42 minut

7. červenec 2012

Obsah dílu

Přípravy na prezidentské kampaně — Ničivé povodně v Rusku — Ničivé povodně v Rusku — V noci na dnešek se Českem opět prohnaly silné bouřky — Silné bouřky ale znovu procházejí Ústeckým a Libereckým krajem — Zmizelé dítě z Trmic — Volby v Libyi — Střelba v Sýrii — Infarktům se dá předcházet — MFF končí — Autobusem levněji — Výstava místo Slovanské epopeje — Zájem o dovolenou v Řecku stoupá — Letní festivaly — Výkaly v řece — Fotbalová akademie ve slumu — Televizní debata málem se střelbou — Ve věku 86 let zemřel výtvarník Dalibor Chatrný — Módní obuv — V Česku přibývá elektromobilů

Části dílu

00:35
Přípravy na prezidentské kampaně
  Úderem léta začaly zákulisní přípravy kampaní pro přímou volbu prezidentů. Jeden z hlavních cílů - sehnat dostatek peněz.
  06:48
  Ničivé povodně v Rusku
   Skoro 100 lidí zemřelo při bleskových záplavách na ruském černomořském pobřeží. Mezi oběťmi jsou i děti.
   08:41
   Ničivé povodně v Rusku
    Živý vstup Pavla Vondry.
    10:21
    V noci na dnešek se Českem opět prohnaly silné bouřky
     Třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně dosáhla nad ránem řeka Mandava ve Varnsdorfu. Hladiny se ale zvedly i na Chřibské Kamenici a Kamenici v Hřensku.
     13:03
     Silné bouřky ale znovu procházejí Ústeckým a Libereckým krajem
      Živý vstup Edity Horákové.
      14:54
      Zmizelé dítě z Trmic
       Živý vstup Petry Tachecí.
       16:32
       Volby v Libyi
        Libye téměř po půl století opět pořádá svobodné parlamentní volby. Armáda má pohotovost - ozbrojenci už na několika místech hlasování narušili.
        18:30
        Střelba v Sýrii
         Syrská armáda ostřelovala vesnice v severním Libanonu nedaleko společné hranice - granáty zabily nejméně 3 tamní obyvatele.
         18:50
         Infarktům se dá předcházet
          - šetřením na speciálním přístroji, který funguje na principu ultrazvuku. Běžně ho v Česku používají specializovaná pracoviště, nově ho ale teď mají ve svých ordinacích i někteří vybraní praktičtí lékaři.
          20:48
          MFF končí
           Živý vstup Petry Schubertové.
           22:56
           Autobusem levněji
            To slibuje nová služba, která využívá princip spolujízdy. Díky ní můžou například prázdný autobus, který jede vyzvednout skupinu turistů, obsadit další cestující a svézt se jen za náklady.
            24:51
            Výstava místo Slovanské epopeje
             Zámek v Moravském Krumlově je už takřka půl roku bez Slovanské epopeje, která od května láká turisty do Prahy. Přesto se vedení radnice snaží, aby zámek a město žily dál.
             26:41
             Zájem o dovolenou v Řecku stoupá
              Zájem o dovolenou v Řecku po těsném vítězství proevropské Nové demokracie výrazně stoupl. Rezervace v tamních hotelích se dokonce zvedly až o pětinu.
              28:31
              Letní festivaly
               Česko se stává zaslíbenou zemí letních hudebních festivalů. Letos se jich v tuzemsku koná více než sto dvacet.
               33:25
               Výkaly v řece
                Živý vstup Moniky Vysloužilové.
                34:20
                Fotbalová akademie ve slumu
                 Nejlepší fotbalový klub světa FC Barcelona spouští projekt v Brazílii. Ve slumu v Riu otevírá fotbalovou akademii. Tréninkové centrum má hlavně odvést chudé děti od drog a násilí.
                 35:53
                 Televizní debata málem se střelbou
                  Tragédií málem skončila televizní politická debata v Jordánsku: poslanec tamního parlamentu při výměně názorů o situaci v Sýrii nejprve hodil po svém oponentovi botou a pak na něj vytáhl pistoli.
                  36:09
                  Ve věku 86 let zemřel výtvarník Dalibor Chatrný
                   Patřil k nejvýznamnějším malířům druhé poloviny 20. století.
                   37:31
                   Módní obuv
                    Častá visačka v tuzemských prodejnách. A na tu pozor. Taková bota nesnese vlhko ani nerovný terén - a hlavně smí se obout jen příležitostně.
                    39:08
                    V Česku přibývá elektromobilů
                     Rozšiřuje se i síť dobíjecích stanic a provoz aut na elektřinu vychází ve srovnání s benzinem nebo naftou levně. Jejich majitelé se sešli ve středních Čechách.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     8. červenec 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     23. únor

