Magazín zahraničních zajímavostí. Víte, kde najdete největší pyramidu na světě? V Bosně a Hercegovině, Objektiv vás tam vezme v první reportáži. Pak se podíváme do Jihoafrické republiky, na místo, kde se pěstuje slavný čaj Rooibos. A na závěr se můžete těšit do Maďarska k Balatonu.

Obsah dílu

Přehrát vše
Bosna a Hercegovina

Pyramidy

Věděli jste, že pyramidy najdete nejen v Egyptě nebo v Mexiku? Jsou po celém světě. I když třeba nevypadají zrovna tak, jak si pyramidy představujeme. Některé pyramidy totiž pokrývají lesy, jsou na nich pastviny a pole. Objektiv vás teď vezme na místo, kde objevili největší pyramidu na světě. To místo se nachází v Bosně a Hercegovině.

Mapa

JAR

Rooibos

Kdo by neznal sytě červený čaj nasládlé chuti jménem Rooibos. Nápoj je to plný vitamínů, stopových prvků a má pozitivní účinky na naše zdraví. Možná ho také pijete. Představte si, že je jen jedno jediné místo na světě, kde se pěstuje. V malé oblasti Západního Kapska v Jihoafrické republice. Za tajemstvím jeho výjimečné chuti se mezi tamní farmáře vypravil Martin Mikule.

videoJAR: Rooibos
...
video video

JAR: Rooibos

Mapa

Maďarsko

Balaton

V poslední reportáži si připomeneme léto a čas dovolených. Vyrážíme k Balatonu, nebo chcete-li k maďarskému moři, jak se mu také říká. Podíváme se ale i do okolí jezera. Navštívíme třeba místo, kterému místní říkají maďarská Provence. Zjistíme, co to je a jak chutná takzvané halászlé a vydáme se i do podzemí.

videoMaďarsko: Balaton
...
video video

Maďarsko: Balaton

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD