29 minut

26. červen

Obsah dílu

Austrálie: Coober Pedy — Francie: Cannes — Řecko: Athény

Části dílu

00:01
Coober Pedy
  Často se s Objektivem můžete podívat na hodně neobvyklá místa. Zapadlé australské městečko Coober Pedy je přesně jedním z nich. Všechno je tu tak trochu jinak. Lidé tu bydlí v podzemí. Vlastně veškerý život se odehrává v podzemí. Vlastně si tu připadáte jak ve filmových kulisách sci-fi příběhů. Troufáme si tvrdit, že nic podobného jste ještě neviděli. Více v reportáži naší spolupracovnice Kláry Zamouřilové.
  09:32
  Cannes
   Mezinárodní filmový festival v Cannes je jednou z největších kulturních událostí na světě. Město na jihu Francie se během něj zcela změní a po necelé dva týdny na sebe poutá pozornost nejen díky filmům, ale i hvězdám, které na jih Francie míří. Specifickou atmosféru místa se snažil zachytit náš zpravodaj ve Francii Jan Šmíd, který vám v příštích minutách ukáže i to, co běžnému návštěvníkovi tohoto filmového klání zůstává utajeno.
   21:44
   Athény
    Athény – město, kde na vás dýchá historie na každém kroku. Ideální čas, kdy se tam vydat je mimo turistickou sezónu, když slunce ještě není v plné síle. A přesně tak to udělal i Michal Dvořáček a natočil pro vás reportáž.
    27:25
    Soutěž
     Který drahý kámen se těží v Coober Pedy?A) diamantB) smaragdC) opál
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     3. červenec

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám