Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Španělsko

La Grace I

Je to rok, co La Grace ztroskotala u španělských břehů. Loď uvízla na mělčině u pláže známého letoviska Marbella v Andalusii. Tahle loď je známá zejména jachtařům a nadšencům do námořní historie. Je to replika pirátské plachetnice českého mořeplavcem, kartografa a korzára Augustyna Heřmana. Ten s lodí stejného jména brázdil v 17. století Karibik a přepadal v tamních vodách španělské obchodní lodě.

videoLa Grace I
...
video video

La Grace I

Mapa

Španělsko

La Grace II

Po dlouhých měsících tvrdé práce a několika odkladech se nakonec událo to, na co všichni s nadějí a obavami tak dlouho čekali. Česká plachetnice je opět na vlnách. Objektiv byl svědkem jejího slavnostního spuštění na vodu. A vy teď máte možnost se podívat na to, jak probíhaly přípravy k první plavbě.

videoLa Grace II
...
video video

La Grace II


Španělsko

La Grace III

La Grace nejenže už brázdí mořské vody, stihla už i vyhrát prestižní mezinárodní závod plachetnic Tall Ship Regatta Mediteraneo 2013, který startoval koncem září v Barceloně s cílem v italském přístavu La Spezia. V dnešní poslední reportáži doplujeme na palubě La Grace do španělského přístavu Alicante a společně s posádkou si mimo jiné prohlédneme muzeum námořní bitvy u Trafalgaru, které je přímo na palubě repliky slavné galeony Santísima Trinidad, která kdysi byla vlajkovou lodí španělského válečného námořnictva.

videoLa Grace III
...
video video

La Grace III

Mapa

Stopáž27 minut
Rok výroby 2013
 ST