Nahrávám video

24. listopad 2013

Obsah dílu

Rakousko: Wachau — Irák: Češi v Iráku — Německo: Cihlový most

Části dílu

00:57
Wachau
  Míříme do Rakouska, konkrétně do malebného údolí Wachau. Až se někdy budete někdy řítit po rakouské dálnici z Lince do Vídně či naopak, dopřejte si menší zdržení, sjeďte na vedlejší silnici, která kopíruje tok Dunaje, a udělejte si tady malou zastávku. Objektiv vás přesvědčí, že to rozhodně stojí za to, čeká vás výprava z Melku do Kremže. Navštívíme největší benediktinský klášter na světě, nebo malebné městečko uprostřed místních vinic. A těšit se můžete i na nejstarší sošku objevenou v této oblasti.
  09:26
  Češi v Iráku
   Objektiv vás vezme do Iráku. Ukážeme vám ho v úplně jiném světle, než jak ho vnímá většina z nás z televizního zpravodajství. Dokumentaristka Jarmila Štuková tam natáčela se skupinkou složenou ze tří Čechů a jednoho Slováka, kteří v Iráckém Kurdistánu staví vodní přehrady. Podělí se s vámi o to, co je na životě v Iráku nejvíc překvapilo. A těšit se můžete i na jeden hotel se zajímavým jménem. Budete možná příjemně překvapeni.
   20:14
   Cihlový most
    Mostů, které mají přízvisko nej, jsou po světě desítky. Nejkratší, nejdelší, nejstarší, nejdéle stavěný a tak dále. Ale víte, že ten, který nese označení největší cihlový, stojí nedaleko českých hranic? Najdete ho v Sasku, nedaleko města Reichenbach a jmenuje se Göltzschtalbrücke. A jak sami uvidíte, stavitelé ho, přesně v duchu tradiční německé důslednosti, dokonce vybavili neméně impozantní kopií. A oba mosty slouží spolehlivě dodnes.
    25:33
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     1. prosinec 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám