28 minut

28. červenec 2013

Obsah dílu

Indie: Kumbha Mela — Zambie: Lidožravý krokodýl — Kamerun: Pygmejové

Části dílu

00:59
Kumbha Mela
  Představte si, že by se na soutoku Vltavy a Labe přišlo v jeden den vykoupat několik desítek miliónů lidí. Že to je nemožné? V Indii ne. Na soutoku řek Gangy a Jamuny v městě Illahabadu v Indii se 10. února přišlo ponořit a očistit do posvátných vod okolo 40 miliónů lidí. A během 55 dnů, kdy trvá Kumbha Mela, sem zavítalo podle odhadu BBC neuvěřitelných 100 miliónů lidí. Jde o největší shromáždění lidí na naší Planetě.
  11:13
  Lidožravý krokodýl
   A teď to přijde, vyrážíme do Afriky na slibovaný lov nebezpečného krokodýla – lidožrouta. Asi nikdo z nás by se s ním nechtěl setkat tváří v tvář, uvidíte za malou chvíli, že to skutečně není žádné roztomilé zvíře, strach náháněl i místním a ti jsou zvyklí na ledacos. Vždyť jen podle statistik si soužití obyvatel afrického venkova s šelmami, jedovatými hady a velkými zvířaty vyžádá každoročně tisíce obětí. Mezi ta nejnebezpečnější zvířata patří krokodýli a hroši, kteří žijí v řekách a jezerech.
   19:53
   Pygmejové
    Pygmejové jsou známí svým malým vzrůstem; většinou mívají jen kolem 150 cm. Jejich výška a život v džungli jsou ale jediné dvě charakteristiky, které je spojují. K Pygmejům se v Africe počítá minimálně devět odlišných etnických skupin, které se dál dělí podle oblasti, kde žijí. Následující reportáž nás zavede na východ Kamerunu, za Pygmeji kmene Baka na okraji tropického pralesa Dža.
    25:11
    Soutěž
     Přehrát celé video
     Stopáž29 minut
     Další díl
     4. srpen 2013

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám