1. listopad 2009

Obsah dílu

Španělsko: Sierra Nevada — Thajsko: Bangkok — Afghánistán: Kábul

Části dílu

00:53
Španělsko: Sierra Nevada
  Sierra Nevada, sněžné hory. Bílá čepice a vrchol španělské Andalusie. Po Alpách jsou to druhé nejvyšší hřebeny v Evropě a současně také biosférická rezervace UNESCO. Horský region kopíruje na jižní hraně Pyrenejského poloostrova pláže Středozemního moře a krajka jejich písků bývá za dobrého počasí dobře vidět i z tisícových vrcholů. Lyžování, koupání i výlety nejsou žádný problém. Ideální kombinace pro cestování a relax jakéhokoli druhu.
  08:22
  Thajsko: Bangkok
   Do thajského Bangkoku každoročně zavítají tisíce českých turistů. Projedou se po řece Čaoprája, prohlédnou si královský palác, navštíví tržiště a nákupní centra. Jen málokoho ale napadne projít si Bangkok jako spirituální centrum thajského království. A právě to dnes s Objektivem uděláme. Kolik podob má duchovní tvář tohoto uspěchaného velkoměsta?
   15:55
   Soutěž
    Zůstáváme v Thajsku – z kolika dílů se vyrábí rituální budhistická miska?
    A) 8
    B) 14
    C) 42
    16:30
    Afghánistán: Kábul
     Kábul. Co o něm víme? Hlavní město země zmítané válkou. Metropole, která nemá a nemůže mít nejlepší image. Alespoň na první pohled. Na ten druhý ale objevujeme zralou krásku, o níž se i v hluboké historii přetahovali velcí dobyvatelé a hrdé armády. Město na obyvatele dvakrát větší než Praha, plné života, přívětivých a statečných lidí, v jejichž společnosti je dobré pobýt. Pojďme to teď také na chvíli vyzkoušet – s Tomášem Etzlerem.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     8. listopad 2009

     Objektiv na sociálních sítích

     Napište nám