Magazín zahraničních zajímavostí.

Obsah dílu

Přehrát vše

Severní pól

Sportovní novinář Stanislav Bartůšek už na vlastní kůži zažil leccos – je jedním z deseti Čechů, kteří přeplavali kanála La Manche, byl účastníkem expedic na himalájské osmitisícovky, ale to není zdaleka všechno. Představte si, že to byl právě on, kdo donesl vlaječku České televize na Severní pól. A pro diváky Objektivu o svém posledním dobrodružství natočil reportáž.


Rakousko

Sjezdovky v Korutanech

Stejně jako loni jsme si letos zimu moc neužili. Skoro se dá říct, že dny, kdy se dalo na našich horách lyžovat, by se spočítaly na prstech. Všem fanouškům lyžování proto nezbývá, než vyrazit za sněhem do světa. A právě to uděláme i my v další reportáži. Naším cílem budou rakouské Korutany. A dozvíte se, co se dá na horách dělat, pokud se vám zrovna lyžovat nechce.

videoRakousko: sjezdovky v Korutanech
...
video video

Rakousko: sjezdovky v Korutanech


Nizozemsko

Sýrové trhy

Víte, že Holanďanům se v minulosti říkalo sýrové hlavy? Zní to sice trochu hanlivě, ale nebyla to urážka. Ve středověku totiž sedláci používali speciální formy na sýry namísto přileb, které je chránily před nepřáteli. Domácí výroba sýrů a také jejich trhový prodej má v Nizozemsku stále silnou tradici. Barbora Šámalová nás vezme na nejznámější sýrový trh, který se koná každý pátek dopoledne ve městě Alkmaaru před starou vážní budovou.

videoHolandsko: sýrové trhy
...
video video

Holandsko: sýrové trhy


Stopáž25 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3