30 minut

4. prosinec 2010

Obsah dílu

Headlines — ČT: V pondělí skokově zdraží benzin a nafta — Rekordní mrazy v Česku — Mráz zastavil pyrotechniky — Stavka španělských dispečerů - až čtvrt milionu pasažerů v pasti — Dětem v resturacích stále nalévají alkohol — ŘSD tajně povolilo další billboardy — Poslední volná místa na horách — Studenti soukromého pražského Gymnázia Přírodní škola vytvořili webové stránky časopisu Vedem, který v letech 1942-44 vydávali chlapci v terezínském ghettu. — 205. výročí bitvy u Slavkova — 400 milionů Ústeckého kraje v ohrožení kvůli předraženým zakázkám — Rostoucí násilí ve vlacích — Izrael bojuje s mohutným požárem — Čína houslařskou velmocí — Unikátní vzducholoď bez pilota

Části dílu

00:28
Headlines
  Přehled zpráv
  01:35
  ČT: V pondělí skokově zdraží benzin a nafta
   Cena obou typů pohonných hmot má podle zjištění ČT stoupnout nejméně o 1,2 Kč/l.
   03:40
   Rekordní mrazy v Česku
    V Jizerských horách teploměr klesl na minus 26 °C. Nízké teploty komplikovaly provoz na železnici, sever země se také kvůli nim zahalil do smogu.
    06:26
    Mráz zastavil pyrotechniky
     Pyrotechnici v jižních Čechách museli přerušit vyzvedávání nevybuchlé munice z druhé světové války. Důvodem je mimořádně tuhý mráz, který znemožňuje průzkum terénu.
     08:06
     Stavka španělských dispečerů - až čtvrt milionu pasažerů v pasti
      Dispečeři si stěžují na platové a pracovní podmínky. Vláda v reakci na stávku vyhlásila výjimečný stav a na jejich místa povolala armádní experty.
      10:30
      Dětem v resturacích stále nalévají alkohol
       O mikulášském víkendu kontrolují policisté restaurace a diskotéky. Hledají děti pod vlivem alkoholu. Jen v Praze 7 jich během pátečního večera objevili 10. Nejmladšímu bylo 15.
       12:29
       ŘSD tajně povolilo další billboardy
        Ředitelství silnic a dálnic tvrdí, že chce bilboardy dostat od silnic pryč. Jen před pár měsíci ale uzavřelo nové smlouvy na jejich pronájem na 8 let.
        15:11
        Poslední volná místa na horách
         Destina Čechů stráví Vánoce a Silvestra na tuzemských horách. Ti, kteří ještě pobyty nekoupili, by si měli pospíšit, volných míst už je málo.
         17:09
         Studenti soukromého pražského Gymnázia Přírodní škola vytvořili webové stránky časopisu Vedem, který v letech 1942-44 vydávali chlapci v terezínském ghettu.
          Web nabízí pohled náctiletých na fungování ghetta a interaktivní formou přibližuje tematiku holocaustu i mladším žákům.
          18:48
          205. výročí bitvy u Slavkova
           Na jižní Moravě proběhla 20. rekonstrukce jedné z nejslavnějších bitev historie. Ukázky z té u Slavkova si přijelo prohlédnout 9 tisíc lidí.
           21:06
           400 milionů Ústeckého kraje v ohrožení kvůli předraženým zakázkám
            Ministerstvo financí potvrdilo ČT, že nákupy Krajské zdravotní pro nemocnice byly předražené. Kraji teď hrozí, že nedostane plánovanou 400milionovou dotaci.
            22:55
            Rostoucí násilí ve vlacích
             Podle statistik Českých drah dojde každý pátý den k napadení průvodčího. Proti loňsku je to dvakrát častěji. Dráhy avizovaly, že kvůli tomu najmou bezpečnostní agenturu, zatím se tak nestalo.
             24:58
             Izrael bojuje s mohutným požárem
              Plameny už zabily 42 lidí a zničily přes 3 000 hektarů porostů. Pomáhají i sousední země.
              27:55
              Čína houslařskou velmocí
               V zemi už se vyrábí 2/3 všech strunných nástrojů. I kvalita houslí za posledních 10 let strmě stoupla a blíží se těm italským a rakouským.
               29:46
               Unikátní vzducholoď bez pilota
                Vznikla v Chorvatsku, kde má mapovat a sledovat zemský povrch. Ve vzduchu vydrží týdny.
                Přehrát celé video
                Stopáž30 minut
                Další díl
                5. prosinec 2010

                Přehled dílů

                Stopáž54 minut

                30. listopad

                Headlines — Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj, Matyldo

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                30. listopad

                Znakový jazyk a skryté titulky

                30. 11. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                29. listopad

                Jednání o státním rozpočtu — Vláda obhajovala státní rozpočet — Prezident k rozpočtu — Priority rozpočtu na příští rok — Pokračuje jednání sněmovny — Příměří v Pásmu Gazy — Zmírnění pravidel pro hypotéky — Protest lékařů — Situace v nemocnicích — Občanský průkaz v mobilním telefonu — Regionální železniční doprava — Rozsáhlý drogový případ — Ceny Národního památkového ústavu — NATO a Ukrajina — Vývoz obilí z Ukrajiny — Probuzení japonské sopky — Přísedící z řad veřejnosti u soudů — Sbírka pro Centrum Paraple — Problémy firmy Liberty — Následky kalamity v Karlovarském kraji — Nehody kvůli počasí — Vážná nehoda zablokovala D1 u Humpolce — Transplantace ledvin — Čekací listina na transplantaci — Náročná koordinace transplantací — Pokroky v transplantaci orgánů — Zvýšení rodičovského příspěvku v Senátu — Přihlášky na střední školy — Spor Kladna se Středočeským krajem — Zřícení amerického vojenského letounu u Japonska — Financování umělého oplodnění v Polsku — Zdražení tepla v Karlovarském kraji — Trest pro sbormistra farního sboru — Obavy z čínského respiračního onemocnění — Chřipková sezona — Jednání Sněmovny o rozpočtu — Soud s prodemokratickými aktivisty v Hongkongu — Kondice britské ekonomiky — Prezident Pavel na návštěvě Itálie — Volba nových členů Rady ČT — Ocenění dobrovolníků pomáhajících Ukrajině

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                29. listopad

                Znakový jazyk a skryté titulky

                29. 11. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                28. listopad

                Jednání zdravotníků o dobrovolných přečasech — Fungování nemocnic v prosinci — Dopad vypovězených přesčasů — Ceny energií v Německu — Dopad na české podniky — Další jednání o příměří v Gaze — Dopady pondělní stávky a protestů odborů — Tragická havárie kamionu na D1 — Jarní programové schéma ČT — Zmrazení ruských majetků — Návrh na nového ústavního soudce — Dary na dobročinné účely — Proměna pražského hlavního nádraží — Výcvik ukrajinských vojáků v ČR — Šíření respiračních onemocnění v Číně — Počasí komplikovalo dopravu — Výstraha meteorologů — Ocenění za záchranu lidí z hořícího vlaku — Záchrana z hořícího vlaku — Příběhy zachránců — Jak uniknout z hořícího vlaku — Boje na Ukrajině — Vyšetřování požáru v Českém Švýcarsku — Komplikace v pražské příměstské dopravě — Spotřeba elektřiny v ČR — Věznění amerického novináře v Rusku — Záchrana stavebních dělníků v Indii — Státní rozpočet na rok 2024 — Spory Británie s Řeckem — Obvinění členů kutnohorské sekty — Udržitelné letecké palivo — Prezident Pavel v Itálii — Vojenská policie v Kosovu — Hamás propustil další rukojmí — Vánoční strom pro Prahu

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                28. listopad

                Znakový jazyk a skryté titulky

                28. 11. 2023 na ČT24
                Stopáž54 minut

                27. listopad

                Protesty proti krokům vlády — Premiér odmítl stávky — Účast na protestech — Zapojení škol do stávky — Co s dětmi během stávky na školách? — Školy zapojené do protestu — Různé formy protestu ve školách — Důvody stávky ve školách — Stávka škol v Ústeckém kraji — Stovky středoškoláků vyrazily na protestní pochod — Do stávky se zapojily i firmy — Protesty v centru Prahy — Důvody protestu odborů — Kdo se do stávky nezapojil — Stávka odborů proti krokům vlády — Politické reakce na stávku — Protesty proti vládě — Propuštění rukojmích Hamásu — Jednání o prodloužení příměří — Jourová přijela do Kyjeva — Razie na magistrátu v Pardubicích — Pardubická kauza — Dohoda lékařů s ministerstvem nedopadla — Německo trápí rozpočtová krize — Nová vláda v Polsku — Zasedání regionáního sněmu ODS v Olomouci — Demolice dálnice D3 — Francouzská policie vyšetřuje další studenty — Nový přehlednější Portál občana — Jednání ministrů vnitra V4 — Zemřela Linda Wichterlová — Černý kočky, mokrý žáby po 30 letech

                27. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž54 minut

                27. listopad

                Znakový jazyk a skryté titulky

                27. 11. 2023 na ČT24
                Stopáž50 minut

                26. listopad

                Stávka ve školách — Průzkum postojů ke stávce — Přípravy škol na stávku — Počet českých škol — Kuchařky ve stávce — Vliv stávky na rozhodnutí vlády — Kdo bude stávkovat — Protesty ve Škoda Auto — Druhá skupina rukojmích na svobodě — Jak dlouho vydrží příměří — Útoky dronů u Moskvy — Zemřela Věra Čepelová — Znovuotevření kultovního obchodu — Disidenti ukončili hladovku — Mise české armády na Balkánu — Propuštění myslivce podezřelého ze zabití — Vyšetřování pádu letadla s Čechy — Zavádějící informace v inzerátech na pronájem — Počet zájemců na jeden nájemní inzerát na byt — Vývoj cen u staveb domů — Schůzka ministrů vnitra V4 k migraci — Komplikace v dopravě kvůli sněžení — Nové solární parky — Černochová v OVM — Volyňský masakr a polsko-ukrajinské vztahy — Václav Havel jako malíř — Ceny pro vědce Česká hlava

                26. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž50 minut

                26. listopad

                Znakový jazyk a skryté titulky

                26. 11. 2023 na ČT24

                Události na sociálních sítích

                Napište nám