                     Headlines — Miliardové investice krajů do oprav — Debaty o dělení daní — Příjmy krajů — Ruské drony zasáhly Oděsu a Dnipro — Vojenský kaplan — Setkání s uprchlíky na Hradě — Dohoda o dodávce pušek — Pomoc pro Ukrajinu — Třetí povodňová vlna roku — Reakce na zemědělské protesty — Místa útoků jako cíle turistů — Nehoda na D5 — Bill Clinton v Praze — Ocenění pro kameramana Josefa Špeldu — Rozhodnutí v kauze Sebastiana Kurze — Modul Odysseus přistál na Měsíc — Pád kabiny lanové dráhy na Ještěd — Václavské skály a příprava na ferraty — Pohřeb Alexeje Navalného — Tragický požár ve Valencii — Jak hospodařit v lesích — Lesy v Česku — Spásání rozlehlých luk — Petiční stánek před Úřadem vlády — Odblokované miliardy z EU pro Polsko — Částečná legalizace marihuany — Stížnost na kaolinové doly — Sankce proti Rusku — Průzkum o válce — Útěk před válkou ze Záporoží — Dopravní spojení v okolí Velkých Opatovic — Maďarsko koupí od Švédska čtyři stíhačky Gripen — Propojení státních peněžních ústavů — Odkaz Jana Zajíce — Zemřel Petr Moos — Pomoc od zkušených vozíčkářů

                     23. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     23. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     23. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     22. únor

                     Headlines — Protesty zemědělců — Průběh protestu v Česku — Protesty zemědělců v Evropě — Požadavky zemědělců — Požadavky protestujících zemědělců — Střelba na dálnici u Jeruzaléma — Situace v Pásmu Gazy — Penze pro naročné profese — Rekordní úspora energií — Vyšetřování manažerů Krajské zdravotní — Nejlepší český komiks loňského roku — Boje na Ukrajině — Demonstrace před hutí Liberty — Schodek na důchodovém účtu — Předpověď počasí na další dny — Případ znásilněné dívky z Brna — Redefinice znásilnění — Soud v kauze Cimický — Ochrana lodí v Rudém moři — Ostatky Alexeje Navalného — Brněnské vodojemy — Jmenování soudců — Potratová legislativa v Polsku — Biden označil Putina za šíleného hajzla — Turečtí fanoušci v Praze — Pomoc Ukrajině — Hendikepovaní Ukrajinci v ČR — Migranti v Albánii — Ochrana vystavovaných děl ve Francii — Architekt Karel Hubářek by oslavil sto let — Projekt na usmíření pachatelů s obětmi — Virtuální vesmírná stanice

                     22. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     22. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     22. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Německo nabízí Česku tanky — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Rekultivace lomu ČSA — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                     21. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     21. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     21. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                     20. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     20. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     20. 2. 2024 na ČT24
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                     19. 2. 2024 na ČT1
                     Stopáž55 minut

                     19. únor

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     19. 2. 2024 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám