60 minut

25. září 2019

Obsah dílu

Britští poslanci se vracejí do práce — Dopad brexitu na Francii a Německo — Kdo je Greta Thunbergová — Svědectví z Kosova

Části dílu

01:42
Britští poslanci se vracejí do práce
  V Británii se po vynucené odmlce znovu sešel parlament. Opozice požaduje po vládě omluvu. Generální prokurátor místo toho označil parlament za mrtvý. Má se Česko vložit do vyjednávání o brexitu, jak naznačuje premiér Andrej Babiš? Co by země mohla získat? Naše hlavní téma pro europoslance Stanislava Polčáka /STAN/ a místo předsedu sněmovního zahraničního výboru Jaroslava Bžocha.
  15:41
  Dopad brexitu na Francii a Německo
   U brexitu zůstaneme i v dalším bloku. S jakými ztrátami nebo naopak zisky počítají v Německu a Francii. To je téma pro bývalého velvyslance ve Francii Petra Janyšku a ředitele odboru států střední Evropy Tomáše Kafku.
   30:24
   Sněmovna reprezentantů zahájí kroky k sesazení Trumpa
    33:30
    Krátce
     34:22
     Kdo je Greta Thunbergová
      Za jeden rok dokázala více než většina bojovníků za ochranu přírody za celý život. A její emotivní projev na půdě OSN rozdělil veřejnost. Čím tak fascinuje své příznivce a co tak dráždí její kritiky? Rozebereme s Martinem Shmarczem z Info.cz a Erikem Taberym, šéfredaktorem Respektu.
      48:17
      V Liberci evakuují tisíce lidí
       50:24
       Krátce
        51:15
        Svědectví z Kosova
         Svědectví ze země, jejíž suverenitu by český prezident rád zrušil. Z Kosova. Jak se tu žije, daří se usmířit znepřátelená etnika a kdo zemi ovládá? To jsou otázky pro Tomáše Dopitu.
         Přehrát celé video
         Stopáž60 minut
         Další díl
         26. září 2019

         Události, komentáře na sociálních sítích

         Napište nám