Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Nová tajná nahrávka v kauze Škárka

Přišel s ní detektiv ABL Petrlíček. Podle něho dokazuje, že ho asistent poslance Humla chtěl přesvědčit, aby vypovídal proti Bártovi. Soudce případ odročil na duben.

Vyostření sporu o plzeňská práva

Ministr školství Dobeš fakultě prodloužil akreditaci do roku 2016, podle šéfky Akreditační komise protiprávně. Případ chce dát soudu.

Německý prezident se rozpačitě loučil s úřadem

Odchod německého prezidenta Wulffa z úřadu s vojenskými poctami. A hlasitými protesty. Stovky demonstrantů zcela přehlušily večerní ceremonii.

Vítěží ČSSD, druhá je ODS, následují komunisti a TOP 09

Do sněmovny by šly podle STEM jen čtyři strany.

Slovensko před parlamentními volbami

Už jen hodiny zbývají do začátku předčasných parlamentních voleb na Slovensku. Poslední průzkum naznačuje, že Robert Fico by mohl sestavit vládu sám: získal by 38,5 % hlasů.

Ostrovy odporu - nová výstava v Národní galerii

Práce autorů, kteří od osmdesátých let formují českou výtvarnou scénu, spojuje vzdor proti dobovým konvencím.

Řecko už poněkolikáté vyvázlo z dluhové pasti

Ministři financí států eurozóny se dnes předběžně dohodli, že hluboce zadluženému státu poskytnou další finanční injekci - 130 miliard eur.

Kam o víkendu na lyže?

Ve většině horských středisek v Česku se o víkendu bude ještě lyžovat, sněhu je stále dost. Sjezdovky i běžecké trasy jsou upraveny.

Rakovinu jícnu bude možné předpovědět dříve

Speciálním postupem zkoumají olomoučtí vědci u pacientů genový základ buněk jícnu. Výsledky unikátního výzkumu zveřejnil prestižní odborný časopis Diagnostic Patology.

Ruské punkerky proti Putinovi

Ruská opozice dál odmítá uznat výsledek nedělních prezidentských voleb a vítězství Vladimira Putina. A protestuje se různými způsoby.

Reálné mzdy Čechů zřejmě poklesnou

Průměrná mzda loni v Česku vzrostla o pětistovku - na 24 319 korun. Jenže lidi si za své peníze nekoupí víc než třeba před rokem. Letos navíc ceny rostou ještě rychleji, a tak hrozí, že reálné mzdy poprvé po 14 letech klesnou.

Bečovský spor o nové budovy dělí tamní obyvatele

Zamýšlená stavba rezidence na Zlatém vrchu v Bečově nad Teplou rozdělila tamní obyvatele. Část z nich si myslí, že objekt město oživí. Ochranáři a úředníci kraje ale se stavbou nesouhlasí.

Začíná motorkářská sezona

Za celý loňský rok zahynulo na českých silnicích 72 motocyklistů - a bylo to nejmíň za posledních deset let. Policie tvrdí, že ne vždy při dopravních nehodách jsou na vině řidiči motorek.

Komu patří tajný sklad zbraní?

Pokračuje vyšetřování nálezu tajného skladu zbraní v Doubravách na Zlínsku. Přestože policie odmítá zveřejnit podrobnosti, je zřejmé, že množství zbraní bylo zcela mimořádné.

Trať Jeseník - Krnov je v havarijním stavu

Část železniční tratě, která vede přes polské území, je podle odborníků na zavření.

Do nemocnice za hranice?

Zemská nemocnice v rakouském Gmündu začne zkušebně ošetřovat pacienty z českého příhraničí. Bude tak jednou z prvních v Rakousku.

Akustický tomograf - pomocník při určování nebezpečných stromů

Díky tomografu jsou schopni správci brněnských parků přesně popsat zdraví stromů.

Pro benzin do Polska

Na česko-polských hranicích se rozmáhá nový druh turistiky. Benzinové.

Dokument o vztahu dvou bezdomovců představí Jeden svět

Láska v hrobě, dokument o vztahu dvou bezdomovců žijících v hrobce zrušeného evangelického hřbitova v pražských Strašnicích.

Přehrát vše
Stopáž42 minut
Rok výroby 2012
 P ST