9. září 2020

Část: Téma dne: Roušky od zítřka povinně v celém Česku

Obsah dílu

Přes tisíc nově nakažených koronavirem za den — Roušky od zítřka povinně v celém Česku — Kurzarbeit a dopady na firmy — Demonstrace v Bělorusku neutichají — Reportáž dne: Požár v uprchlickém táboře — Britská farmaceutická firma pozastavila testování vakcíny proti covid-19

Části dílu

00:03
Úvod
  01:23
  Téma dne: Přes tisíc nově nakažených koronavirem za den
   Počet nakažených koronavirem se v úterý vyšplhal na číslo 1 164. Splní se horší scénáře – tedy že za pár týdnů poletí křivka strmě nahoru? Jsou nemocnice připravené? A kdy se znovu povinné roušky projeví na statistikách? Zeptáme se hlavního epidemiologa IKEM Petra Smejkala i hlavní hygieničky ČR Jarmily Rážové. Věnovat se ale budeme i našim sousedům – Německu. Jak je na tom spolková země v boji s koronavirem a jaká mezi lidmi panuje atmosféra? Zeptáme se našeho zpravodaje v Berlíně Martina Jonáše.
   18:03
   Téma dne: Roušky od zítřka povinně v celém Česku
    Prostor bude samozřejmě i pro politickou debatu. Zatímco v létě premiér Andrej Babiš /ANO/ odmítal další plošná opatření, tento týden vláda otočila. Od zítřka bude platit plošné nařízení nosit roušky ve vnitřních prostorách. Je překvapivé, že jsme se dostali do této situace? A jak by se daly hodnotit kroky vlády? To jsou témata pro dva členy sněmovního výboru pro zdravotnictví a zároveň dva lékaře: Rostislava Vyzulu /nestr. za ANO/ a Vlastimila Válka /TOP 09/.
    32:12
    Reportáž dne: Požár v uprchlickém táboře
     34:29
     Krátce
      35:34
      Ekonomika: Kurzarbeit a dopady na firmy
       Vláda také dnes do večerních hodin jedná o pravidlech kurzarbeitu. Budou nová pravidla znamenat konec „spících firem“? A zničí další vlna koronaviru tuzemský cestovní ruch? Na to se zeptáme místopředsedy Senátu ČR Milana Štěcha /ČSSD/, poslance Jakuba Jandy /ODS/ i předsedy Asociace průvodců ČR Stanislava Volemana.
       49:55
       Britská farmaceutická firma pozastavila testování vakcíny proti covid-19
        51:57
        Krátce
         53:11
         Příběh: Demonstrace v Bělorusku neutichají
          A na závěr přivítáme ve studiu válečnou zpravodajku a novinářku Deníku N Petru Procházkovou, se kterou probereme aktuální dění v nepokojích zmítaném Bělorusku, ze kterého se nedávno vrátila.
          Přehrát celé video
          Stopáž60 minut
          Další díl
          10. září 2020

          Události, komentáře na sociálních sítích

          Napište nám