Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Protestující Španělé zbití policií

Nejmíň 20 zraněných si vyžádaly potyčky španělských demonstrantů s policií. Převážně mladí lidé tam od 15. května protestují proti nezaměstnanosti, korupci a vládním úsporám. Teď poprvé v Maridu pocítili policejní obušky.

Policejní gang vydíral sedmnáct podnikatelů

Brněnský policejní gang vydíral nejméně sedmnáct podnikatelů a místních politiků. Jeden člověk kryl policejní zločince přímo v Inspekci ministra vnitra.

Chtěli školu změnit, teď odcházejí

Plzeňská práva opouští 29 učitelů. Kvůli personální krizi hrozí škole ztráta akreditace doktorského studijního programu, ale i to, že nebude moci přijímat studenty na svůj hlavní magisterský obor.

Polemika kolem Prague Pride

Prezident Václav Klaus odmítl výzvu ČSSD, VV i některých politiků ODS a zastal se svého vicekancléře Petra Hájka: Tomu vadí, že chystaný průvod homosexuálů Prague Pride se má konat pod osobní záštitou primátora Bohuslava Svobody.

Čím dál víc lidí žije samo v domácnosti.

Je to až každý osmý obyvatel republiky – dvakrát víc než před patnácti lety. Podle demografů za nárůst můžou změny ve společnosti a stále se prodlužující délka života.

Nad Českem bylo v červenci rušno - letecký provoz byl vůbec nejvyšší v historii

Vzdušným prostorem se za 31 dní prohnalo přes 73 tisíc strojů. Rekordní byl 16. den měsíce, kdy nad námi prolétlo 2 665 letadel.

Demonstrace před Ministerstvem životního prostředí

Asi stovka protestujících požadovala okamžité ukončení kácení stromů napadených kůrovcem v oblasti Ptačího potoka. Naopak dvacítka obyvatel Šumavy boj proti kůrovci podpořila.

Raketově vzrostl počet úrazů na módních trampolínách.

Raketový nárůst úrazů dětí při skákání na módních trampolínách registrují letos lékaři z traumacenter.

Dárcovství s myšlenkou na druhé

Téměř 23 milionů korun poslali Češi od začátku roku na charitu formou dárcovských esemesek. A to i přesto, že kvůli finanční situaci v zemi sami šetří.

Turisti opět objevují Česko

Česko jako turistická destinace je po ekonomické krizi na vzestupu. Oproti loňsku se počet návštěvníků zvýšil o desetinu. Láká hojně Ústecký a Středočeský kraj.

Tekoucí slaná voda na povrchu Marsu.

Voda na Masru - zatím nejsilnější argument přinesl americko-švýcarský team vědců na základě záběrů sondy, která prozkoumává povrch z oběžné dráhy.

Konec tanků ve slovenské armádě

Slovensko do konce roku zruší tankové vojsko. Ministerstvo obrany tvrdí, že pro tanky nemá využití. Kromě toho se armáda sa už roky potýká s nedostatkem peněz

Bývalá ukrajinská premiérka Julia Tymošenková je ve vazbě

Poslal ji tam soud za systematické narušování soudního líčení. Tymošenková čelí obvinění, že ještě ve funkci uzavřela nevýhodnou smlouvu na dovoz zemního plynu s ruským Gazpromem.

Thajsko má první premiérku v dějinách

Poslanci zvolili do čela vlády Jinglak Šinavátovou. V politice je teprve 11 týdnů, přesto její strana jasně vyhrála volby.

Úžasnou podívanou nabídla poslední erupce havajské sopky Kilauea

Ze západní strany vulkánu vytéká láva a rozlévá se po úbočí. Žhavý proud zatím nikoho neohrožuje.

Kde se narodil Kim Čong -il?

Severokorejský vůdce oficiálně pochází ze Severní Koreje. Podle ruských úřadů se ale narodil ve vesnici v tehdejším Sovětském svazu.

Přesně 200 československých vojáků padlo při obléhání německé posádky v Dunkerque v letech 1944 až 1945.

Přesně 200 československých vojáků padlo při obléhání německé posádky v Dunkerque v letech 1944 až 1945. Jejich osudy teď mapuje nová kniha Kříže a hvězdy od Dunkerque.

Motýl jako ohrožený druh

Národní muzeum láká na motýly. Ze své půl milionové sbírky exemplářů vybralo ty nejzajímavější.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST