44 minut

1. září 2012

Obsah dílu

Headlines — Novinky v trestním řízení — Prezident pořád bez garancí — Během prázdnin zemřelo při nehodách 140 lidí — Omluva za vadný lék — Varování před virem — Chátrání lázní v Kyselce — Hradozámecká noc — Přísněji na veřejné zakázky — Protesty proti Michelle Martinové — Útrok ve Vardaku — Nové trasy MHD — 70. výročí umučení biskupa Gorazda II. — Požáry ve Španělsku — Munice z 2. světové války — Pauzy mezi hodinami — Barum rallye — Dražší pečivo — Adrenalinová dovolená — Pravděpodobně chyba pilota — Dny horníků v Karviné — 4 měsíce do konce federace — 20. muklovská pouť — Mých posledních 14 tisíc cigaret

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Novinky v trestním řízení
   Ode dneška začíná fungovat novinka, která obrací český právní řád naruby. Pachatel se v některých případech bude moci s obětí dohodnout, a kauzy se tak vůbec nedostanou k soudu.
   05:56
   Prezident pořád bez garancí
    Prezident Václav Klaus zatím nedostal od premiéra Petra Nečase ani od místopředsedů vlády záruku, že zákon o církevních restitucích neprolomí Benešovy dekrety.
    08:37
    Během prázdnin zemřelo při nehodách 140 lidí
     Stejně jako loni jsou to nejnižší čísla za posledních dvacet let. Až na polovině smrtelných havárií může mít podíl i stav silnic, míní šéf dopravní policie Leoš Tržil.
     10:56
     Omluva za vadný lék
      Německá farmaceutická společnost Grünenthal se vůbec poprvé omluvila za vadný lék, kvůli kterému se na světě narodilo okolo 12 tisíc tisíc dětí s deformacemi končetin.
      13:03
      Varování před virem
       Americké úřady varují všechny, kdo v minulých týdnech navštívili populární Yosemitský národní park v Kalifornii. Mohli se nakazit nebezpečným virem
       13:28
       Chátrání lázní v Kyselce
        Kancelář ombudsmana se opět pustila do kritiky úřadů za to, že stále nedokázaly zabránit chátrání lázní v Kyselce na Karlovarsku.
        15:22
        Hradozámecká noc
         Živý vstup Lenky Drmotové.
         17:22
         Přísněji na veřejné zakázky
          Zbytečnému předražování staveb má zabránit nová vyhláška Ministerstva pro místní rozvoj , která ode dneška zpřísňuje pravidla pro vypisování veřejných zakázek.
          19:42
          Protesty proti Michelle Martinové
           Stále větší agresivita se objevuje při demonstracích proti propuštění bývalé manželky bestiálního pedofilního vraha Marca Dutrouxe.
           21:23
           Útrok ve Vardaku
            Nejmíň 13 lidí zemřelo při bombovém útoku na základnu NATO v afghánské provincii Vardak.
            21:39
            Nové trasy MHD
             Odstartovala revoluce v pražské hromadné dopravě. Jako obvykle přinesl ale víkend na silnice i koleje spíš klid.
             23:27
             70. výročí umučení biskupa Gorazda II.
              Desítky lidí si dnes v Hrubé Vrbce na Hodonínsku připomněly 70. výročí umučení biskupa Gorazda II.
              25:15
              Požáry ve Španělsku
               Španělští hasiči dostali pod kontrolu většinu požárů na oblíbené Kosta del Sol.
               25:33
               Munice z 2. světové války
                Sedm lidí museli evakuovat policisté v Pileticích na Královéhradecku. Ohrožovala je funkční munice z druhé světové války, kterou policisté našli v domcích v okolí. Munici pak zlikvidovali pyrotechnici.
                27:06
                Pauzy mezi hodinami
                 Pauzy mezi hodinami můžou školy zkrátit z deseti minut na pět. Umožňuje to nová ministerská vyhláška. Ředitelé se na tom ale musí domluvit taky s rodiči.
                 28:58
                 Barum rallye
                  Průběh Barum Czech Rally Zlín dnes poznamenala vážná nehoda při doprovodném programu.
                  29:18
                  Dražší pečivo
                   O třetinu, někde téměř až o polovinu může zdražit pečivo. Oznámili to na národních dožínkách pekaři, jen den poté, co se zdražením mouky o 25 procent přišli i mlynáři.
                   31:24
                   Adrenalinová dovolená
                    Dovolenou s dávkou řízeného adrenalinu si letos dopřálo přibližně 10 tisíc Čechů. Před třemi lety to přitom byla jen polovina.
                    35:18
                    Pravděpodobně chyba pilota
                     Pravděpodobně chyba pilota - nikoli technický stav letadla - zavinila květnovou nehodu ruského dopravního stroje Antonov v Čáslavi.
                     37:12
                     Dny horníků v Karviné
                      Odpočinek od náročné práce hluboko pod zemí a setkání s kolegy – tak vypadaly oslavy Dny horníků v Karviné.
                      38:56
                      4 měsíce do konce federace
                       Před dvaceli lety poslanci Slovenské národní rady odhlasovali přijetí ústavy Slovenské republiky.
                       40:48
                       20. muklovská pouť
                        Několik stovek bývalých politických vězňů přijelo na Svatý Hostýn na Kroměřížsku na 20. muklovskou pouť.
                        41:07
                        Mých posledních 14 tisíc cigaret
                         Závislost na tabáku - podle Světové zdravotnické organizace civilizační choroba, které se nejhůř zbavuje. Režisér Ivo Bystřičan se to rozhodl v dokumentu Mých posledních 14 tisíc cigaret vyzkoušet na vlastní kůži.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž44 minut
                         Další díl
                         2. září 2012

