48 minut

11. květen 2012

Obsah dílu

Přísnější pravidla pro insolvenční správce — Nový typ léku proti HIV — Chyby v evropských projektech v ČR — Zpochybňované projekty EU — Problémové unijní dotace v pardubickém kraji — Budoucnost české ekonomiky podle EU — Petr Lessy zůstane ve funkci — Konec elektronických zdravotních knížek — Doživotí za vraždy dětí — Země česká, domov tvůj — Miliardová ztráta americké banky otřásla trhy — Kontroverzní zakázka Lesů ČR — Chlapec zbitý v Břeclavi změnil výpověď — Prodej bytů v exekuci — Soud zamítl stížnost Pussy Riot — Řecko i dál bez vlády — Plzni chybí peníze na kulturní projekt — Ledoví muži přinesou ochlazení — 80. narozeniny Josefa Zímy — Brněnský majáles — Brněnský majáles — Státní maturita z matematiky — Pražský maraton — Policie dopadla útočícího fanouška — Minuta ticha za brněnský klub

Části dílu

00:39
Přísnější pravidla pro insolvenční správce
  Do sněmovny putuje vládní novela, která po nich bude chtít větší odbornost i bezúhonnost a ministerstvu umožní lepší dohled nad tím, jak dělají svou práci.
  05:56
  Nový typ léku proti HIV
   Poradní výbor amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv doporučil, aby se lék TRUVADA začal používat u zdravých jedinců - jako prevence.
   08:04
   Chyby v evropských projektech v ČR
    Speciální audit našel vážné chyby ve všech projektech financovaných z evropských peněz, které prověřoval na severu a západě Čech. Hrozí, že unie bude chtít zpátky všech 20 miliard, které investovala.
    09:02
    Zpochybňované projekty EU
     Muzeum více než za 300 milionů, hotel za 80 nebo městský park za 76… To je část zpochybňovaných projektů. Dohromady jich je 35 skoro za šest miliard. Výsledky auditu odmítají ti, kteří peníze dostali, i ti, kteří je rozdělovali.
     10:23
     Problémové unijní dotace v pardubickém kraji
      Tamějším třem projektům regionální rada už v listopadu pozastavila vyplácení peněz. Teď jim hrozí, že o ně přijdou úplně.
      10:41
      Budoucnost české ekonomiky podle EU
       Ani krize, ani růst. Tento vývoj předpovídá české ekonomice Evropská komise. Domácí hospodářství závislé na vývoji v propadem zmítané eurozóně čeká zlepšení až příští rok.
       12:26
       Petr Lessy zůstane ve funkci
        Výběrové řízení na policejního prezidenta bylo nestandardní, přesto Petr Lessy dál zůstane ve funkci. Vady jsou totiž pouze procesní.
        12:43
        Konec elektronických zdravotních knížek
         Plánované zrušení projektu elektronických zdravotních knížek má být začátkem změn ve Všeobecné zdravotní pojišťovně. Řekl to ministr zdravotnictví Leoš Heger.
         15:58
         Doživotí za vraždy dětí
          Žena, která loni v obci Široký Důl na Svitavsku zavraždila své čtyři děti, si vyslechla rozsudek - doživotí.
          17:34
          Země česká, domov tvůj
           Unikátní dokument České televize - dnešní den České republiky očima jejích obyvatel.
           20:20
           Miliardová ztráta americké banky otřásla trhy
            Největší americká banka JPMorgan Chase přišla při obchodování o 2 miliardy dolarů. Ztráta otřásla trhy ve Spojených státech i ve světě.
            21:51
            Kontroverzní zakázka Lesů ČR
             Státní podnik má za sebou další zakázku na informační technologie - víc než 240 milionů dostanou dvě firmy, které dosáhly na stamilionové zakázky už dřív.
             23:54
             Chlapec zbitý v Břeclavi změnil výpověď
              Od začátku tvrdil, že ho napadli Romové, protože jim nedal cigaretu. Teď ale policii přiznal, že důvodem mohla být marihuana, kterou sám prodával.
              24:06
              Prodej bytů v exekuci
               Přibývá lidí, kteří nevědomě koupili nemovitost v exekuci. Za poslední rok jejich počet stoupl víc než o čtvrtinu.
               25:55
               Soud zamítl stížnost Pussy Riot
                Městský soud v Moskvě zamítl stížnost na prodloužení vazby tří členek skupiny Pussy Riot.
                27:59
                Řecko i dál bez vlády
                 Stále nejistý je dnes výsledek vyjednávání řeckých politických stran o vytvoření vládní koalice.
                 28:19
                 Plzni chybí peníze na kulturní projekt
                  Plzeň nemá peníze na projekt Evropské hlavní město kultury 2015. Z původních 650 milionů městu chybí 450 milionů korun.
                  29:50
                  Ledoví muži přinesou ochlazení
                   Teploty klesnou až o 15 stupňů a meteorologové předpovídají přízemní mrazíky. Pro dnešní večer a noc vydali varování před bouřkami, které by měly být velmi silné.
                   31:29
                   80. narozeniny Josefa Zímy
                    Herec a zpěvák Josef Zíma slaví osmdesátiny. Připomene si je spolu s fanoušky na dnešním koncertě v Praze.
                    33:13
                    Brněnský majáles
                     Živý vstup Ivy Zigmundové.
                     33:53
                     Brněnský majáles
                      Historie a součastnost největšího hudebního festivalu v Brně.
                      40:17
                      Státní maturita z matematiky
                       Na maturitní test z matematiky bylo málo času - přiznal šéf CERMATu Pavel Zelený. Všechny úlohy ve vyšší obtížnosti státní maturity spočítalo jen 40 procent studentů.
                       42:23
                       Pražský maraton
                        Prahu čeká v neděli další ročník známého maratonu. Jeho tradičními vítězi jsou afričtí běžci, kteří vytrvalostním závodům dlouhodobě kralují.
                        44:41
                        Policie dopadla útočícího fanouška
                         Policie dopadla fanouška Sparty, který odpálil 16. března na letenském stadionu dělobuch přímo mezi diváky.
                         44:58
                         Minuta ticha za brněnský klub
                          Desítka brněnských klubů včera v deset večer na minutu utichla. Pauza v programu měla vyjádřit solidaritu s klubem Fléda, kterému hrozí krach kvůli připravované vyhlášce omezující významně hudební produkci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          12. květen 2012

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          1. prosinec

                          Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                          1. 12. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          1. prosinec

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          1. 12. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                          30. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          30. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          30. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                          29. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          29. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          29. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                          28. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          28. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          28. 11. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                          27. 11. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          27. listopad

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 11. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám