Dobrý policista nemůže spát, dokud případ nevyřeší, a špatný proto, že ho trápí svědomí… Al Pacino a Robin Williams v americkém kriminálním thrilleru (2002). Dále hrají: H. Swanková, M. Tierneyová, M. Donovan a další. Režie Christopher Nolan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Americký kriminální thriller režiséra Christophera Nolana je remakem stejnojmenného norského filmu z roku 1997. Zkušený veterán losangeleské policie Will Dormer přijíždí do malého aljašského městečka, aby vyšetřil brutální vraždu sedmnáctileté dívky. Netuší, že vražda je jen součástí podivného plánu. Při vyšetřování zabije Will nešťastnou náhodou svého parťáka Hapa. Zabití zatají a vše naaranžuje jako vraždu. Netuší, že existuje svědek. Vydírání a neschopnost zvyknout si na polární den ho připraví o spánek. „Žádné strachy, po smrti se vyspíš,“ vyhrožuje tajemný hlas v telefonu. Je to hlas vyšinutého Waltera Byrda, který se detektivovi snaží vsugerovat, že jsou na stejné lodi. A navíc Willova kolegyně, mladá policistka Ellie začíná něco tušit.

Brilantně vystavěný dramatický příběh je psychologickou studií vyšetřovatele, posedlého svou vlastní prací, jenž trpí neustálými výčitkami svědomí z vlastního pochybení.

Hlavní mužské protihráče zde vynikajícím způsobem ztvárnili Al Pacino a Robin Williams. V roli mladé policistky uvidíme Hilary Swankovou.

* 21. 7. 1951

† 11. 8. 2014


Originální názevInsomnia
Stopáž113 minut
Rok výroby 2002
 ST 4:3
ŽánrFilm