Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Rozhodnutí soudu: o prezidentské křeslo se utká 9 lidí

Nejvyšší správní soud označil postup Ministerstva vnitra při počítání neplatných hlasů za protizákonný a nařídil, aby z trojice vyřazených kandidátů zaregistrovalo Janu Bobošíkovou - Vladimír Dlouhý a Tomio Okamura se stížností neuspěli.

Reakce kandidátů a jejich další postup

Vladimír Dlouhý slovo soudu respektuje - Tomio Okamura je přesvědčen, že rozhodl politicky. Jestli se obrátí na Ústavní soud podobně jako neúspěšná kandidátka Klára Samková, řekne v pondělí.

Zákulisí klíčového verdiktu NSS

Jednání Nejvyššího správního soudu provázel mimořádný zájem médií. Zákulisí klíčového verdiktu v Brně zaznamenala Zuzana Neuvirtová.

Summit EU o vzniku bankovní unie

Živý vstup Bohumila Vostala

Fungování registrů vozidel pořád provází problémy

Propojení centrálního registru aut s databází obyvatel se na mnoha místech v Česku nezdařilo a zkolabovalo. Některé úřady musely přestat vydávat pořadové lístky a vyzvaly lidi, aby přišli jindy. I potom, co se provoz povedlo obnovit, byl pomalý.

Poslední odcházení Václava Havla

Už za několik dní si bude Česká republika připomínat výročí úmrtí Václav Havla. Česká televize připravila na úterní večer premiéru unikátního dokumentu Poslední odcházení Václava Havla.

Hostem středečního Hyde Parku byl Vladimír Franz

Franz se nechce zařadit v rámci politického spektra, chce být občanským prezidentem.

Německem otřásá skandál Deutsche Bank

Po včerejší razii v největším evropském bankovním domě ve Frankfurtu skončilo ve vazbě 5 zaměstnanců. Podle policie se pokusili připravit stát v přepočtu o 6 miliard korun.

První změny v resortu Karolíny Peake

Bouřlivý první den nové ministryně obrany Karolíny Peake - z funkce odvolala prvního náměstka Vlastimila Picka a další dva vysoce postavené lidi. Kroky nové ministryně zkritizoval prezident Václav Klaus i premiér Petr Nečas.

Na vyšehradském hřbitově se kupčilo s hroby

Podle zjištění Radiožurnálu musel mít člověk, který se chtěl dostat do posmrtné společnosti českých velikánů, známé na magistrátu.

Před Vánoci se v obchodech krade dvakrát víc

Kvůli zlodějům posilují obchodníci o adventu ostrahu. Ve srovnání se zbytkem roku se před vánoci krade o 100 procent víc. Na 1 řetězec vychází až 2 a půl tisíce chycených hříšníků.

Operace plodu ještě v těle matky

Unikátní zákrok, který dokáže zachránit děti s vrozenými vadami, poprvé v Česku provedli lékaři z pražského Podolí.

Jihočeští studenti vyhlásili hladovku

Bude trvat čtyřiadvacet hodin a začne v pondělí večer. Je další formou protestu proti současné krajské koalici ČSSD a KSČM.

Slovenská kontroverzní hra o holocaustu

Bratislavské divadlo Aréna uvedlo včera poprvé hru o holocaustu na Slovensku - části dějin, se kterou se země stále nevyrovnala. Umělci tvrdí, že nechtějí šokovat, ale vyprovokovat sebereflexi.

Novela zákona o vyvlastňování pozemků

I v budoucnu si chce stát ponechat možnost vyvlastnit pozemky, pod nimiž se nachází uhlí a další suroviny. Naznačuje to chystaná novela horního zákona, kterou představilo ministerstvo průmyslu.

V čele Akademie věd potvrzen Jiří Drahoš

Jiří Drahoš povede i další čtyři roky největší vědeckou instituci v zemi. Akademický sněm ho na druhé volební období potvrdil do čela Akademie věd.

Plán ODS, jak získat důvěru voličů

Měsíc po bouřlivém kongresu ODS přichází strana s plánem, jak znovu získat důvěru voličů a zastavit odchod svých členů.

Vynálezce antivirového systému a uprchlík McAfee zpět v USA

John McAfee se vrátil do Spojených států. V posledních čtyřech týdnech prožil dobrodružný útěk Latinskou Amerikou před policií z Belize. Ta ho hledá ve spojitosti s vraždou jeho tamního souseda.

Hobit přišel do českých kin

Snímek Hobit režiséra Petera Jacksona, který už natočil Pána prstenů, dorazil do kin. Adaptace Tolkienova románu potěšila především věrné fanoušky.

Výhled na zítřek

Losování čísel pro prezidentské kandidáty; končí Summit EU

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST