Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Vietnam

Delta Mekongu

Více než čtyři tisíce kilometrů dlouhý Mekong pramení vysoko na Tibetské náhorní plošině. My vás teď ale místo jeho pramenů zavedeme tam, kde se po průtoku několika asijskými zeměmi vlévá do Jihočínského moře. Delta Mekongu v jižním Vietnamu je pozoruhodná jak z hlediska kultury a historie, tak i jako místo přírodních krás a zajímavostí. A kromě toho je tamní půda tak úrodná, že se jí přezdívá „vietnamská miska rýže“.

videoDelta Mekongu
...
video video

Delta Mekongu

Mapa

Itálie

Řím

Pořekadlo, že všechny cesty vedou do Říma, už zdaleka nemá takovou platnost jako dřív. Objevila se jiná zajímavé místa. Řím se stal jenom jednou z mnoha možností, kde lze strávit dovolenou nebo pár volných dní. Přesto je tohle město pořád svým způsobem výjimečné a roky ani staletí na tom nic nezměnily.

videoŘím
...
video video

Řím

Mapa

Německo

Bavorský les

V poslední reportáži se podíváme na Šumavu, tedy přesněji k našim německým sousedům, s cílem navštívit Národní park Bavorský les, ale především ledovcová jezera na bavorské straně, která nám zůstala jako tichý svědek minulosti. Celkem je jich na Šumavě osm, z toho pět na české straně a tři na bavorské straně. Jde o Roklanské, Malé a Velké Javorské jezero. Vodní plochy vznikly přibližně před 10 000 lety.

videoBavorský les
...
video video

Bavorský les

Mapa

Stopáž28 minut
Rok výroby 2013
 P ST