                         Přehled dílů

                         Stopáž50 minut

                         23. září

                         Headlines — Změny zdravotní pojišťovny — Benefity u zdravotních pojišťoven — Počet pojišťenců — Páteční útoku v Sevastopolu — Příslib nových raket pro Ukrajinu — Automatizované obchody — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Vazba za pobodání školačky — Migrace v Německu — Situace v Náhorním Karabachu — Připomínka mobilizace ze září 1938 — 80 let opery Brundibár — Památník Karla Čapka — Návrat prezidenta z USA — Den za obnovu lesa — Zalesňování Ještědu — Vážná nehoda na Českolipsku — Špačci škodí vinařům — Solární panely vadí památkářům — Pravidla podle NPÚ — Obvinění amerického senátora z korupce — Týden do voleb na Slovensku — Obchvat Havlíčkova Brodu — Peníze na výuku češtiny uprchlíků — Zdanění tichého vína — Papež František v Marseille — Nové autobusy v pražské MHD — Podvodná nabídka na Facebooku — Oprava žďárského divadla — Průzkum Macochy

                         23. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         23. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. září

                         Headlines — Konsolidační balíček — Třetí čtení ve sněmovně — Změny v úsporném balíčku — Ukrajinské útoky na Krymu — Boje na Ukrajině — Zelenskyj v Kanadě — Jednání hejtmanů — Nelegální migrace v Německu — Papež v Marseille — Jednání o Náhorním Karabachu — Indická lunární sonda — Den bez aut — Tresty za vzpouru ve vězení — Film Bratři — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Prodej pozemků na Smíchově — Uprchlíci na Hodonínsku — Odložení nových vzdělávacích plánů na školách — Vyšetřování výbuchu na Prostějovsku — Výroky národního protidrogového koordinátora — Náměstí ve Světlé nad Sázavou — Hygienické požadavky na dětské skupiny — Střelba v Uherském Hradišti — Soud s dvojicí aktivistů v Číně — Vývoj nových českých družic — Spor o nový dokument Agnieszky Hollandové — Bourání budovy dolního nádraží v Brně — Rehabilitace po transplantacích — Pastva ovcí v lese na podporu biodiverzity — Začíná filmový festival v Plzni — Piloti horkovzdušných balónů

                         22. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. září

                         Jednání Národní rozpočtové rady — Plnění státního rozpočtu — Letošní schodek — Roztržka mezi Varšavou a Kyjevem — Rupert Murdoch odchází z vedení společností — Ceny pohonných hmot — Soud v kauze otravy řeky Bečvy — Transformace České pošty — Vzdušné útoky na ukrajinská města — Ruské útoky proti Ukrajině — Technika na odminování pro Ukrajinu — Vyšetřování pobodání školačky v Brně — Stěhování Věstonické Venuše — Střety v Náhorním Karabachu — Jednání v OSN — Nelegální alkohol — Pronásledování řidičky v Praze — Předpověď počasí — Mezinárodní den Alzheimerovy choroby — Nová zjištění k vraždě Otýlie Vranské — Policie ukázala na pravděpodobné pachatele — Poslední den Otýlie Vranské — Nevyřešené vraždy — Návštěva Karla III. ve Francii — Jednání zastupitelstva Českého Krumlova — Kasino v Poličce na Svitavsku — Vztahy Saudské Arábie s Izraelem — Hospodaření Českých drah — Tendr na stavbu nové linky metra — Málo vody v Teplé Vltavě — Financování zdravotnictví — Nová vozovna tramvají v Olomouci — Nový vrchní státní zástupce v Olomouci — Návrh na změnu názvu Indie — Konference PBI Prague — Výbuch domu v Otinovsi na Prostějovsku — Koncert Moravské filharmonie

                         21. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         20. září

                         Zasedání valného shromáždění OSN — Rozepře na Valném shromáždění OSN — 78. zasedání Valného shromáždění OSN — Program prezidenta Pavla v New Yorku — Úpravy vládního balíčku — Zájem o stavební spoření — Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Kauza prodeje městských bytů v Praze — Dohoda na příměří v Karabachu — Německo posílí kontroly na hranicích — Návrh zvýšení rodičovského příspěvku — Noc literatury — Král Karel III. na zahraniční cestě ve Francii — Soudní spor o sesuv na D8 — Prevence rakoviny děložního čípku — Výskyt rakoviny děložního hrdla v ČR — Padělané známky — Padělaná známka České pošty — Počet padělaných bankovek se zvýšil — Jindřišskou věž může koupit Praha — Armáda začlení nové radary MADR — Obžaloby v kauze veřejných zakázek CzechTourism — Rusko zasáhlo ropnou rafinerii v Kremenčuku — Ukrajinská protiofenziva — Při izraelské razii v uprchlickém táboře zemřelo pět Palestinců — Nový systém parkování v Havlíčkově Brodě — Dopravní nehoda na Orlickoústecku — Nebezpečné skládky v Brně — Sněmovna otevřela Parlamentárium — Divočáci na Šumavě jsou radioaktivní — Útočník v Brně napadl školačku — Začal televizní festival Zlatá Praha

                         20. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         20. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         20. 9. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         19. září

                         Dotace na podporu sportu — Vládní výdaje na sport — Plánované škrty ve státních dotacích — Útoky v Náhorním Karabachu — Německo zakázalo neonacistické hnutí Hammerskins — Zásah na generálním štábu — ČEZ prodlouží termín pro Dukovany — Vojenská pomoc Ukrajině — Začalo Valné shromáždění OSN — Musk chce zpoplatnit přístup na platformu X — Likvidace dolu Frenštát — Příspěvek na péči se nezvýší — Premiéra snímku Tloskov Fiction — Výzva Pirátů k odvolání Blažka — Zisky bank — Napětí na Slovensku pokračuje — Žák gymnázia při vyučování skočil z okna — Práce vojenských pyrotechniků — Výstavba protihlukové stěny u dálnice D1 — Hlukové limity — Stížnosti na hluk — Nový lék pro děti — Rozkrádání ve vojenském zpravodajství na Slovensku — Přípravy na volby ve Velké Británii — Moskevský soud se nebude zabývat odvoláním novináře Gerškoviče — Podvody při koupi ojetin — Nová zelená úsporám se znovu otevírá — Nedostatek pracovníků v domovech pro seniory — Roztržka mezi Kanadou a Indií — Mezinárodní festival seriálů v Brně — 40 let výcviku řídících let. provozu — Vodohospodáři vypustili Malý Vajgar kvůli opravě — Karlův most v Dobříši

                         19. 9. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         19. září

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         19. 9. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám