Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Změny v platech pro státní zaměstnance

Ministr Drábek mimo jiné navrhuje 10% snížení základního tarifu a naopak 2x až 4x vyšší strop pro osobní ohodnocení. Odboráři důrazně protestují.

Irák: zemi opustily poslední americké bojové jednotky

V zemi od září bude 50 000 amerických vojáků, ke všem zásahům ale budou potřebovat souhlas irácké vlády. Zůstanou na základnách mimo města.

Živý vstup

Michal Kubal, Washington

Obnova poničeného severu Čech potrvá

Na škody po povodních v Libereckém a Ústeckém kraji se musí složit obce, kraje, stát, pojišťovny i Evropská unie. Vládních 350 milionů stačí na úklid.

Zázračná záchrana chlapce

Příběh čtyřletého Ondry, který minulý týden v Pardubicích spadl na kole to rozvodněné Chrudimky. Bezvládné tělo plavalo asi třicet metrů, než pro něj do řeky skočil kolemjdoucí. Boj o život chlapec jako zázrakem vyhrál.

Vojáci postavili v Hřensku, kde velká voda strhla most, nový,provizorní. Už zítra po něm budou jezdit osobní auta i autobusy

Nový provizorní most by měl v Hřensku zůstat jen tři roky. Pak by se měl vrátit zpátky do skladů Správy státních hmotných rezerv. Nový, trvalý most by měl v obci postavit Ústecký kraj

Radioaktivní stopy v bavorských divočácích

Několikanásobný obsah radioaktivního cesia 137 ve zvířatech znamená, že jejich maso nesmí do prodeje. To ovšem neplatí pro česká zvířata. Jde o následek výbuchu černobylské elektrárny.

Živý vstup

Petra Schubertová, Praha

Odvolání šéfa Národního technického muzea

Ministr kultury Besser podezřívá Horymíra Kubíčka ze špatného hospodaření a obohacování se. Odvolal ho s okamžitou účinností. V muzeu už jsou kontroloři.

Premiér Nečas u německé kancléřky

První oficiální návštěva nového českého premiéra v Německu. S Merkelovou se shodl na potřebě rozpočtových úspor.

Francie začala s vyhošťováním Romů

Jde hlavně o rumunské a bulharské Romy, v první vlně jich odletělo 93.

Brutální napadení v pražském metru

Útok zachytily kamery, napadenému ani po útoku nepomohl nikdo z asi 20 přihlížejících lidí. Policie útočníka zatím hledá.

Začíná festival Letní Letná

Mezi osmdesátkou účinkujících se na festivalu nového cirkusu představí i dvě francouzská lákadla - Atelier Lefeuvre & André a Cie Cahin Caha.

Přehrát vše
Stopáž30 minut
Rok výroby 2010
 ST