28 minut

21. červenec 2013

Část: Řím

Obsah dílu

Vietnam: Delta Mekongu — Itálie: Řím — Německo: Bavorský les

Části dílu

01:00
Delta Mekongu
  Více než čtyři tisíce kilometrů dlouhý Mekong pramení vysoko na Tibetské náhorní plošině. My vás teď ale místo jeho pramenů zavedeme tam, kde se po průtoku několika asijskými zeměmi vlévá do Jihočínského moře. Delta Mekongu v jižním Vietnamu je pozoruhodná jak z hlediska kultury a historie, tak i jako místo přírodních krás a zajímavostí. A kromě toho je tamní půda tak úrodná, že se jí přezdívá „vietnamská miska rýže“.
  08:09
  Řím
   Pořekadlo, že všechny cesty vedou do Říma, už zdaleka nemá takovou platnost jako dřív. Objevila se jiná zajímavé místa. Řím se stal jenom jednou z mnoha možností, kde lze strávit dovolenou nebo pár volných dní. Přesto je tohle město pořád svým způsobem výjimečné a roky ani staletí na tom nic nezměnily.
   16:06
   Bavorský les
    V poslední reportáži se podíváme na Šumavu, tedy přesněji k našim německým sousedům, s cílem navštívit Národní park Bavorský les, ale především ledovcová jezera na bavorské straně, která nám zůstala jako tichý svědek minulosti. Celkem je jich na Šumavě osm, z toho pět na české straně a tři na bavorské straně. Jde o Roklanské, Malé a Velké Javorské jezero. Vodní plochy vznikly přibližně před 10 000 lety.
    25:36
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž28 minut
     Další díl
     28. červenec 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám