28 minut

3. října 2021

Obsah dílu

Austrálie: Klokaní ostrov — Nizozemsko: Bátadorp — Slovensko: Malá Fatra

Části dílu

00:59
Klokaní ostrov
  V první reportáži se vydáme do Austrálie, na Kangaroo Island –⁠ neboli Klokaní ostrov. I tuto oblast drasticky zasáhly nedávné požáry. Ostrov se pomalu z katastrofy zotavuje. Naší průvodkyní po ostrově bude spolupracovnice Objektivu Klára Zamouřilová, která v Austrálii žije už několik let a na vlastní oči tak může pozorovat, jak se příroda den ode dne mění.
  09:37
  Bátadorp
   Tentokrát se v rubrice Objektiv osobně s naším zpravodajem Lukášem Dolanským podíváme do Nizozemského Bátadorpu. Před druhou světovou válkou městečko nechal postavit Tomáš Baťa. Lukáš si povídal s potomky prvních obyvatel Bátadorpu, kteří se tam přistěhovali z tehdejšího Československa. A představte si, že boty se tam vyrábí dodnes.
   18:50
   Malá Fatra
    Na závěr se vydáme k naším sousedům na Slovensko. Oblast Malé Fatry je oblíbená turistická destinace v zimě i v létě. A není se čemu divit, je tam krásně. Julie Šípová nás vezme hned na několik zajímavých míst –⁠ třeba i po stopách Jánošíka. Uvidíte ale i jak se vyrábí slavné korbáčiky a samozřejmě, že nebudou chybět nádherné výhledy.
    27:00
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     10. října 2021

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám