Události

25. listopad 2010

30 minut

25. listopad 2010

Obsah dílu

Headlines — Trest za zneužití a brutální napadení — Státní maturity - kdo neprojde — Peníze pro zdravotnictví na příští rok — Lékaři na karlovarské záchrance dostávají až 140 tisíc — Lhůta pro popření otcovství — České firmy v daňových rajích — Domácí násilí — Speciální vojenský kurz — Napětí na Korejském poloostrově nepolevuje — Policie v Riu de Janeiru čtvrtým dnem bojuje s drogovými gangy. Snaží se je vyhnat z favel - chudinských čtvrtí. — Trest za znásilňování a incest — Obrazy Karla Škréty

Části dílu

00:19
Headlines
  Přehled zpráv
  01:40
  Trest za zneužití a brutální napadení
   17letý muž dostal desetiletý trest vězení za zneužití a brutální napadení teprve dvanáctiletého chlapce. Podle soudu šlo o rasově motivovaný pokus o vraždu.
   04:49
   Státní maturity - kdo neprojde
    MŠMT: státní maturitou neprojde asi 15 procent studentů. Náročnost zkoušek, která byla nastavená při generálce, to ale nezmění.
    06:24
    Peníze pro zdravotnictví na příští rok
     Lékaři, nemocnice a ostatní zdravotnická zařízení dostanou příští rok 210 miliard. Poprvé za 20 let je to méně než v předchozím roce.
     08:33
     Lékaři na karlovarské záchrance dostávají až 140 tisíc
      Vyplývá to z kontroly hospodaření. Podle vedení kraje ale nejde o nijak závažný problém. Záchranka navíc porušovala zákoník práce. Její ředitel se brání, že lékařům musí platit přesčasy, aby zajistil řádný provoz.
      11:00
      Lhůta pro popření otcovství
       Ministerstvo spravedlnosti chce prodloužit lhůtu pro popření otcovství z půl roku na 3 roky. Ale jen pro ženaté muže.
       14:23
       České firmy v daňových rajích
        11 357 českých firem využívá nižší daně a jednodušší administrativu v zahraničí. Česká republika tak přichází ročně o desítky miliard.
        16:36
        Domácí násilí
         Asi 40 % žen se setkalo s nějakou formou domácího násilí. V poslední době navíc případů stále přibývá. Vláda přesto na konci října odložila víc než dva roky připravovanou strategii boje s tímto problémem.
         19:02
         Speciální vojenský kurz
          Ve výcvikovém prostoru Vyškov probíhá speciální kurz, který má vybrat velitele malých bojových jednotek pro krizové operace v Afghánistánu.
          21:37
          Napětí na Korejském poloostrově nepolevuje
           Jižní Korea oznámila, že posílí své jednotky na společné hranici. Sever hrozí dalšími útoky.
           23:07
           Policie v Riu de Janeiru čtvrtým dnem bojuje s drogovými gangy. Snaží se je vyhnat z favel - chudinských čtvrtí.
            Nejméně 21 lidí zemřelo v přestřelkách mezi policií a gangy ve favelách Ria de Janeira. Policie chce v chudinských čtvrtích v kopcích opět nastolit vládu práva.
            25:34
            Trest za znásilňování a incest
             Argentinská policie obvinila muže, který přes 30 let zneužíval svou dceru. Zplodil s ní přitom 10 dětí.
             27:55
             Obrazy Karla Škréty
              Národní galerie vystaví zatím neviděné obrazy Karla Škréty. 400 exponátů zapůjčilo na sto vlastníků.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              26. listopad 2010

              Přehled dílů

              Stopáž54 minut

              19. květen

              Headlines — Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              19. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              18. květen

              Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              18. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              17. květen

              Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              17. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám