Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Pacienti proti čekací době

Pacientské organizace se bouří. Důvodem je nařízení, kterým chce ministr zdravotnictví Leoš Heger uzákonit maximální čekací doby na plánované operace a výkony.

Leden 2012: 17 mrtvých chodců

Policejní statistiky vykazují alarmující čísla. Za prvních 26 dní roku 2012 na českých silnicích zahynulo 41 lidí – to je o 18 % víc než v loni. Nejhůř jsou na tom chodci.

Kdy, kde a proč nejčastěji chodci umírají

Živý vstup Luboše Rosího.

Lidé v Hřensku znovu vybírají zastupitelstvo

Minulé volby tady zrušil soud, kterému vadilo, že výsledek ovlivnili voliči odjinud.

Recept na přeplněné věznice

S receptem, jak ulevit přeplněným českým věznicím, přišli tři koaliční poslanci. Odsouzení za lehčí delikty by měli snáz dosáhnout na podmíněné propuštění.

Protesty proti tradičnímu plesu

Vídeň v noci na dnešek ochromily protesty. Levicoví demonstranti vyšli do ulic kvůli tradičnímu 59. plesu tzv. buršáckých spolků.

M. Honeck opět v čele České filharmonie

Jako hlavní hostující dirigent se do České filharmonie vrací Rakušan Manfred Honeck, šéfdirigent Pittsburghského symfonického orchestru. Je to jeden z kroků, jak vrátit českému orchestru reputaci.

Liga arabských států přerušila pozorovatelskou misi v Sýrii

Zdůvodňuje to rostoucím násilím v zemi, kde zemřelo víc než 5 tisíc lidí.

Nejchladnější místo v Česku

Česko sevřelo mrazivé počasí. Vůbec největší zima je dlouhodobě v některých oblastech Šumavy - na Horské Kvildě a Jezerní Slati.

Protipirátská dohoda v praxi

Přes dvě stovky lidí se dopoledne sešly v Praze, Brně a Ostravě k protestům proti dohodě ACTA. K akci se začali svolávat spontánně během pátku přes sociální sítě.

Zemřel literární kritik Milan Jungman

Bylo mu devadesát let. V šedesátých letech byl šéfredaktorem řady literárních časopisů, pak tvrdě pocítil normalizaci.

Život v chudém Afghánistánu

Afghánský prezident Hamíd Karzáí během své návštěvy Evropy znovu vyzval mezinárodní společenství, aby nezapomínalo na jeho konflikty a chudobou zmítanou zemi.

Český filmový a televizní svaz rozdával ceny Trilobit

Trofeje pro nejlepší audiovizuální díla loňského roku.

Placení za fiktivní zákroky?

Pacient podal trestní oznámení na svou zubařku. Podle něj si u pojišťovny nechala zaplatit za lékařskou péči, kterou ve skutečnosti neprovedla.

Dražba pozůstalostí Nicolae Ceaușesca

Co mají společného Ceaușeskova leopardí kůže a Stalinova posmrtná maska? Oba tyto předměty se nově dostaly do aukčních síní a vydražily za desetitisíce eur.

Omezení anonymních akcií

Ministerstvo spravedlnosti má hotový definitivní plán, jak omezit anonymní akcie, díky kterým můžou firmy tajit své vlastníky. Podniky s anonymními akciemi je budou muset buď uložit do bankovní úschovny, nebo je zaknihovat v centrálním depozitáři.

Musheři se proháněli Orlickými horami.

V Orlickém Záhoří bivakovali.

Napětí v Národním divadle Brno

Obviněním ze šikany pokračují spory v Národním divadle Brno. Vedení scény prý nepřiměřeně trestá jednoho z herců, který natočil záznam spícího režiséra, aby tak upozornil na praktiky v divadle.

Poplatkový paradox

Regulační poplatky - mají být výrazem solidarity. Ve vztahu pachatel sexuálního činu versus jeho oběť je ale solidární jen jedna strana. A to ta, která byla napadena.

Příběh předchůdce paparazzů

Otázkou, jak v médiích zobrazovat násilí a lidské tragédie, se zabývá výstava v newyorském Mezinárodním centru fotografie. Připomíná klasika reportáže fotografa Arthura Felliga. Ten je předchůdcem opovrhovaných paparazziů a novinářských slídilů.

Výrobci autosedaček se připravují na nové typy testů

Už dvacet let se totiž testují stejně. Podle odborníků jsou už ale testy nedostatečné a musí se zpřísnit.

Největší cvičiště SS

Před 70 lety v roce 1942 vznikl na Benešovsku výcvikový prostor jednotek SS. V Čechách tak bylo více než 3 roky nejdůležitější a největší cvičiště esesmanů v celé Třetí říši.

Přehrát vše
Stopáž39 minut
Rok výroby 2012
 P ST