Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Malta

Pamětihodnosti

Míříme na Maltu. Je to poslední výspa Evropy ve Středozemním moři, jen kousek nad Afrikou. Najdete tu mnohé urbanistické a architektonické skvosty, třeba města Mdina a Valleta. Tedy původní a současné hlavní město. A protože na ostrově, který má rozlohu 316 km², se zdá být všechno blízko, můžete z obou měst podnikat jednodenní výlety – třeba k Modrým jeskyním, nebo do filmové vesničky Pepka námořníka.

videoPamětihodnosti
...
video video

Pamětihodnosti

Mapa

Slovensko

Mrakodrap

Už téměř 30 let vám Objektiv přináší reportáže ze zajímavých míst po celém světě, kam se můžete vydat. Jak se ale říká, pod svícnem bývá největší tma. Tentokrát vám náš slovenský zpravodaj David Miřejovský ukáže místo, kde se psaly dějiny televizního vysílání v Československu. Zároveň je to místo, kam se mnoho příštích let nikdo nedostane. Svého času nejvyšší a nejmodernější budovu Československé socialistické republiky totiž právě opouští poslední zaměstnanci a vchody do ní zůstanou nejspíš hodně dlouho zavřené.

videoMrakodrap
...
video video

Mrakodrap

Mapa

Čína

Xi-an

Vypravíme se do Číny. Určitě se dá o této zemi říct, že je synonymem pro všechno obrovské a početné. A je-li v této zemi něco malé a nepočetné, je to velká vzácnost. A právě za jednou takovou vzácností vás teď Objektiv zavede. Do velkého čínského města Xi-an.

videoXi-an
...
video video

Xi-an

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 ST