28 minut

17. listopadu 2013

Část: La Grace III

Obsah dílu

Španělsko: La Grace I — Španělsko: La Grace II — Španělsko: La Grace III

Části dílu

01:03
La Grace I
  Je to rok, co La Grace ztroskotala u španělských břehů. Loď uvízla na mělčině u pláže známého letoviska Marbella v Andalusii. Tahle loď je známá zejména jachtařům a nadšencům do námořní historie. Je to replika pirátské plachetnice českého mořeplavcem, kartografa a korzára Augustyna Heřmana. Ten s lodí stejného jména brázdil v 17. století Karibik a přepadal v tamních vodách španělské obchodní lodě.
  12:01
  La Grace II
   Po dlouhých měsících tvrdé práce a několika odkladech se nakonec událo to, na co všichni s nadějí a obavami tak dlouho čekali. Česká plachetnice je opět na vlnách. Objektiv byl svědkem jejího slavnostního spuštění na vodu. A vy teď máte možnost se podívat na to, jak probíhaly přípravy k první plavbě.
   19:07
   La Grace III
    La Grace nejenže už brázdí mořské vody, stihla už i vyhrát prestižní mezinárodní závod plachetnic Tall Ship Regatta Mediteraneo 2013, který startoval koncem září v Barceloně s cílem v italském přístavu La Spezia. V dnešní poslední reportáži doplujeme na palubě La Grace do španělského přístavu Alicante a společně s posádkou si mimo jiné prohlédneme muzeum námořní bitvy u Trafalgaru, které je přímo na palubě repliky slavné galeony Santísima Trinidad, která kdysi byla vlajkovou lodí španělského válečného námořnictva.
    26:12
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     24. listopadu 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám