.
                37:09
                Americké Chicago zbrojí proti gangům
                 Debaty o násilí gangů a rostoucím počtu vražd vyvolala smrt patnáctileté dívky, která se stala obětí bojů mezi konkurenčními klany. Na její pohřeb přišly stovky lidí, včetně první dámy Michelle Obamové.
                 39:21
                 Tisíce Bulharů dnes po celé zemi protestovaly proti vysokým cenám elektřiny
                  Demonstranti se mimo jiné dožadovali znárodnění regionálních struktur jejích zahraničních poskytovatelů – tedy české společnosti ČEZ a rakouské EVN.
                  39:46
                  Přemnožení holubi
                   Český Brod - stejně jako převážná většina měst v republice - bojuje s přemnoženými holubi. Radnice se rozhodla pro jejich odstřel.
                   41:49
                   Poláci ve středověkých vesnicích
                    Nebývalou popularitu si mezi mladými městkými Poláky získal nový způsob odpočinku. Na čas se vzdávají zaměstnání i života ve městě a odcházejí žít do malé dřevěné vesnice v divoké přírodě.
                    43:46
                    Kniha J. Pelcla o designu
                     Nejdůležitější produkty od čtyřiceti designérů hlavně ze střední Evropy ukazuje kniha J. Pelcla Od myšlenky k realizaci. Je to vůbec poprvé, co česká publikace o designu nahlíží přímo do návrhářských dílen.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž49 minut
                     Další díl
                     11. února 2013

                     Přehled dílů

                     Stopáž55 minut

                     15. dubna

                     Headlines — Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku Stardance — Šíření Černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre Dame — Koncert Collegia 1704

                     15. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     15. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     15. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž49 minut

                     14. dubna

                     Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                     14. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž49 minut

                     14. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     14. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     13. dubna

                     Vedení ODS — Kongres ODS — Vizitka ODS — Strategie ODS — Reakce na zvolení Petra Fialy — Celostátní konference SPD — Ohlasy na znovuzvolení Tomia Okamury — Vizitka SPD — Důvěra v politickou reprezentaci — Ruské posílení pozic na Ukrajině — Následky útoků na ukrajinské elektrárny — Omezení na D10 kvůli bourání mostu — Zájem o prémiová paliva — Biden o napětí mezi Íránek a Izraelem — Útok v australském obchodním centru — Kompenzace za slevy na jízdném — Mimořádná aktivita klíšťat — Zabezpečení kol proti krádežím — Potravinová sbírka — Ročníky potravinové sbírky — Nákupy dárců a co ve zásobách chybí — Sňatky párů stejného pohlaví — Opravy u dálnice D46 — Očekávání Rusů — Soud s Donaldem Trumpem — Inaugurace olomouckého arcibiskupa — Tragický pád lanovky v Turecku — Vyschlé studny na Táborsku — Česká stopa v genové terapii — Odemykání Vltavy v Českém Krumlově — Příběh Casanovy na jevišti divadla Rokoko

                     13. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     13. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     13. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     12. dubna

                     Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na Britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                     12. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     12. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     12. 4. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     11. dubna

                     Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                     11. 4. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     11. dubna

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     11. 4. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám