44 minut

7. červenec 2012

Obsah dílu

Přípravy na prezidentské kampaně — Ničivé povodně v Rusku — Ničivé povodně v Rusku — V noci na dnešek se Českem opět prohnaly silné bouřky — Silné bouřky ale znovu procházejí Ústeckým a Libereckým krajem — Zmizelé dítě z Trmic — Volby v Libyi — Střelba v Sýrii — Infarktům se dá předcházet — MFF končí — Autobusem levněji — Výstava místo Slovanské epopeje — Zájem o dovolenou v Řecku stoupá — Letní festivaly — Výkaly v řece — Fotbalová akademie ve slumu — Televizní debata málem se střelbou — Ve věku 86 let zemřel výtvarník Dalibor Chatrný — Módní obuv — V Česku přibývá elektromobilů

Části dílu

00:35
Přípravy na prezidentské kampaně
  Úderem léta začaly zákulisní přípravy kampaní pro přímou volbu prezidentů. Jeden z hlavních cílů - sehnat dostatek peněz.
  06:48
  Ničivé povodně v Rusku
   Skoro 100 lidí zemřelo při bleskových záplavách na ruském černomořském pobřeží. Mezi oběťmi jsou i děti.
   08:41
   Ničivé povodně v Rusku
    Živý vstup Pavla Vondry.
    10:21
    V noci na dnešek se Českem opět prohnaly silné bouřky
     Třetího, tedy nejvyššího povodňového stupně dosáhla nad ránem řeka Mandava ve Varnsdorfu. Hladiny se ale zvedly i na Chřibské Kamenici a Kamenici v Hřensku.
     13:03
     Silné bouřky ale znovu procházejí Ústeckým a Libereckým krajem
      Živý vstup Edity Horákové.
      14:54
      Zmizelé dítě z Trmic
       Živý vstup Petry Tachecí.
       16:32
       Volby v Libyi
        Libye téměř po půl století opět pořádá svobodné parlamentní volby. Armáda má pohotovost - ozbrojenci už na několika místech hlasování narušili.
        18:30
        Střelba v Sýrii
         Syrská armáda ostřelovala vesnice v severním Libanonu nedaleko společné hranice - granáty zabily nejméně 3 tamní obyvatele.
         18:50
         Infarktům se dá předcházet
          - šetřením na speciálním přístroji, který funguje na principu ultrazvuku. Běžně ho v Česku používají specializovaná pracoviště, nově ho ale teď mají ve svých ordinacích i někteří vybraní praktičtí lékaři.
          20:48
          MFF končí
           Živý vstup Petry Schubertové.
           22:56
           Autobusem levněji
            To slibuje nová služba, která využívá princip spolujízdy. Díky ní můžou například prázdný autobus, který jede vyzvednout skupinu turistů, obsadit další cestující a svézt se jen za náklady.
            24:51
            Výstava místo Slovanské epopeje
             Zámek v Moravském Krumlově je už takřka půl roku bez Slovanské epopeje, která od května láká turisty do Prahy. Přesto se vedení radnice snaží, aby zámek a město žily dál.
             26:41
             Zájem o dovolenou v Řecku stoupá
              Zájem o dovolenou v Řecku po těsném vítězství proevropské Nové demokracie výrazně stoupl. Rezervace v tamních hotelích se dokonce zvedly až o pětinu.
              28:31
              Letní festivaly
               Česko se stává zaslíbenou zemí letních hudebních festivalů. Letos se jich v tuzemsku koná více než sto dvacet.
               33:25
               Výkaly v řece
                Živý vstup Moniky Vysloužilové.
                34:20
                Fotbalová akademie ve slumu
                 Nejlepší fotbalový klub světa FC Barcelona spouští projekt v Brazílii. Ve slumu v Riu otevírá fotbalovou akademii. Tréninkové centrum má hlavně odvést chudé děti od drog a násilí.
                 35:53
                 Televizní debata málem se střelbou
                  Tragédií málem skončila televizní politická debata v Jordánsku: poslanec tamního parlamentu při výměně názorů o situaci v Sýrii nejprve hodil po svém oponentovi botou a pak na něj vytáhl pistoli.
                  36:09
                  Ve věku 86 let zemřel výtvarník Dalibor Chatrný
                   Patřil k nejvýznamnějším malířům druhé poloviny 20. století.
                   37:31
                   Módní obuv
                    Častá visačka v tuzemských prodejnách. A na tu pozor. Taková bota nesnese vlhko ani nerovný terén - a hlavně smí se obout jen příležitostně.
                    39:08
                    V Česku přibývá elektromobilů
                     Rozšiřuje se i síť dobíjecích stanic a provoz aut na elektřinu vychází ve srovnání s benzinem nebo naftou levně. Jejich majitelé se sešli ve středních Čechách.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž44 minut
                     Další díl
                     8. červenec 2012

                     Přehled dílů

                     Stopáž54 minut

                     2. říjen

                     Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                     2. 10. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     2. říjen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     2. 10. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     1. říjen

                     Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                     1. 10. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     1. říjen

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     1. 10. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     30. září

                     Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                     30. 9. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     30. září

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     30. 9. 2023 na ČT24
                     Stopáž54 minut

                     29. září

                     Headlines — Česká ekonomika v recesi — Domácnosti šetří, firmy méně vyvážejí — Předpověď ekonomického vývoje — Parlamentní volby na Slovensku — Předvolební průzkumy — Témata předvolební kampaně — Přívětivější okamžiky politické kampaně — Vlak z Prahy na volby — Otevření posledního úseku S3 — Putin jednal se členem Wagnerovců — Stěhování z fronty do bezpečnějších regionů — Soud o přebalu Reflexu s Tomiem Okamurou — Výročí podpisu Mnichovské dohody — Okolnosti a následky Mnichovské dohody — Stát koupil přepravce plynu Net4Gas — Spor o přesčasy lékařů — Švédsko proti gangům — Zranění po pádu atrakce v Příbrami — Rekordně teplý podzim — Start sezóny respiračních chorob — Ordinace plné nemocných děti — Respirační onemocnění v ČR — Celková výše dluhů — Novela vodního zákona — Vyšetřování požáru na území Českého Švýcarska — Čínská eskalace napětí vůči Západu — Vypouštění přehrady — Tragické úrazy na horských stezkách — Povodně v New Yorku — Gočárovy mlýny — Krize čínské realitní společnosti Evergrande — Péče o umírající doma — Policie obvinila žháře — Přehlídka české architektury

                     29. 9. 2023 na ČT1
                     Stopáž54 minut

                     29. září

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     29. 9. 2023 na ČT24
                     Stopáž50 minut

                     28. září

                     Headlines — Vláda schválila rozpočet — Vládní úspory — Návrh státního rozpočtu na r. 2024 — Útok střelce v Rotterdamu — Jens Stoltenberg v Kyjevě — Sváteční den se zavřenými obchody — Na nákupy k sousedům — Noční střelba v Bratislavě — Migrační reforma — Kontroly na hranicích — Den české státnosti — Stříbrné medaile od Senátu — Televizní debata před volbami — Spory o dovoz ukrajinského obilí — Průměrné ceny pohonných hmot — Problémy se spánkem — Dovolené o prodloužených víkendech — Zářijové dovolené v zahraničí — Počasí na konci září — Přípravy na předávání státních vyznamenání — Pořár v Českém Švýcarsku — Náhorní Karabach — Smrtelná nehoda Petra Kellnera — Armádní soutěž Svatováclavský pohár — Tání švýcarských ledovců — Zemřel sir Michael Gambon — Pomoc s obnovou i úklidem hor — Čekání na Václava

                     28. 9. 2023 na ČT1
                     Stopáž50 minut

                     28. září

                     Znakový jazyk a skryté titulky

                     28. 9. 2023 na ČT24

                     Události na sociálních sítích

                     Napište nám