28 minut

12. srpen 2018

Část: Soutěž

Obsah dílu

Nový Zéland: Maorové — Kuba: Proměny — Indonésie: Záchrana deštných pralesů

Části dílu

01:00
Maorové
  První reportáž nás zavede na severní ostrov Nového Zélandu. Oblast kolem města Rotorua je geotermálně velmi aktivní. Všude tu najdete pestrobarevná horká jezírka, gejzíry nebo doutnající sirnou páru. V reportáži Jakuba Freiwalda se dozvíte více o maorských tradicích, světoznámém tanci haka nebo také o jednom netradičním Maorovi, který má s Českou republikou až překvapivě úzký vztah.
  12:49
  Proměny
   Během prázdnin v každém díle Objektivu zařazujeme jednu z reportáží, kterou jste ve vysílání už viděli.Tentokrát to bude vzpomínka našeho zpravodaje Petra Zavadila na Kubu. V dětství tam strávil čtyři roky. Po čase se na Kubu vrátil a vypravil se na místa, která má s dětstvím spojená. Jak se změnila? A jak na něj Kuba po letech působila?
   18:53
   Záchrana deštných pralesů
    Deštným pralesům na naší planetě se někdy přezdívá plíce světa. V důsledku lidské činnosti ale pralesy mizí, jejich plocha se podle některých odhadů zmenšila už o 60 %. Objektiv vás zavede do daleké Indonésie, na ostrov Sumatra, kde se o záchranu deštných pralesů snaží i jeden český pár.
    26:36
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     19. srpen 2018

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám