Témata: Rozhovor s předsedou Senátu; Patří k sobě svatováclavská tradice a česká státnost?; V jaké kondici je česká věda; Británie bez benzinu; Volby 2021: Rozhovory s lídry; Moderuje: Michal Kubal

Obsah dílu

Přehrát vše

Rozhovor s předsedou Senátu

Na úvod rozhovor s předsedou senátu Milošem Vystrčilem /ODS/. O významu státního svátku, o udělování medailí a taky o české zahraniční politice.


Patří k sobě svatováclavská tradice a česká státnost?

S historikem Jaroslavem Šebkem probereme smysl Dne české státnosti, který je spojený s oslavou svatého Václava. Jak tomu rozumět?


V jaké kondici je česká věda

Česká věda má dobrý zvuk díky legendám jako byl vynálezce kontaktních čoček Otto Wichterle nebo chemik Antonín Holý. Dnes dostávali vědci ceny Neuron. V jaké kondici je vlastně český výzkum? Zeptáme se rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimy, vědkyně Jitky Palich Fučíkové a ředitele IT4Innovations Víta Vondráka.


Británie bez benzinu

Některé čerpací stanice ve Velké Británii nemají co čerpat. Po brexitu chybí řidiči, kteří by v cisternách rozváželi pohonné hmoty. Živě se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem.


Volby 2021: Rozhovory s lídry

A nakonec pravidelný rozhovor s lídry kandidujících stran a hnutí - dnes s Ivanem Bartošem, lídrem kandidátky Piráti a STAN.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2021
 P ST HD
ŽánrMagazín