Události

18. listopad 2010

30 minut

18. listopad 2010

Obsah dílu

Headlines — "Pirát z D1" u soudu — Spravedlivější dotace evropským zemědělcům — Zrušená Dělnická strana u soudu — Desítky miliard eur do Irska? — Vrátí olomoucká univerzita 100 milionů? — Prezidentova kritika armády — Volby v Krupce míří k Ústavnímu soudu — Režisérská celebrita v Národním divadle — Muž z Guantánama u civilního soudu — Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé. — Protest proti Milanovi Knížákovi — Z Afghánistánu v roce 2014?

Části dílu

00:30
Headlines
  Přehled zpráv
  01:51
  "Pirát z D1" u soudu
   41letý muže čelí žalobě, že úmyslně způsobil dopravní nehodu, když údajně vytlačil jiné auto ze silnice.
   04:18
   Spravedlivější dotace evropským zemědělcům
    Srovnání rozdílů v dotacích zemědělcům ze starých a nových zemí EU plánuje Evropská komise od roku 2014.
    06:12
    Zrušená Dělnická strana u soudu
     Její představitelé dostali za své projevy z loňského prvomájového mítinku podmíněné nebo peněžité tresty.
     08:02
     Desítky miliard eur do Irska?
      Irská vláda oficiálně stále popírá, že by finanční pomoc potřebovala. Šéf centrální banky připustil opak.
      09:56
      Vrátí olomoucká univerzita 100 milionů?
       Univerzita nestihla včas dokončit projekty, na které dostala 50milionovou dotaci. Tu teď chce Finanční úřad zpět i se 100% penále.
       11:59
       Prezidentova kritika armády
        Václav Klaus také podpořil ministra Vondru.
        14:19
        Volby v Krupce míří k Ústavnímu soudu
         Některé tamní strany se chtějí na ÚS obrátit, protože prokázané nakupování hlasů nebylo důvodem pro opakování voleb.
         16:50
         Režisérská celebrita v Národním divadle
          Čapkovu hru Věc Makropolus režíruje Američan Robert Wilson.
          18:42
          Muž z Guantánama u civilního soudu
           Tanzaňan Ahmed Gajlání byl v souvislosti s útoky na americké ambasády v Africe z roku 1998 osvobozen ve všech kromě jednoho bodů obžaloby. I tak mu hrozí mnohaleté vězení.
           20:58
           Při požáru paneláku v České Lípě zemřeli dva lidé.
            Přibližně patnáctiletá dívka přímo na místě a druhá, pětiletá, v sanitce. Další tři muži jsou ve vážném stavu na Popáleninovém centru ve vinohradské nemocnici v Praze. Dva z nich bojují o život.
            22:26
            Protest proti Milanovi Knížákovi
             Výtvarníkům se nelíbí, že ředitel Národní galerie nevzal v potaz jednohlasné doporučení výběrové komise a na benátské bienále nominoval své favority. Ti kvůli tomu odmítli.
             24:22
             Z Afghánistánu v roce 2014?
              S novou strategií, která by s tímto termínem pro odchod počítala, přiletí do Lisabonu na summit NATO prezident Obama.
              Přehrát celé video
              Stopáž30 minut
              Další díl
              19. listopad 2010

              Přehled dílů

              Stopáž50 minut

              21. květen

              Headlines — Korespondenční volba — Korespondenční volba v Evropě — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ztráta ukrajinských pozic v Azovstalu — Vojenská pomoc od USA — Lidé posílají charitám méně peněz — Tornáda v Německu — Následky silných bouřek — Jednání v Lánech — Festival Open House — Obce šetří — Soud kvůli nelegální migraci v Itálii — Biden v Jižní Koreji — Nové návštěvnické centrum ČNB — Šíření opičích neštovic — Ceny dřeva — Alkohol na veřejnosti v Praze — Omezení v dalších městech — Návrat zahraničních turistů do Prahy — Nové technologie pro armádu — Připomínka takzvaných babických procesů — Usazování mostu — Ukončení dodávek plynu do Finska — Problémy ruských lodí — Relikviář svatého Maura — Oprava staré stodoly v Moravských Kopanicích — Start lodi Starliner — Velký zájem o sazenice

              Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž50 minut

              21. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra sobota 21. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              20. květen

              Obránci Azovstalu dostali příkaz zastavit boje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na východě Ukrajiny — Ruské tresty za podporu Ukrajiny — Válka na Ukrajině — Schröder opouští ruskou firmu Rosněfť — Vklady lidí u bank klesly — Inflace v Británii opět stoupla — Konec vyšetřování kauzy o úniku policejních informací — Hrozba potravinové krize — Kybernetický útok na ŘSD — 75. ročník festivalu v Cannes — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Německo hlásí první případ opičích neštovic — Auto z r. 1955 za rekordních 135 mil. eur — První tropický den v Česku — Výstraha před bouřkami — Žádosti o příspěvky na bydlení — Roste zájem o příspěvky na bydlení — Finanční situace seniorů — Gazprom od zítřka přeruší vývoz plynu do Finska — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Festival muzejních nocí — Korupční kauza Dušana Kováčika — Loď Starliner odstartovala k ISS — Policie odhalila padělatele peněz — Nová vláda ve Francii — Joe Biden na návštěvě Jižní Koreje — Ubytovna pro uprchlíky v Kramolíně — Dotace na obecní nemovistosti — Falešný hrob sv. Metoděje — Poslední album Mira Žbirky

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              20. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT24
              Stopáž54 minut

              19. květen

              Válka na Ukrajině — Evakuace z Azovstalu pokračuje — Proces s ruským vojákem — Obránci Azovstalu — G7 schválila další finanční pomoc Ukrajině — Prodloužení nouzového stavu — Česko dostane z fondů EU 680 milionů korun — Rozšíření NATO o Švédsko a Finsko — Soud potvrdil osvobození exministra Bárty — Útok na škole v německém Bremerhavenu — Nedostatek kojenecké výživy v USA — Janáčkova filharmonie se loučí s domovskou scénou — Cena Wernera von Siemense — Pokuty za lockdownové večírky v Downing Street — Práce pro ukrajinské uprchlíky v Česku — Pracovní místa pro uprchlíky z Ukrajiny — Zemřel hudební skladatel Vangelis — Ochranné ploty v Národním parku České Švýcarsko — Česko očekávají silné bouřky — Tromby na východě Čech — Benzin v Česku opět zdražuje — Ceny PHM dle krajů — Alternativní paliva zdražují na ceně — Soud s bývalým elitním prokurátorem Kováčikem — Přezkum prominutí DPH — Policie dopadla organizovanou skupinu zlodějů dřeva — V Chrastavě chystají záložní způsob vytápění — Zadávání veřejných zakázek a kontrola dodavatelů — Opičí neštovice se šíří v Evropě i Americe — Policie nezahájí vyšetřování smrti reportérky — Sberbank jde k likvidaci — EK žaluje Česko kvůli pravidlům o obsahu audiovizuálních médií — Půdní injektáž na záchranu stromů v Brně — Konec uzavírky mostu v Tetčicích — Náhrady za nevyužité monoklonální protilátky — Pohřeb Medy Mládkové — Česká filharmonie na Pražském jaru

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
              Stopáž54 minut

              19. květen

              Ve znakovém jazyce

              Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT24

              Události na sociálních sítích

              Napište nám