Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Koaliční smlouva neplatí

Koaliční smlouva neplatí. Jednoznačný závěr, s kterým chtějí Veci veřejné jít příští týden do zásadních koaličních vyjednávání. Předseda strany Radek John proto chce kromě dodatků koaliční smlouvy také velkou rekonstrukci celého kabinetu.

Jedání TOP 09

Živý vstup Jany Čermákové.

Češi mají hokejový bronz

Živý vstup Pavly Kubálkové.

Hokejové MS končí

Živý vstup Olgy Bakové.

MMF bez vedení

Šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss-Kahn skončil v newyorské policejní vazbě. Žalobce proti němu vznesl obvinění ze sexuálně motivovaného trestného činu, omezování osobní svobody a pokusu o znásilnění.

Internet v práci

Skoro celou hodinu z pracovní doby stráví lidi v Česku na internetu zařizováním soukromých věcí - konkrétně 54 minut.

Jak bude vypadat zkouška u psychologa při vracení řidičského průkazu?

Trvat bude asi čtyři hodiny a stát zhruba dva tisíce korun.

Terezínská tryzna

Přes tisíc lidí dnes v Terezíně na Litoměřicku uctilo památku obětí nacistické perzekuce. Zdejším ghettem prošlo přes 150 tisíc lidí, většina z nich se konce války nedožila.

Těžká cesta dětí z dětského domova ke vzdělání

Začlenit se samostatně a úspěšně do života je zcela zásadní a často nesnadné pro děti z dětských domovů. Pokud totiž neuspějí, nemají se kam vrátit. Pomoc jim teď nabízí projekt zaštítěný Nadací Terezy Maxové.

Jak se šetří v Řecku

Zítra budou o silně zadluženém Řecku znovu jednat ministři financí v Bruselu. Jenže Řekové se začínají bouřit a v zemi hrozí kromě ekonomické krize taky rozpad vlády.

Konec raketoplánů

V noci na zítřek by měl po technických potížích z floridského Mysu Canaveral odstartovat do vesmíru raketoplán Endeavour. Bude to předposlední start amerického raketoplánu vůbec.

Piráti z Karibiku

Mezinárodní filmový festival v Cannes se sice zaměřuje především na umělecké snímky, zároveň ale každoročně uvádí alespoň jednu premiéru komerčního trháku. Letos se dostalo na čtvrté pokračování Pirátů z Karibiku.

50 let od antikoncepce

Před padesáti lety přišla Evropa s první antikoncepční pilulkou. Podle lékařů i historiků jde o revoluční objev. Stále je nejspolehlivější ochranou proti neplánovanému početí a zároveň symbolem svobodného rozhodování.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2011
 P ST