Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Osud vlády v rukou sněmovny

Začala klíčová schůze sněmovny. Ta rozhodne o dalším osudu kabinetu premiéra Petra Nečase. Poslanci na ní mají posoudit daňové změny i státní rozpočet. Těsně před začátkem ministr financí Miroslav Kalousek ale oznámil, že návrh rozpočtu ještě přepracuje.

Poslední duel Obama–Romney 2:1

Poslední televizní debatu kandidátů na amerického prezidenta vyhrál podle prvních průzkumů současný šéf Bílého domu Barack Obama.

Trestní oznámení v kauze Sazka

Pád Sazky opět v centru pozornosti - tentokrát ho prošetří protikorupční policie. Podezřelým tentokrát není dlouholetý šéf Sazky Aleš Hušák, ale lidé kolem něj.

Nepromlčitelnost privatizačních zločinů

U některých zločinů spojených s privatizací z počátku 90. let začíná už letos běžet 20letá promlčecí lhůta. Některé kauzy se přitom policie pořád snaží vyšetřovat. Objevují se proto návrhy, které by detektivům dovolily dál v pátrání pokračovat.

První zahraniční návštěva v Gaze

Palestinské pásmo Gazy poprvé od roku 1999 navštívila hlava jiné země - katarský emír bin Chalífa Sání.

Zádušní mše za popravené parašutisty

Živý vstup Karla Rožánka

56 let od maďarské revoluce

Maďarsko si dnes připomíná 56 let od revoluce, kterou krvavě potlačil Sovětský svaz. Příliš se ale nevzpomínalo. Volný den využili politici hlavně k tomu, aby přivedli do ulic své příznivce a ukázali, kdo má větší podporu.

Zájemcům o Hrad zbývají dva týdny

Z jakých jmen si budou Češi vybírat v první přímé prezidentské volbě? Jasno bude už za dva týdny. Právě do úterý 6. listopadu musí všichni kandidáti podat přihlášku na Ministerstvo vnitra.

Odškodnění za zpožděný let

Soudní dvůr Evropské unie dnes rozhodl, že za zpoždění letu mohou cestující po leteckých společnostech chtít až 15 000 korun.

Kvóty pro ženy ve vedení firem

Kvóty pro minimální zastoupení žen ve vedení společností - téma, na kterém se členové Evropské unie nedokážou shodnout, proto ho komise odložila na listopad.

Metanolem se v noci na dnešek otrávil další člověk

Podle lékařů je jeho stav stabilizovaný. Tento týden jde už o druhý případ otravy v kraji.

Měsíc od ukončení prohibice

Je to skoro měsíc, co se v Česku může znovu prodávat tvrdý alkohol: letošní lahve s takzvaným rodným listem, ty starší alespoň s doložením data výroby.

Léčba popálených dětí

Osmiletý chlapec s těžkými popáleninami na 90 procentech těla bude zítra po sedmi měsících propuštěn z vinohradské nemocnice. Podobná zranění zatím přežilo jen málo dětí.

Stigma popálených dětí

Děti, které se léčily s rozsáhlými popáleninami, mívají často problémy při návratu do běžného života. V péči psychologů můžou být i řadu let.

Sexuální skandál BBC

Pedofilní skandál někdejšího moderátora BBC Jimmyho Savila dál hýbe celou Británií.

Na plný úvazek navzdory handicapu

Nejlepším handicapovaným zaměstnancem roku, který uspěl na běžném pracovním trhu, je vědecká pracovnice Jana Novotná. Odborná porota ji vybrala víc než ze sta nominovaných.

Spory kolem armádního komplexu

Armáda se zbaví zpustlého areálu u českobudějovického krajského letiště. Tento krok ale přichází podle zástupců kraje a města pozdě. Tvrdí, že vojáci měli komplex předat už před lety. Zabránili by tak jeho devastaci a pomohli by rozvoji letiště.

Svědectví dívky, která přežila holokaust

Vychází deník Helgy Weissové, dívky z pražské židovské rodiny, která přežila holokaust.

V Jihlavě dnes večer začíná 16. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů

První ocenění dnes večer získají redaktorky České televize Aneta Snopová a Markéta Dobiášová.

Výhled na zítřek

Osud Nečasovy vlády; 20 let od dokončení Gabčíkova

Přehrát vše
Stopáž48 minut
Rok výroby 2012
 P ST