Magazín zahraničních zajímavostí. Nejprve se vydáme do australského pralesa Daintree. Pak nás zpravodaj Bohumil Vostal vezme na Vnější Hebridy a na závěr se vydáme do Berlína, zaměříme se na tzv. street art.

Obsah dílu

Přehrát vše
Austrálie

Prales Daintree

V první reportáži se vydáme do jednoho z nejstarších pralesů na světě. Některé odhady tvrdí, že prý je starý až 135 milionů let. Nachází se v Austrálii a je to prales Daintree. Podél pralesních řek rostou různé druhy mangrovníků a jak za malou chvíli uvidíte, je to opravdu nádherné místo. Autorka následující reportáže Klára Zamouřilová se vydala i na plavbu po takzvané krokodýlí řece a ke krokodýlům se dostala opravdu téměř na dosah.

videoPrales Daintree
...
video video

Prales Daintree

Mapa

Velká Británie

Vnější Hebridy

V Objektivu teď zamíříme na Vnější Hebridy. Inspirovat se budeme částečně programem, který před víc než půl stoletím měla britská královna Alžběta II., když západní ostrovy Skotska navštívila za velkého ohlasu i se svými dětmi. Co se za tu dobu změnilo a co naopak zůstává při starém? To vám ukáže náš zpravodaj Bohumil Vostal.

videoVnější Hebridy
...
video video

Vnější Hebridy

Mapa

Německo

Pouliční umění

Teď míříme do Berlína. Německá metropole je známá svojí otevřeností a rušným kulturním životem. Nejde jen o hudební scénu, tanec či divadlo. Berlín proslul především jako místo, kde se daří nezávislé výtvarné scéně, konkrétně street artu, což nemusí nutně znamenat čmárání klikiháků na čerstvě natřené fasády historických domů. Na otázku, jak velké pouliční umění v Berlíně vlastně je a proč se právě německá metropole stala hlavním městem street artu v Evropě, se pokusíme odpovědět v následující reportáži.

videoPouliční umění
...
video video

Pouliční umění

Mapa

Stopáž29 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín