Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Nový Zéland

Maorové

První reportáž nás zavede na severní ostrov Nového Zélandu. Oblast kolem města Rotorua je geotermálně velmi aktivní. Všude tu najdete pestrobarevná horká jezírka, gejzíry nebo doutnající sirnou páru. V reportáži Jakuba Freiwalda se dozvíte více o maorských tradicích, světoznámém tanci haka nebo také o jednom netradičním Maorovi, který má s Českou republikou až překvapivě úzký vztah.

videoMaorové
...
video video

Maorové

Mapa

Kuba

Proměny

Během prázdnin v každém díle Objektivu zařazujeme jednu z reportáží, kterou jste ve vysílání už viděli.Tentokrát to bude vzpomínka našeho zpravodaje Petra Zavadila na Kubu. V dětství tam strávil čtyři roky. Po čase se na Kubu vrátil a vypravil se na místa, která má s dětstvím spojená. Jak se změnila? A jak na něj Kuba po letech působila?

videoProměny
...
video video

Proměny

Mapa

Indonésie

Záchrana deštných pralesů

Deštným pralesům na naší planetě se někdy přezdívá plíce světa. V důsledku lidské činnosti ale pralesy mizí, jejich plocha se podle některých odhadů zmenšila už o 60 %. Objektiv vás zavede do daleké Indonésie, na ostrov Sumatra, kde se o záchranu deštných pralesů snaží i jeden český pár.

videoZáchrana deštných pralesů
...
video video

Záchrana deštných pralesů

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2018
 ST HD
ŽánrMagazín