Témata: Bouře v Hongkongu a její dopad na svět; 17. listopad, Občanská výzva; debata před volbami v BBC Jeremy Corbyn a Boris Johnson; Boj proti AIDS, Legiovlak v Dobříši; Moderují: Světlana Witowská a Michal Kubal

Obsah dílu

Přehrát vše

Bouře v Hongkongu

Další demonstranti z hongkongské polytechnické univerzity se vzdali policistům. Prudké střety v ulicích města tím ale nekončí. Jaký je postoj české vlády? Proč dění v tomto městě vyvolává tolik pozornosti ve světě? A mohou bouře přerůst v globální ekonomickou krizi? Situaci rozebereme jak s náměstkem ministra zahraničí Alešem Chmelařem /ČSSD/ a poslancem Leo Luzarem /KSČM/, tak i s ekonomem Miroslavem Zámečníkem a sinologem Martinem Hálou.


Velká Británie před volbami

Jeremy Corbyn a Boris Johnson se podruhé střetli v televizní debatě. Kdo byl přesvědčivější před klíčovými britskými volbami? Zhodnotíme s bývalým velvyslancem ČR ve Velké Británii Michaelem Žantovským.


Boj proti HIV

Onemocnění AIDS jako prostředek komunistické propagandy proti Západu, ale i boj s AIDS navzdory studené válce. Téma pro vědce Francoise Clavela, který stál za objevem viru HIV, a pro Radka Johna, který o nemoci informoval československé čtenáře.


Cesta československých legionářů domů

Před sto lety opouštěli českoslovenští vojáci rozvrácené Rusko. Hlavně po železnici. My si prohlédneme spolu s tajemníkem projektu Legie 100 Jiřím Charfreitagem jeden z vlaků, který legionářům po mnoho měsíců nahrazoval domov.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín