Události

1. říjen 2011

30 minut

1. říjen 2011

Obsah dílu

Headlines — Kontrola politických stran — Rekordní teploty — Stovky lidí demonstrovali na Palackého náměstí v Praze proti situaci na Šluknovsku — Jak budou vypadat nové občanky — Audit ukázal na porušování zákona ve VFN v Praze — V Česku přibývá tragických čelních srážek aut — Protipovodňové cvičení v pražských Holešovicích — Zbytečné zásoby v armádních skladech — Jiří Pospíšil už není členem vědecké rady na plzeňských právech — Další společnost zvyšuje prodejní ceny plynu pro domácnosti — V pátek zemřel brněnský herec a držitel Ceny Thálie Jaroslav Dufek — Václav Havel slaví narozeniny — Skandál u lyonské policie — Na pouti v australském městečku Old Bar severně od Sydney narazil ultralight do ruského kola — Ozbrojený gang unesl z turisticky oblíbeného resortu na východě Keni 66letou invalidní Francouzku — Zadržení velitele radikální organizace — Na kolik si přijde zmocněnec — Hlídání úředníků — Liberecko: stále neopravené silnice — Naděje pro 80 týraných psů — Galashow s latinou

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Kontrola politických stran
   Kasy politických stran má podle vznikajícího návrhu Ministerstva vnitra hlídat nový ústřední správní úřad. Jenže ten má už teď své kritiky v koaličních i opozičních řadách a dostává ještě před vznikem nálepku: zbytečný.
   03:12
   Rekordní teploty
    Na mnoha místech republiky padaly teplotní rekordy. Průměrně je v říjnu o deset stupňů méně.
    04:44
    Stovky lidí demonstrovali na Palackého náměstí v Praze proti situaci na Šluknovsku
     Vydali se i na úřad vlády, kde chtěli v protestech pokračovat.
     05:02
     Jak budou vypadat nové občanky
      Už za tři měsíce začne stát vydávat lidem nové občanské průkazy. Ministretsvo vnitra v těchto dnech zveřejnila podobu těchto legitimací. Ty budou menší než ty současné - tedy o velikosti kreditní karty.
      07:44
      Audit ukázal na porušování zákona ve VFN v Praze
       Všeobecná fakultní nemocnice, kterou vede bývalá ministryně zdravotnictví Dana Jurásková, při svých nákupech dlouhodobě porušovala zákon o veřejných zakázkách. Vedení nemocnice na to upozornil přímo její vlastní interní audit.
       09:51
       V Česku přibývá tragických čelních srážek aut
        Policie za tím vidí agresivitu a stres šoférů.
        11:44
        Protipovodňové cvičení v pražských Holešovicích
         Hlavní město je dobře připravené na případné povodně. Krizovou situaci si cvičně vyzkoušeli pražští hasiči, armáda, policie i magistrát.
         12:06
         Zbytečné zásoby v armádních skladech
          Motory ke škodovkám 120, fotoaparáty Praktica, součástky k dávno vyřazeným tankům T-55 - i tyto věci je možné najít v armádních skladech.
          14:07
          Jiří Pospíšil už není členem vědecké rady na plzeňských právech
           Ministra spravedlnosti vyškrtlo vedení fakulty, aniž by ho oficiálně informovalo.
           14:24
           Další společnost zvyšuje prodejní ceny plynu pro domácnosti
            Po RWE je od listopadu zvedne i Pražská plynárenská. Cena vzroste až o 3,7 procenta, tedy asi o 65 korun měsíčně.
            14:39
            V pátek zemřel brněnský herec a držitel Ceny Thálie Jaroslav Dufek
             Bylo mu 77 let.
             14:55
             Václav Havel slaví narozeniny
              Živý vstup Jany Čermákové.
              16:21
              Skandál u lyonské policie
               Druhá největší aglomerace ve Francii - skoro dvoumilionový Lyon - má obří skandál. Ve vyšetřovací vazbě skončila dvojka tamní policie - a s ním několik dalších důstojníků.
               18:25
               Na pouti v australském městečku Old Bar severně od Sydney narazil ultralight do ruského kola
                Hrozivě vypadající nehoda nakonec skončila bez zranění.
                19:55
                Ozbrojený gang unesl z turisticky oblíbeného resortu na východě Keni 66letou invalidní Francouzku
                 Po půlnoci ji z bungalovu unesli na motorovém člunu zřejmě do somálských vod.
                 20:15
                 Zadržení velitele radikální organizace
                  Spojenci s místními vojáky zajali v Afghánistánu Hadžího Málího Chána, vysokého velitele radikální organizace Hakkání. Ta spáchala třeba zářijový útok v centru Kábulu.
                  20:52
                  Na kolik si přijde zmocněnec
                   Ministerstvu dopravy znovu přibývá nadprůměrně placených externích zmocněnců.
                   22:50
                   Hlídání úředníků
                    Jak zvýšit pracovní morálku úředníků o 15 procent? Zakázat jim brouzdat po internetu. K tomuto kroku nyní sahá stále více úřadů
                    24:32
                    Liberecko: stále neopravené silnice
                     Víc než rok po bleskové povodni zůstává na Liberecku mnoho neopravených silnic. Mezi nimi šestikilometrový úsek ve Vítkově, který je součástí Chrastavy.
                     26:24
                     Naděje pro 80 týraných psů
                      Občanské sdružení Toulavé tlapky zachránilo 80 týraných psů ze statku v Nemoticích u Brna. Azyl teď našli v zemědělském stavení u Poděbrad.
                      28:14
                      Galashow s latinou
                       Živý vstup Jolany Voldánové.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž30 minut
                       Další díl
                       2. říjen 2011

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       15. květen

                       Headlines — Finsko žádá o členství v NATO — Představitelé NATO vítají zájem Finů o vstup — Bezpečnostní záruky NATO pro nové členy Další ruský útok u Lvova — Pomoc Židů na Ukrajině — Střelba v Bufallu má deset obětí — Masové střelby v USA — Střelba v americkém supermarketu — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Uprchlíci v pražské Troji — Ruské majetky v Karlových Varech — Očkování proti covidu-19 — Sněmovna bude jednat o zrušení EET — Část Ruska sužují požáry — Češi šetří na horší časy — Začiná rekonstrukce Barrandovského mostu — Objízdné trasy kolem Barrandovského mostu — Dohled nad opravami Barrandovského mostu — Dopravní uzavírky v Česku — Tryzna za oběti nacistů v Terezíně — Dotace za pomoc uprchlíkům z Ukrajiny — Parlamentní volby v Libanonu — Eurovize už zná svého vítěze — 3. ročník Festivalu rodiny — Plán odpadového hospodářství víc třídit odpad — Začíná období rojení včel — Zvony se z harrachovského kostela ozvou poprvé po osmdesáti letech — Svatojánské slavnosti na Vltavě — Hurvínek v Paříži

                       Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       15. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra neděle 15. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       14. květen

                       Headlines — Válka na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Rusové podle Kyjeva prohráli bitvu o Charkov Jednání zástupců NATO a skupiny G7 — Do stanového městečka v Troji dorazili první uprchlíci — Stanové městečko pro ukrajinské uprchlíky v pražské Troji — Dopady války na české podniky — Demonstrace za zachování práva na interupci v Americe — Slavnostní inaugurace nové maďarské prezidentky — Jednání o navýšení minimální mzdy — Oprava Barrandovského mostu začíná. Nejhorší bude prvních deset dní. — Zdražení jízdného a cen MHD — Kvůli suchu hrozí požáry, zejména v severní polovině Čech — Nelegální vykácení starých buků v Krušných horách. — Turisté se vracejí do hotelů a penzionů — České hotely a penziony lákají hosty — Zahraničních turistů v Praze dál přibývá — Zahájení letní turistické sezony na Pražském hradě — Příznaky chronického únavového syndromu — Pohřeb palestinské novinářky provázely nepokoje — Předsednictví ČR v Radě EU — Sjezd KSČM v Brně — KLDR přiznala rychlejší šíření covidu-19 — Česko hledá náhradu za ruský plyn — Slavnostní zakončení mezinárodního filmového festivalu Anifilm — Varování před pádem stromů na cyklostezky — Finále hudební soutěže Eurovize v Turíně

                       Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       14. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra sobota 14. 5. 2022 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       13. květen

                       Válka na Ukrajině — Boje o Ukrajinu — Boje na Ukrajině — Jednání o evakuaci raněných z Azovstalu — Příběhy zajatých Ukrajinců — Turecká kritika rozšíření NATO — Pokuta pro Rádio Svobodná Evropa v Moskvě — Jan Graubner nástupcem Dominika Duky — Reakce na nového pražského arcibiskupa — Úroková sazba u nových hypoték — Měsíční splátka průměrné hypotéky — Očkování proti covidu-19 — Pobočky Putinovy firmy v Česku — Slovenský exministr vnitra Kaliňák propuštěný z vazby — Částečný odklad stavebního zákona — Pozastavené převzetí Twitteru — Britská královna na veřejnosti — Demolice tepelné elektrárny — Hokejový šampionát bez Rusů — Zápasy Česka v základní skupině B — Hokejové zápasy v České televizi — Česko zaplavené pylem — Nebezpečí požárů — Zanedbaná prevence rakoviny prsu — Pohřeb novinářky — Nově zformovaná koalice proti Macronovi — Pobodaní v Německu — První nákaza záškrtem po 27 letech — Ochrana takzvaných whistleblowerů — Hromadný nábor pracovníků na letišti — Česko postoupilo do finále Eurovize — Studenti slaví Majáles — Předvolební kontroverze v Turecku — Bezpečnost silničního provozu — Deset let Signal Festivalu

                       Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       13. květen

                       Ve znakovém jazyce

                       Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám