Mdina

18. 8. 2019

Na závěr se podíváme do Mdiny. Kdysi to bývalo hlavní město Malty a dodnes patří mezi nejkrásnější. I navzdory tomu, že patří mezi turistické destinace, zachovala si klidnou atmosféru, proto se jí říká i tiché město.

videoMalta: Mdina
...
video video

Malta: Mdina

Mapa

Přejít na obsah dílu


Velikonoce

5. 4. 2015

A teď se můžete s Objektivem podívat, jak se slaví Velikonoce na Maltě. Život místních silně ovlivňuje katolická víra a Velikonoce jsou pro ně tedy největším svátkem. Malťané je slaví rádi, v hojném počtu a úplně jinak, než u nás.

videoVelikonoce
...
video video

Velikonoce

Mapa

Přejít na obsah dílu


Pamětihodnosti

3. 8. 2014

Míříme na Maltu. Je to poslední výspa Evropy ve Středozemním moři, jen kousek nad Afrikou. Najdete tu mnohé urbanistické a architektonické skvosty, třeba města Mdina a Valleta. Tedy původní a současné hlavní město. A protože na ostrově, který má rozlohu 316 km², se zdá být všechno blízko, můžete z obou měst podnikat jednodenní výlety – třeba k Modrým jeskyním, nebo do filmové vesničky Pepka námořníka.

videoPamětihodnosti
...
video video

Pamětihodnosti

Mapa

Přejít na obsah dílu


Markýz de Piro

3. 4. 2011

Míříme teď na Maltu. Do ostrovní země s nesmírně bohatou a dávnou historií, která překonává řadu superlativů. Na tradice si tady ale potrpí pořád. Což potvrdí i naše reportáž. Ačkoli jsou ostrovy parlamentní demokracií, má maltská šlechta stále nepřehlédnutelné postavení. Nakonec přeci jen stála u zrodu a rozvoje státu, který je dnes jedním z nejmladších a zároveň nejmenších členů Evropské unie.

videoMalta: Markýz de Piro
...
video video

Malta: Markýz de Piro

Mapa

Přejít na obsah dílu