29 minut

23. únor 2020

Obsah dílu

Austrálie: Prales Daintree — Velká Británie: Vnější Hebridy — Německo: Pouliční umění

Části dílu

00:00
Úvod
  01:09
  Prales Daintree
   V první reportáži se vydáme do jednoho z nejstarších pralesů na světě. Některé odhady tvrdí, že prý je starý až 135 milionů let. Nachází se v Austrálii a je to prales Daintree. Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků a jak za malou chvíli uvidíte, je to opravdu nádherné místo. Autorka následující reportáže Klára Zamouřilová se vydala i na plavbu po takzvané krokodýlí řece a ke krokodýlům se dostala opravdu téměř na dosah.
   09:19
   Vnější Hebridy
    V Objektivu teď zamíříme na Vnější Hebridy. Inspirovat se budeme částečně programem, který před víc než půl stoletím měla britská královna Alžběta II., když západní ostrovy Skotska navštívila za velkého ohlasu i se svými dětmi. Co se za tu dobu změnilo a co naopak zůstává při starém? To vám ukáže náš zpravodaj Bohumil Vostal.
    18:18
    Pouliční umění
     Teď míříme do Berlína. Německá metropole je známá svojí otevřeností a rušným kulturním životem. Nejde jen o hudební scénu, tanec či divadlo. Berlín proslul především jako místo, kde se daří nezávislé výtvarné scéně, konkrétně street artu, což nemusí nutně znamenat čmárání klikiháků na čerstvě natřené fasády historických domů. Na otázku, jak velké pouliční umění v Berlíně vlastně je a proč se právě německá metropole stala hlavním městem street artu v Evropě, se pokusíme odpovědět v následující reportáži.
     27:05
     Soutěž
      Ze kterého města byla dnes reportáž o tzv. street artu?A) BerlínB) AmsterdamC) Londýn
      Přehrát celé video
      Stopáž31 minut
      Další díl
      1. březen 2020

      Objektiv na sociálních sítích

      Napište nám