Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Účet za plánované zdražování od roku 2012

Jak se promítne vyšší DPH, snížení výdajových paušálů i zdražení dálničních známek do rozpočtů českých domácností?

Syrské město Hamá pod palbou vládních tanků. Zabily téměř stovku lidí.

Jedna z hlavních bašt povstalců v Sýrii, město Hamá, ostřelují vládní jednotky. Snaží se odpor proti režimu prezidenta Bašára Asada oslabit ještě před začátkem muslimského posvátného měsíce ramadánu.

Gangy na Teplicku podvádějí řidiče. Policie je bezmocná.

Na severu Čech na silnici E55 v okolí Teplic v posledních dnech operují podvodné gangy. Zastavují auta s tím, že mají poruchu nebo jim došel benzin, a požadují peníze.

V červenci zemřelo na silnicích nejméně lidí za posledních 21 let

I když čísla příliš pozitivní nejsou, celkem zemřelo 61 lidí, z toho skoro polovina jen za prvních devět dní tohoto měsíce.

Letouny CASA: stále nejsou plně funkční

Podle dva roky staré smlouvy měl španělský výrobce odstranit všechny závady do dneška. A nestalo se.

Další spor o Slovanskou epopej

Galerie hlavního města Prahy a Moravský Krumlov se znovu přou kvůli Slovanské epopeji - tentokrát o expozici v Japonsku.

Španělské gangy

Zahraniční turisty ve Španělsku stále častěji ohrožují organizované gangy. Loupežná přepadení a krádeže kapsářů řeší denně i české velvyslanectví v Madridu.

Systém péče o pacienty po úrazu hlavy

Státu se vyplatí investovat víc peněz do zdravotní péče než platit za pacienta po úrazu mozku doživotně sociální výdaje.

Pošťáci v novém

Česká pošta po deseti letech oblékne své zaměstnance do nových uniforem.

Odpuštění za zohavení

V Íránu vyvrcholila soudní obrana ženy, kterou zhrzený nápadník v roce 2004 postříkal kyselinou, zohavil jí obličej a připravil o zrak. Podle islámského práva měl teď pachatel zažít to samé.

Čechy opět lákají Vysoké Tatry

O desetinu víc Čechů než v minulých letech hlásí hotely ve Vysokých Tatrách. Horským túrám ale počasí moc nepřeje a turisti tak hledají náhradní program.

Protesty v Izraeli

Desítky tisíc lidí demonstrovaly po celém Izraeli proti vysokým cenám bydlení a sociální nespravedlnosti.

USA: kompromis

Na dohled dohodě o státním dluhu jsou podle amerických médií tamní demokrati a republikáni. Kompromis počítá se zvýšením stropu skoro o dva a půl bilionu dolarů.

Humanitární krize v zemích Afrického rohu se dál šíří

Podle OSN hlavně na jihu Somálska. Po vlně kritiky za nezvládnutí situace se Africká unie rozhodla svolat mimořádný summit, na kterém projedná zvýšení své pomoci.

Život afghánského boxera

Afghánská vláda se brání nařčení, že část zahraniční pomoci přenechala povstalcům. Korupční podhoubí zemí totálně prorůstá a ovlivňuje životy všech.

Začíná platit novela silničního zákona

Od zítřka čekají na řidiče změny. Začíná totiž platit dlouho připravovaná novela silničního zákona. Ta přináší hned několik novinek, a to hlavně v bodovém systému. Zavádí ale taky zcela nová pravidla.

Nastoupí policisté do práce?

V původním zaměstnání dali výpověď - s tím, že od zítřka nastupují k policii. Teď jim mail oznámil - nechoďte. Středočeský krajský ředitel musel na poslední chvíli odmítnout jedenáct ze třiadvaceti nováčků.

35 let od poslední letecké katastrofy na území Československa.

Tento týden to bylo přesně 35 let, kdy na území Československa spadlo letadlo ČSA. Od té doby se podobná tragická nehoda nestala.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST