1. květen 2011

Obsah dílu

Headlines — Týraných seniorů přibývá — Brno centrem prvomájových demonstrací — Jan Pavel II. o krok blíž svatořečení — Do Vatikánu přijely kvůli Janu Pavlu II. tisíce lidí — Církevní restituce jinak — Výroční zprávy politických stran s chybami — Balíky ze zahraničí dražší a zpožděné — Evropská komise: rozšiřte ochranu přírody! — Nátlak pracovních agentur při náboru zaměstnanců — Kauza ROP Jihozápad: chyby připraví kraje o peníze. — Dva mrtví po střelbě v obci Křižatky na Berounsku. — Libye: nálet zabil Kaddáfího syna a vnoučata — Maďarsko: tvrdě proti extremistům — Měření radioaktivity z Fukušimy — Tibetská hvězda zpívala v Česku

Části dílu

00:22
Headlines
  Přehled zpráv
  01:41
  Týraných seniorů přibývá
   Vykázaných násilníků, kteří ubližují svým nejbližším, neustále roste. Stále častěji se přitom projevuje nový fenomén. Mezigenerační týrání, kdy děti nebo vnoučata psychicky, často i fyzicky napadají seniory.
   03:46
   Brno centrem prvomájových demonstrací
    Do města se sjeli pravicoví extremisté a jejich odpůrci. Policie obě strany oddělila a zatkla 8 lidí.
    05:54
    Jan Pavel II. o krok blíž svatořečení
     Dnes byl papež původem z Polska blahořečen. A to šest let po své smrti.
     07:39
     Do Vatikánu přijely kvůli Janu Pavlu II. tisíce lidí
      Víc v živém vstupu z přímo z místa Josef Pazderka.
      09:21
      Církevní restituce jinak
       Plán ministra kultury Bessera stojí na tom, že by církvím nabídl víc pozemků. Ubrat chce naopak na penězích.
       11:16
       Výroční zprávy politických stran s chybami
        Nejvíc nejasností se objevuje u Věcí veřejných, jak už dříve ukázala kauza kolem údajně zfalšovaných podpisů Jaroslava Škárky. Závěry sněmovního výboru, který výroční zprávy posuzuje, budou známé příští týden.
        14:40
        Balíky ze zahraničí dražší a zpožděné
         To vše kvůli rozšíření daňové povinnosti. Dodatečný výpočet DPH u všech zásilek nad 22 euro zdrží jejich dodání až o 14 dní.
         16:30
         Evropská komise: rozšiřte ochranu přírody!
          Česko musí rozšířit nejvyšší ochranu rostlin a živočichů. A to o 18 dalších lokalit. Jinak EU hrozí zastavením některých dotací.
          18:26
          Nátlak pracovních agentur při náboru zaměstnanců
           ČT zdokumentovala jeden takový případ. Uchazeči o práci museli podepsat nevyplněné daňové doklady.
           20:28
           Kauza ROP Jihozápad: chyby připraví kraje o peníze.
            220 až 250 milionů korun. To je výše pokuty pro Jihočeský a Plzeňský kraj za chyby při rozdělování evropských regionálních dotací.
            22:10
            Dva mrtví po střelbě v obci Křižatky na Berounsku.
             Dva 23letí muži zemřeli dnes v obci Křižatky na Berounsku. Jeden z nich byl policista a zřejmě nešťastnou náhodou zastřelil svého kamaráda.
             23:42
             Libye: nálet zabil Kaddáfího syna a vnoučata
              Libyjský vůdce nálet NATO přežil. Aliance ale popírá, že by cílila na Kaddáfího rodinu.
              25:23
              Maďarsko: tvrdě proti extremistům
               Vláda chce tvrdě trestat zastrašování Romů. Reaguje na případ, kdy se krajní pravice snažila vzít do rukou pořádek v romských osadách. V jednom případě došlo ke krvavému střetu.
               27:13
               Měření radioaktivity z Fukušimy
                Velmi nízká úroveň radioaktivity se stále šíří atmosférou. Klíčovou roli při mapování jejího výskytu hraje vídeňská agentura OSN.
                30:42
                Tibetská hvězda zpívala v Česku
                 Zpěvačku Sonam Yangchen objevil před lety jeden ze členů Sex Pistols. Od té doby její hvězda jen stoupá - už hrála v londýnské královské opeře nebo newyorské Carnegie Hall.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž30 minut
                 Další díl
                 2. květen 2011

                 Přehled dílů

                 Stopáž54 minut

                 21. březen

                 Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                 21. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 21. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 21. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž54 minut

                 20. březen

                 Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                 20. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž54 minut

                 20. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 20. 3. 2023 na ČT24
                 Stopáž50 minut

                 19. březen

                 Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                 19. 3. 2023 na ČT1
                 Stopáž50 minut

                 19. březen

                 Znakový jazyk a skryté titulky

                 19. 3. 2023 na ČT24

                 Události na sociálních sítích

                 Napište nám