Magazín zahraničních zajímavostí

Obsah dílu

Přehrát vše
Velká Británie

Londýn – víkend

Možná, že znáte rčení, že máloco je tak nudné jako anglická neděle. Pravdou je, že pokud jste někdy strávili v Anglii neděli, zvlášť na venkově, nebo na maloměstě, nezbude vám než souhlasit. Pokud ovšem neděli, případně rovnou celý víkend, prožijete v Londýně, zjistíte, že to zase nemusí být tak hrozné. A jako důkaz nabízíme několik typů.

videoLondýn – víkend
...
video video

Londýn – víkend

Mapa

Slovensko

Dunaj – Gabčíkovo

Pamětníci na maďarsko-slovenském pomezí si dodnes připomínají dvě ničivé povodně, při kterých Dunaj zaplavil v padesátých a šedesátých letech minulého století celé rozsáhlé pohraniční území a napáchal, zvlášť kolem Komárna, nevyčíslitelné škody. My se teď do tohoto kraje podíváme a zastavíme se i u vodního díla Gabčíkovo, které udělalo dalším povodním přítrž. Zatím. Od jeho dokončení uběhne právě teď v říjnu 20 let.

videoDunaj – Gabčíkovo
...
video video

Dunaj – Gabčíkovo

Mapa

Rwanda

Kigali a genocida

Po týdnu se v Objektivu vracíme do Rwandy. Prošli jsme její krásy i zajímavosti, ale je to také jistě země, která u většiny lidí vyvolá vzpomínky na občanskou válku. Ta vyvrcholila v roce 1994 genocidou s téměř milionem obětí. Proto by se mohlo zdát, že je dodnes Rwanda místem, kam se turisté příliš nehrnou. I když všechno je ve skutečnosti trochu jinak. Ve Rwandě natáčel Martin Strouhal.

videoKigali a genocida
...
video video

Kigali a genocida

Mapa

Barma

Zlatá skála

V poslední reportáži nás čeká Barma a jedno z jejích nejposvátnějších míst. Zlatá skála, pagoda, která není jen pamětihodná, ale taky pohledná. Unikátní kamenný útvar, který může být stejnou alegorií Boží milosti jako nesmírné křehkosti rovnováhy stvoření. V následujících minutách ale mimo uvidíte, že lidé k této poezii ducha a přírody dokážou přistupovat v pravdě pragmaticky.

videoZlatá skála
...
video video

Zlatá skála

Mapa

Stopáž30 minut
Rok výroby 2012
 P ST