Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Poslanci pro nulovou toleranci alkoholu za volantem

Ve sněmovně je senátní novela, která mění bodový systém na silnicích. Mimo jiné by podle ní řidičům nehrozily trestné body, ale jen pokuta. Podle průzkumu České televize jsou proti návrhu dvě třetiny poslanců.

Živý vstup

Petra Schubertová, Václavské náměstí, Praha

21. srpen 1990

Přesně před dvaceti lety se na pražském Václavském náměstí konala první svobodná vzpomínka na oběti vpádu vojsk Varšavské smlouvy. Ještě rok předtím komunistický režim brutálně rozehnal dav demonstrantů.

Odsun vojsk SSSR

Přišli v roce 1968 a odešli po více než dvacet letech. Až v únoru 1990 podepsali ministři zahraničí dohodu o odsunu sovětských vojsk z Československa. Prvním městem, odkud vojáci po 23 letech odešli, byl severomoravský Bruntál.

Íránská atomová elektrárna

Írán začal zakládat články do své první jaderné elektrárny. Palivo bude dodávat Rusko - a to vyhořelé si bude odvážet ke zpracování. Událost Teherán staví jako vítězství islámské republiky. Západ s obavami přihlíží.

Nevýhodné směnárny

Za jedno euro dostanou lidé v některých pražských směnárnách jenom 17 korun. Hlavně turisté tak přicházejí denně zbytečně o tisíce. Ve směnárnách si nevšimnou, že se kurzy liší podle výše měněné částky a stornovat transakci pak už není možné.

Povodňová pomoc jako odvykací terapie z drogové závislosti.

V Nové Vsi odklízejí škody i klienti místní komunity pro drogově závislé. A nejsou jediní, kdo tam pomáhá v rámci odvykací terapie.

Bohemia Rail a České dráhy

České dráhy daly do oběhu 16 tisíc poukázek na nízkonákladové jízdenky, prodávají se v hypermarketech Globus. Jsou ale výrazně pod cenou standardních tarifů a z jejich prodeje navíc ČD platí provize jak obchodnímu řetězci, tak firmě Bohemia Rail.

Mešita na Manhattanu

Američani jsou podle průzkumů proti stavbě muslimského náboženského centra v New Yorku. Mešita jen pár set metrů od místa, kde do 11. září 2001 stála dvojčata, má mnoho odpůrců i mezi politiky. Prezident Obama ji jako jeden z mála opatrně podpořil.

Nová teorie o zkáze Pompejí

Podle některých italských vědců se obyvatelé Pompejí neudusili, ale zabila je tepelná vlna po výbuchu sopky.

Manic Street Preachers na festivalu v Trutnově

Hlavní hvězdou jubilejního 20. ročníku rockového festivalu v Trutnově byla britská kapela Manic Street Preachers. Letošní ročník organizátoři věnovali památce obětí komunismu.

Historická auta v Kutné Hoře

Stovky příznivců historických aut se tento víkend sjely do Kutné Hory. Konal se tam totiž druhý ročník rallye veteránů. Mezinárodní závod do vrchu Kaňk navazuje na dlouholetou tradici silničních závodů, které se v Kutné Hoře konaly už od roku 1948.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2010
 ST