Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Malajsie

Rajang

Míříme tedy do Malajsie, na zelené Borneo. Časy, kdy byl druhý největší ostrov světa jen neprobádaným, neznámým kusem země, jsou v nenávratnu. Malajsie intenzivně využívá obrovské zásoby zemního plynu a ropy, které se tu ukrývají a budiž jí přičteno k dobru, že zisky velmi svědomitě investuje do zlepšování životních podmínek místních. Objektiv vám teď ukáže, jaký je život podél řeky Rajang.

videoRajang
...
video video

Rajang

Mapa

Velká Británie

Lodí po Temži

Londýn si můžete prohlédnout mnoha způsoby. Pěšky, z auta, případně z otevřeného vyhlídkového double deckeru, ale což takhle z lodi? Má to své výhody – dopravní zácpy se vás netknou a vy si hlavní město Spojeného království vychutnáte v klidu a z úplně jiné perspektivy. Takže vzhůru na palubu!

videoLodí po Temži
...
video video

Lodí po Temži

Mapa

Španělsko

Freediving na Kanárských ostrovech

V Objektivu jste se s freedivery, tedy potápěči, kteří sestupují pod hladinu opravdu s minimem vybavení a bez dýchacích přístrojů, setkali několikrát. Naposledy v reportážích z Egypta. Při jejich sledování jste si možná říkali – jak je možné, že někdo na jeden nádech vydrží pod hladinou tak dlouho? V následující reportáži možná zazní odpovědi na některé vaše otázky. O tomto stylu potápění se dozvíte více, a to rovnou od těch nejlepších z nejlepších. Tentokrát u břehů Kanárských ostrovů.

videoFreediving na Kanárských ostrovech
...
video video

Freediving na Kanárských ostrovech

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2014
 ST