Prales Daintree

23. 2. 2020

V první reportáži se vydáme do jednoho z nejstarších pralesů na světě. Některé odhady tvrdí, že prý je starý až 135 milionů let. Nachází se v Austrálii a je to prales Daintree. Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků a jak za malou chvíli uvidíte, je to opravdu nádherné místo. Autorka následující reportáže Klára Zamouřilová se vydala i na plavbu po takzvané krokodýlí řece a ke krokodýlům se dostala opravdu téměř na dosah.

videoPrales Daintree
...
video video

Prales Daintree

Mapa

Přejít na obsah dílu


Vánoce v Austrálii

22. 12. 2019

Teplo, moře, grilování na pláži. Připomíná to spíš letní dovolenou. My si ale v letním duchu vychutnáme Vánoce. Austrálie je jedním ze států, kde svátky díky poloze a časovým pásmům slaví mezi prvními na světě. Na svátečním stole převládají mořské plody, či tradiční puding. A i když dárky nosí Otec Vánoc, v ulicích hlavního města potkáte i Santa Clause. Například na motorce.

videoVánoce v Austrálii
...
video video

Vánoce v Austrálii

Mapa

Přejít na obsah dílu


Stromoví klokani

3. 11. 2019

Na závěr zamíříme do Austrálie. Za vzácnými živočichy. Klára Zamouřilová natáčela s ošetřovatelkou opuštěných zvířat. Mimo jiné se stará o stromové klokany. Co je to za zvířata? Jak vypadají? A jak se liší od těch běžných klokanů, které zná každý? To všechno se dozvíte.

videoStromoví klokani
...
video video

Stromoví klokani

Mapa

Přejít na obsah dílu


Gold Coast

16. 6. 2019

Austrálie – stát Queensland a Gold Coast – v překladu Zlaté pobřeží. Někdy se mu přezdívá australské Miami Beach, nebo i Las Vegas. Tohle místo zkrátka žije. Celoročně je tam příjemné teplo a ještě před pár lety to bylo místo s nejvyšší rezidenční budovou na světě. V Austrálii pro Objektiv natáčela Klára Zamouřilová.

videoAustrálie: Gold Coast
...
video video

Austrálie: Gold Coast

Mapa

Přejít na obsah dílu


Blue Mountains

14. 2. 2016

První reportáž nás dnes zavede do Austrálie, nemíříme tam s Objektivem často. Naší cestu v reportáži Ivana Kytky začneme v Sydney, ale pak se přesuneme do odlehlejších a méně známých částí jihovýchodní Austrálie v oblasti Modrých hor. A proč se vlastně Modré hory jmenují právě Modré? I to se dozvíte v naší reportáži.

videoBlue Mountains
...
video video

Blue Mountains

Mapa

Přejít na obsah dílu


Centrální pobřeží

25. 10. 2015

Na závěr se vypravíme do skutečné dálky. Míříme na jihozápad Austrálie. Konkrétně na Centrální pobřeží, které sahá od Sydney až po Brisbane na severu země. Čeká vás setkání s nebezpečnými hady a krokodýly, ale dozvíte se i kolik hodin spánku denně potřebuje medvídek koala. Dalším typickým zvířetem pro Austrálii je klokan. Věděli jste ale, že jich tu žije až 60 milionů? Více už v reportáži Ivana Kytky.

videoCentrální pobřeží
...
video video

Centrální pobřeží

Mapa

Přejít na obsah dílu


Canberra

3. 11. 2013

Australská metropole Canberra vyrostla na zelené louce podobně jako některá další správní centra jen proto, aby se ti velcí nehádali, kdo z nich je větší a bohatší a tedy způsobilý, aby mohl řídit celou zemi. Dnes se Canberře přezdívá díky projektovaným velkým plochám původní zeleně celkem přiléhavě bush capital. Metropole v buši; a nebo taky metropole s duší, chceme-li. A tu je nejlepší prozkoumat na kole, protože jen tak se k ní dostanete opravdu na těsno.

videoCanberra
...
video video

Canberra

Mapa

Přejít na obsah dílu


Západní Austrálie

21. 4. 2013

Poušť, písek a zase poušť a písek. Takový dojem může dělat západní Austrálie na mnoho návštěvníků. Ale zároveň tam najdete místa, kde se vám bude tajit dech. Jedním z nich je Wave rock. Skála, která připomíná mořskou vlnu. Nikde jinde na světě nic podobného neuvidíte. A to už stojí za to. I když chvílemi můžete mít v Západní Austálii pocit, že jste se ocitli na konci světa, když jedete po prašné cestě a široko daleko stále nic. Ale na druhou stranu si tu můžete vyzkoušet třeba rýžování zlata.

videoZápadní Austrálie
...
video video

Západní Austrálie

Mapa

Přejít na obsah dílu


Austrálie I

27. 1. 2013

Že se dá po světě cestovat i na vozíku, to Jirka Mára z Přerova už dokázal všem. 21letý mladík trpící neléčitelnou svalovou dystrofií navštívil jako první český vozíčkář všechny obydlené kontinenty a drží tak národní rekord. Jeho dalším cílem se tentokrát stal nejmenší světadíl. Na cestě kolem Austrálie Jirku a jeho nejbližší – rodiče a sestru Moniku, čekal prales, pověstný korálový útes i nezapomenutelní domorodci.

videoAustrálie I
...
video video

Austrálie I

Mapa

Přejít na obsah dílu


Západní Austrálie V

9. 12. 2012

V Objektivu v posledních měsících postupně objevujeme poměrně málo navštěvované kouty Západní Austrálie. Dnes opouštíme pobřeží a velká města a míříme do vnitrozemí do oblastí s všeříkajícími názvy pšeničný a ovčí pás. To samozřejmě znamená, že se do podrobna seznámíme s řemeslem a obživou v pravdě australskou.

videoZápadní Austrálie V
...
video video

Západní Austrálie V

Mapa

Přejít na obsah dílu